Mikael Landin
49 årJärna
Roland Mikael Landin bor i ett hus i Järna. Han bor tillsammans med bland annat Kristine Landin. Hans födelsedag är den 27 juni och han har namnsdag den 29 september.
Mer information
Är du Roland Mikael Landin
Om Mikael Landin på Solbacken Bergsgläntan 1
Mikael fyller 50 år om cirka 11 månader
Mikaels födelsedag är den 27 juni. Få en några dagar innan.
Anledningar att fira Mikael:
Födelsedag om 335 dagar (27 juni)
Namnsdag om 63 dagar (29 september)
Halloween om 96 dagar (31 oktober)
Överraska Mikael med blommor
Om namnet Mikael Landin
I vår databas finns det 113624 personer med namnet Mikael och 1968 personer med efternamnet Landin.
Statistiken uppdateras löpande och bygger på offentliga register.

78 763 svenskar som heter Mikael finns i läckor på Darknet.
Finns du där?
Mikael bor tillsammans med Kristine Landin
I huset på Solbacken Bergsgläntan 1 bor även Kristine Landin, Albin Landin.
Kristine Landin firar sin 49-årsdag den 24 augusti. Skicka en gåva till Kristine Landin!
Albin Landin firar sin 19-årsdag den 9 oktober. Skicka en gåva till Albin Landin!
Mer information om Mikaels bostad
Adresslarm
Få reda på om någon skriver sig på din adress – helt gratis!
Mikaels tidigare adresser
Tidigare adresser för Mikael Landin saknas.Fordonsinnehav för Mikael
Enligt Biluppgifter.se äger Mikael 3 fordon, det senaste köptes 2025-09-14.
Se fordonsinformation och värdering i bilregistret
Vill du sälja din bil? Värdera din bil kostnadsfritt hos Biluppgifter.se.
Mikaels lön och inkomster
49-åringar i Södertälje tjänar 8 000 kr mindre än genomsnittet i Sverige. Med Lönekollen kan du få reda på hur mycket Mikael tjänar på sitt jobb och vilka övriga inkomster han har.
Vill du veta vad Mikael tjänar?
Södertälje vs. Sverige
Spara och placera för Mikael
Att planera för framtiden är avgörande. Om Mikael börjar spara 1000 kr i månaden redan idag, kan det ge honom upp till 4 000 kr extra i månaden i pension när han går i pension vid 68 års ålder. Se hur mycket pension du har idag!
Pension i Södertälje
49-åringar i Södertälje har en pension i snitt:
Använd kalkylatorn nedan för att få en uppskattning av hur mycket extra pension du kan få genom ett eget sparande. Beräkningarna presenteras av pensionera.se och baseras på en årlig avkastning på 7% samt en pensionsålder på 67 år.
Vill du veta var Mikael jobbar?
Sök efter Mikael Landins profil på LinkedIn.
Om Mikaels bostad på Solbacken Bergsgläntan 1
Tomt på ca 1956 kvadratmeter
Tomten, SOLBACKEN 4:8, är ungefär lika stor som andra tomter i området.
Se karta med tomtgränser och hur solen rör sig över fastigheten SOLBACKEN 4:8 vid olika klockslag och årstider.
Kolla om någon byggt för nära tomtgränsen.
Tomt/Fastighetsrapport med taxeringsuppgifter, detaljplans- och lagfartsinfo, översiktskarta, tomtkarta mm.
Upptäck bostadens värde
I Hölö är det just nu 13 villor ute till försäljning på Hemnet. Deras medianpris baserat på utropspris uppgår till 3 500 000 kr med ett kvadratmeterpris om 29 942 kr/m².
- Äger du bostaden? Följ bostadens värde med Hemnet värdeindikation. Det är helt gratis, och du kan dessutom följa prisutvecklingen i ditt område.
Bolån i Järna - räkna på din boendekostnad
Genomsnittlig ränta föregående månad (maj 2026) för ett bolån med 3 månaders bunden ränta: 2,82 %.
Räkna på ditt bolån!Bolåneräntan du får hos oss är individuell och kan skilja sig från den genomsnittliga räntan. Din ränta baseras bland annat på storleken på ditt bolån, värdet på din bostad och hur stor del av dina bankaffärer du har hos oss. Det här räkneexemplet visar den effektiva räntan för ett bolån. Den effektiva räntan är den totala årskostnaden för ditt bolån inklusive amortering, ränta och andra eventuella avgifter. För ett lån på 1 000 000 kronor är den effektiva räntan 2,86 % (maj 2026). Beräkningen är gjord utifrån konsumentverkets riktlinjer och baseras på en 3 mån bunden ränta på 2,82 % med lånets löptid på 50 år med rak amortering samt e-låneavi. Det totala beloppet som ska återbetalas är 1 706 175 kronor och den första avbetalningen är 4 017 kronor.
Boendemiljön kring Solbacken Bergsgläntan 1
Solbacken Bergsgläntan 1 ligger i Södertälje
I området kring Solbacken Bergsgläntan 1 bor många i villor som för det mesta är byggda på 1950- och 2000-talet.
Fakta om postnummret
Postnumret 153 95 täcker en yta på 60,74 kvadratkilometer och ligger i Södertälje. Här bor 1076 personer, fördelade på cirka 493 hushåll med en genomsnittlig hushållsstorlek på 2,2 personer. Med en befolkningstäthet på 18 personer per kvadratkilometer är området relativt glesbebyggt jämfört med genomsnittet i Sverige.
Detta är ett område där grannarna känner varandra - inte minst eftersom flera av dem haft turen på sin sida. Invånare i postummer 153 95 har nämligen tillsammans delat på över 1 miljoner kronor i vinster från Postkodlotteriet, vilket har bidragit till extra glädje i kvarteren.
Postkodlotteriets topplista i Södertälje
Nedan postnummer i Södertälje har vunnit mest hos Postkodlotteriet sedan 2005. Vill du också ha chans att vinna tillsammans med dina grannar? Köp din lott här.
| Postnummer | Vinstsumma |
|---|---|
| 1.Postnummer 152 54 | 5 659 786 kr |
| 2.Postnummer 153 36 | 5 457 999 kr |
| 3.Postnummer 151 52 | 4 267 711 kr |
I postnummer 153 95 har glada grannar delat på vinster för 1 080 325 kr
8 av 10 kunder vann i Postkodlotteriet förra året. Ta chansen att vinna du också!
Få första månaden för halva priset! (ord. lottpris 188 kr/mån). Köp din lott!Åldersgräns 18 år. Stödlinjen.se. *Vinstsumman avser vinster utdelat sedan 2005. Gäller t.o.m 31/12-2026
Drönarfoton över Hölö
En drönare har flugit över Hölö och tagit drönarbilder med 360° helikopterperspektiv. Se bilder över Hölö eller kolla om ditt hus finns med.
Drönarkartan – se fler foton från ovan.
Bostadsmarknaden i Södertälje kommun
I området byggs och planeras totalt 49 nya lägenheter. Se alla på Hemnet!
Välkommen till ett stilrent och trivsamt hem i omtyckta Sanda – ett lugnt och familjevänligt område
3 bostäder
Händelser och brott i området
Presenterat avI området kring Solbacken Bergsgläntan 1 har det skett följande polisära ingripande och händelser de senaste 6 månaderna. Datan hämtas från polisens öppna databas och visar ärenden som skett i Södertälje.
Ovan information presenteras av hitta.se i samarbete med Verisure.
I ditt hem finns allt du vill skydda. När 11 inbrott skett nära dig är trygghet viktigare än någonsin.
Verisure erbjuder helhetslösningar för att säkra ditt hem.
Med ett hemlarm från Verisure sänks risken för inbrott.
Lämna ditt nummer – vi visar hur.Inkomna ärenden i Södertälje
Människorna i kvarteret runt Solbacken Bergsgläntan 1
Äldre låg- och medelinkomsttagarfamiljer i villa i glesbygd
Vanliga intressen är jakt, meka med bilar, motorcyklar, motorsport, sportfiska, snickra/måla och bygga, rida, arbeta i trädgården, trav och galopp och antikviteter.
Utforska livsstilarna i området i Livsstilskartan.
Livsstilskartan — utforska livsstilarna i området.
Kolla nya grannar nära Solbacken Bergsgläntan 1
Få koll på alla nyinflyttade och grannar i grannskapet.
I området är medelinkomsten lägre
Här är medelinkomsten
Taxeringskalendern — se exakt vad grannar och kollegor tjänar.
Hög medelålder i området
Medelåldern i området är 47 år, vilket är högre än medelåldern i Södertäljes kommun (46 år) men lägre än Sverige (48 år). Jämför man med andra områden i Sverige är gifta par utan barn, 50-64, överrepresenterade. Andelen pensionärsfamiljer (21%) är lägre än i resten av kommunen.
Miljöpartiet är ovanligt starka i området
I valdistriktet röstar man borgerligt. Miljöpartiet får 84% fler röster än riksgenomsnittet. Sverigedemokraterna är största parti med 23% av rösterna.
Livsstilskartan visar mer om hur partierna ligger till i området.
+84%I närheten av Solbacken Bergsgläntan 1
Vill du få en bättre bild av området kring Solbacken Bergsgläntan 1?
Här visar vi några av de vanligaste platserna i närheten – som förskolor, matbutiker, parker och träningsanläggningar.
Totalt finns det:
2 antal förskolor inom 5 km
12 matbutiker i Södertälje
Ett flertal grönområden att upptäcka.
Utforska parker och fritidsområden
Informationen baseras på hur långt det är från adressen till olika verksamheter och servicepunkter – perfekt för dig som är nyfiken på området, planerar flytt eller bara vill jämföra olika bostadsområden.
Förskola & Skola i området
3 987 meter från adressen ligger Stiftelsen Mora Park - Järna.
Matbutiker
I Södertälje ligger bland annat Ronnas Livs.
Träning och fritid
I Södertälje ligger närmsta träningsanläggning, HG Athletic Club.
Friluftskartan – utforska naturen i området.
