Mathias Thelander
42 årVara
John Mathias Thelander bor i Vara med telefonnummer 076-860 74 XX. Han bor tillsammans med Josefin Thelander. Hans födelsedag är den 21 november.
- Mobil
076-860 74 XXVisa numret
Mer information
Är du John Mathias Thelander
Om Mathias Thelander på Längjum 7
Mathias fyller 43 år om cirka 3 månader
Mathias födelsedag är den 21 november. Få en några dagar innan.
Anledningar att fira Mathias:
Födelsedag om 111 dagar (21 november)
Halloween om 90 dagar (31 oktober)
Överraska Mathias med blommor
Om namnet Mathias Thelander
I vår databas finns det 12429 personer med namnet Mathias och 974 personer med efternamnet Thelander.
Statistiken uppdateras löpande och bygger på offentliga register.

8 826 svenskar som heter Mathias finns i läckor på Darknet.
Finns du där?
Mathias bor tillsammans med Josefin Thelander
På Längjum 7 bor även Josefin Thelander.
Mer information om Mathias bostad
Adresslarm
Få reda på om någon skriver sig på din adress – helt gratis!
Mathias tidigare adresser
Tidigare adresser för Mathias Thelander saknas.Fordonsinnehav för Mathias
Enligt Biluppgifter.se äger Mathias inget fordon. Men det finns 2 fordon registrerat på adressen.
Vill du sälja din bil? Värdera din bil kostnadsfritt hos Biluppgifter.se.
Mathias lön och inkomster
42-åringar i Vara tjänar 4 000 kr mindre än genomsnittet i Sverige. Med Lönekollen kan du få reda på hur mycket Mathias tjänar på sitt jobb och vilka övriga inkomster han har.
Vill du veta vad Mathias tjänar?
Vara vs. Sverige
Spara och placera för Mathias
Att planera för framtiden är avgörande. Om Mathias börjar spara 1000 kr i månaden redan idag, kan det ge honom upp till 4 000 kr extra i månaden i pension när han går i pension vid 68 års ålder. En 42-årig man i Vara har i snitt 1 579 375 kr sparat. Se hur mycket pension du har idag!
Spara effektivare
I Vara har pensionera.se räddat 55 321 726 kr genom att lyfta bort onödiga avgifter och satsa på att låta större del av inbetalningar gå till pensionssparande. Detta gör stor skillnad på pensionens storlek.
Vill du också spara effektivare till pensionen? - Läs mer härAnvänd kalkylatorn nedan för att få en uppskattning av hur mycket extra pension du kan få genom ett eget sparande. Beräkningarna presenteras av pensionera.se och baseras på en årlig avkastning på 7% samt en pensionsålder på 67 år.
Vill du veta var Mathias jobbar?
Sök efter Mathias Thelanders profil på LinkedIn.
Om Mathias bostad på Längjum 7
Upptäck bostadens värde
I Vara kommun är det just nu 28 lägenheter och villor ute till försäljning på Hemnet. Deras medianpris baserat på utropspris uppgår till 1 022 500 kr med ett kvadratmeterpris om 10 128 kr/m².
- Äger du bostaden? Följ bostadens värde med Hemnet värdeindikation. Det är helt gratis, och du kan dessutom följa prisutvecklingen i ditt område.
Solläget på Längjum 7
Hur mycket sol får bostaden? I vår tomtrapport hittar du en solkarta som visar solens rörelser över Längjum 7 – timme för timme. Det kan vara värdefullt vid exempelvis flytt, renovering eller planering av uteplats
Bolån i Vara - räkna på din boendekostnad
Genomsnittlig ränta föregående månad (maj 2026) för ett bolån med 3 månaders bunden ränta: 2,82 %.
Räkna på ditt bolån!Bolåneräntan du får hos oss är individuell och kan skilja sig från den genomsnittliga räntan. Din ränta baseras bland annat på storleken på ditt bolån, värdet på din bostad och hur stor del av dina bankaffärer du har hos oss. Det här räkneexemplet visar den effektiva räntan för ett bolån. Den effektiva räntan är den totala årskostnaden för ditt bolån inklusive amortering, ränta och andra eventuella avgifter. För ett lån på 1 000 000 kronor är den effektiva räntan 2,86 % (maj 2026). Beräkningen är gjord utifrån konsumentverkets riktlinjer och baseras på en 3 mån bunden ränta på 2,82 % med lånets löptid på 50 år med rak amortering samt e-låneavi. Det totala beloppet som ska återbetalas är 1 706 175 kronor och den första avbetalningen är 4 017 kronor.
Boendemiljön kring Längjum 7
Längjum 7 ligger i Vara
I området kring Längjum 7 bor många i villor och lantbruk som för det mesta är byggda på 1930- och 1950-talet.
Fakta om postnummret
Postnumret 534 91 täcker en yta på 54,28 kvadratkilometer och ligger i Vara. Här bor 740 personer, fördelade på cirka 165 hushåll med en genomsnittlig hushållsstorlek på 4,5 personer. Med en befolkningstäthet på 14 personer per kvadratkilometer är området relativt glesbebyggt jämfört med genomsnittet i Sverige.
Detta är ett område där grannarna känner varandra - inte minst eftersom flera av dem haft turen på sin sida. Invånare i postummer 534 91 har nämligen tillsammans delat på över 51,9 miljoner kronor i vinster från Postkodlotteriet, vilket har bidragit till extra glädje i kvarteren.
Postkodlotteriets topplista i Vara
Nedan postnummer i Vara har vunnit mest hos Postkodlotteriet sedan 2005. Vill du också ha chans att vinna tillsammans med dina grannar? Köp din lott här.
| Postnummer | Vinstsumma |
|---|---|
| 1.Postnummer 534 91 | 51 902 432 kr |
| 2.Postnummer 534 60 | 6 753 601 kr |
| 3.Postnummer 535 93 | 4 984 998 kr |
I postnummer 534 91 har glada grannar delat på vinster för 51 902 432 kr
8 av 10 kunder vann i Postkodlotteriet förra året. Ta chansen att vinna du också!
Få första månaden för halva priset! (ord. lottpris 188 kr/mån). Köp din lott!Åldersgräns 18 år. Stödlinjen.se. *Vinstsumman avser vinster utdelat sedan 2005. Gäller t.o.m 31/12-2026
Bostadsmarknaden i Vara kommun
Se fler bostäder till salu i Vara kommun
Vill du bo i detta område? Skapa en bevakning på Hemnet och få nya bostäder direkt via e-post!
I området byggs och planeras totalt 87 nya lägenheter. Se alla på Hemnet!
Alingsås Företagspark – Smarta lagerlokaler för företagande i tillväxt
12 bostäder
Händelser och brott i området
Presenterat avI området kring Längjum 7 har det skett följande polisära ingripande och händelser de senaste 6 månaderna. Datan hämtas från polisens öppna databas och visar ärenden som skett i Vara.
Ovan information presenteras av hitta.se i samarbete med Verisure.
I ditt hem finns allt du vill skydda. När inbrott skett nära dig är trygghet viktigare än någonsin.
Verisure erbjuder helhetslösningar för att säkra ditt hem.
Med ett hemlarm från Verisure sänks risken för inbrott.
Lämna ditt nummer – vi visar hur.Inkomna ärenden i Vara
Människorna i kvarteret runt Längjum 7
Äldre låg- och medelinkomsttagarfamiljer i villa i glesbygd
Vanliga intressen är jakt, meka med bilar, motorcyklar, motorsport, sportfiska, snickra/måla och bygga, rida, arbeta i trädgården, trav och galopp och antikviteter.
Utforska livsstilarna i området i Livsstilskartan.
Livsstilskartan — utforska livsstilarna i området.
Kolla nya grannar nära Längjum 7
Få koll på alla nyinflyttade och grannar i grannskapet.
I området är medelinkomsten lägre
Här är medelinkomsten
Taxeringskalendern — se exakt vad grannar och kollegor tjänar.
Låg medelålder i området
Medelåldern i området är 48 år, vilket är lägre än medelåldern i Varas kommun (51 år) men högre än Sverige (48 år). Jämför man med andra områden i Sverige är gifta par utan barn, 50-64, överrepresenterade. Andelen pensionärsfamiljer (36%) är högre än i resten av kommunen.
I närheten av Längjum 7
Vill du få en bättre bild av området kring Längjum 7?
Här visar vi några av de vanligaste platserna i närheten – som förskolor, matbutiker, parker och träningsanläggningar.
Totalt finns det:
1 antal förskolor inom 5 km
4 matbutiker i Vara
Ett flertal grönområden att upptäcka.
Utforska parker och fritidsområden
Informationen baseras på hur långt det är från adressen till olika verksamheter och servicepunkter – perfekt för dig som är nyfiken på området, planerar flytt eller bara vill jämföra olika bostadsområden.
Förskola & Skola i området
3 867 meter från adressen ligger Förskola och Fritidshem Larv.
Matbutiker
I Vara ligger bland annat Vara Sparköp Matöppet.
