Hitta.se
Elias Bergman

Elias Bergman

21 årKvissleby

Lars Elias Bergman bor i en villa i Kvissleby. Han bor tillsammans med bland annat Camilla Bergman. Hans födelsedag är den 26 december och han har namnsdag den 17 april. Villans värde är mellan 1 000 000 – 2 500 000 kr enligt Hemnets värdeindikation. Vill du också värdera din bostad? Få en gratis värdeindikation på Hemnet.


Är du Lars Elias Bergman

Om Elias Bergman på Forvägen 15

Elias fyller 22 år om cirka 4 månader

Elias födelsedag är den 26 december. Få en några dagar innan.

EurofloristSkicka blommor med Euroflorist

Anledningar att fira Elias:

Födelsedag

Födelsedag om 151 dagar (26 december)

Namnsdag

Namnsdag om 262 dagar (17 april)

Halloween om 95 dagar (31 oktober)

Om namnet Elias Bergman

I vår databas finns det 18825 personer med namnet Elias och 11156 personer med efternamnet Bergman.

Statistiken uppdateras löpande och bygger på offentliga register.

skimsafe img

20 275 svenskar som heter Elias finns i läckor på Darknet.

Finns du där?

skimsafe logo

Elias tidigare adresser

Tidigare adresser för Elias Bergman saknas.

Elias lön och inkomster

21-åringar i Sundsvall tjänar 1 000 kr mer än genomsnittet i Sverige. Med Lönekollen kan du få reda på hur mycket Elias tjänar på sitt jobb och vilka övriga inkomster han har.

Vill du veta vad Elias tjänar?

Ta reda på det här!

Sundsvall vs. Sverige

21-åringar i Sundsvall tjänar i snitt:
Män:
10 000 kr i mån
Kvinnor:
10 000 kr i mån
21-åringar i Sverige tjänar i snitt:
Män:
9 000 kr i mån
Kvinnor:
9 000 kr i mån

Spara och placera för Elias

Att planera för framtiden är avgörande. Om Elias börjar spara 1000 kr i månaden redan idag, kan det ge honom upp till 4 000 kr extra i månaden i pension när han går i pension vid 68 års ålder. Se hur mycket pension du har idag!

Pension i Sundsvall

21-åringar i Sundsvall har en pension i snitt:

Män:167 608i pension
Kvinnor:173 105i pension

Räkna på din pension!

Använd kalkylatorn nedan för att få en uppskattning av hur mycket extra pension du kan få genom ett eget sparande. Beräkningarna presenteras av pensionera.se och baseras på en årlig avkastning på 7% samt en pensionsålder på 67 år.

Din ålder idag32 år
Spara per månad3000 kr

Vill du veta var Elias jobbar?

Sök efter Elias Bergmans profil på LinkedIn.

Om Elias bostad på Forvägen 15

En villa på 114 m2

Elias bor i en villa på 114 m2 (ej inräknat biytor såsom garage, källarutrymmen etc.), vilket är större än de flesta av grannhusen i området. Husets byggår är 1952.

HusTa reda på värdet av din bostad – få en gratis värdeindikation på Hemnet

Publicerade uppgifter tillhandahålls av Valueguard Index Sweden AB, som i sin tur får sina uppgifter från Lantmäteriet. Behöver du rätta eventuellt felaktiga uppgifter om din bostad? Kontakta din kommun.

Skydda din bostad på 114 m²

26 inbrott har skett nära dig de senaste 6 månaderna. Ditt hem på 114 m² förtjänar trygghet. Lämna ditt nummer – vi ger dig en kostnadsfri säkerhetsanalys från Verisure.

Verisure background
Annons
Om Elias bostad på Forvägen 15

Tomt på ca 1195 kvadratmeter

Tomten, SKOTTSUND 1:95, är ungefär lika stor som andra tomter i området.

Se karta med tomtgränser och hur solen rör sig över fastigheten SKOTTSUND 1:95 vid olika klockslag och årstider.

Kolla om någon byggt för nära tomtgränsen.

Tomt/Fastighetsrapport med taxeringsuppgifter, detaljplans- och lagfartsinfo, översiktskarta, tomtkarta mm.

Köp tomtrapport

Husets värdeindikation är mellan 1 000 000 kr och 2 500 000 kr

I Kvissleby är det just nu 7 villor ute till försäljning på Hemnet. Deras medianpris baserat på utropspris uppgår till 3 295 000 kr med ett kvadratmeterpris om 19 915 kr/m².

Bolån i Kvissleby - räkna på din boendekostnad

Genomsnittlig ränta föregående månad (maj 2026) för ett bolån med 3 månaders bunden ränta: 2,82 %.

Räkna på ditt bolån!

Bolåneräntan du får hos oss är individuell och kan skilja sig från den genomsnittliga räntan. Din ränta baseras bland annat på storleken på ditt bolån, värdet på din bostad och hur stor del av dina bankaffärer du har hos oss. Det här räkneexemplet visar den effektiva räntan för ett bolån. Den effektiva räntan är den totala årskostnaden för ditt bolån inklusive amortering, ränta och andra eventuella avgifter. För ett lån på 1 000 000 kronor är den effektiva räntan 2,86 % (maj 2026). Beräkningen är gjord utifrån konsumentverkets riktlinjer och baseras på en 3 mån bunden ränta på 2,82 % med lånets löptid på 50 år med rak amortering samt e-låneavi. Det totala beloppet som ska återbetalas är 1 706 175 kronor och den första avbetalningen är 4 017 kronor.

Nordea Logo
Bolån i Kvissleby

Boendemiljön kring Forvägen 15

Forvägen 15 ligger i Sundsvall

I området kring Forvägen 15 bor många i villor och flerbostadshus som för det mesta är byggda på 1950- och 1970-talet.

Fakta om postnummret

Postnumret 862 34 täcker en yta på 7,45 kvadratkilometer och ligger i Sundsvall. Här bor 1268 personer, fördelade på cirka 692 hushåll med en genomsnittlig hushållsstorlek på 1,8 personer. Med en befolkningstäthet på 170 personer per kvadratkilometer är området relativt tätbebyggt jämfört med genomsnittet i Sverige.

Detta är ett område där grannarna känner varandra - inte minst eftersom flera av dem haft turen på sin sida. Invånare i postummer 862 34 har nämligen tillsammans delat på över 2,1 miljoner kronor i vinster från Postkodlotteriet, vilket har bidragit till extra glädje i kvarteren.

Postkodlotteriets topplista i Sundsvall

Nedan postnummer i Sundsvall har vunnit mest hos Postkodlotteriet sedan 2005. Vill du också ha chans att vinna tillsammans med dina grannar? Köp din lott här.

PostnummerVinstsumma
1.Postnummer 856 307 175 812 kr
2.Postnummer 853 575 324 994 kr
3.Postnummer 856 534 202 651 kr

I postnummer 862 34 har glada grannar delat på vinster för 2 126 215 kr

8 av 10 kunder vann i Postkodlotteriet förra året. Ta chansen att vinna du också!

Få första månaden för halva priset! (ord. lottpris 188 kr/mån). Köp din lott!

Åldersgräns 18 år. Stödlinjen.se. *Vinstsumman avser vinster utdelat sedan 2005. Gäller t.o.m 31/12-2026

Postkodlotteriet Logo
Postkodlotteriet

Restauranger

Lockas man av restaurangbesök finns Flavors Resturang & Ice Cream Factory och Nya Svartviks herrgård i närheten.

Boendemiljön kring Forvägen 15

Drönarfoton över Njurunda

En drönare har flugit över Njurunda och tagit drönarbilder med 360° helikopterperspektiv. Se bilder över Njurunda eller kolla om ditt hus finns med.

Drönarkartan – se fler foton från ovan.

Bostadsmarknaden i Sundsvalls kommun

Bostäder till salu i Sundsvalls kommun

Logo url

Se fler bostäder till salu i Sundsvalls kommun

Vill du bo i detta område? Skapa en bevakning på Hemnet och få nya bostäder direkt via e-post!

Köp bostad på Hakvägen 1

Räkna på ditt bolån

Nordea logo
Köp bostad på Golfvägen 9

Räkna på ditt bolån

Nordea logo
Köp bostad på Centrumgatan 19 Lgh 1305

Räkna på ditt bolån

Nordea logo
Köp bostad på Centrumgatan 8

Räkna på ditt bolån

Nordea logo
Köp bostad på Gökvägen 1

Räkna på ditt bolån

Nordea logo

Nyproduktion i området

Logo url

I området byggs och planeras totalt 28 nya lägenheter. Se alla på Hemnet!

Köp bostad på Krokviken
Köp bostad på Nedergård 109 på Alnö, Sundsvall
Köp bostad på BoKlok Grimman
Köp bostad på Galjonsgatan 9 - Parkhyllan hus 4 - 65+
Köp bostad på Unika lägenheter i Järvsöbacken med milsvid utsikt!

Händelser och brott i området

Presenterat avVerisure logo

I området kring Forvägen 15 har det skett följande polisära ingripande och händelser de senaste 6 månaderna. Datan hämtas från polisens öppna databas och visar ärenden som skett i Sundsvall.

Inbrott
26 st
Trafikolyckor
52 st
Bränder
11 st
Stöld
19 st
Inbrott
26 st
Trafikolyckor
52 st
Bränder
11 st
Stöld
19 st

Ovan information presenteras av hitta.se i samarbete med Verisure.

I ditt hem finns allt du vill skydda. När 26 inbrott skett nära dig är trygghet viktigare än någonsin.
Verisure erbjuder helhetslösningar för att säkra ditt hem.

Camera icon

Med ett hemlarm från Verisure sänks risken för inbrott.

Lämna ditt nummer – vi visar hur.

Inkomna ärenden i Sundsvall

12:06, 25 juliBirsta, stöld i butik.
13:23, 24 juliBirsta, en man har stoppats efter misstänkt ringa stöld i butik
10:05, 24 juliGranloholm, polis kontaktas gällande en bil med öppen bakdörr som står längs en väg
13:24, 22 juliBirsta, två trafikanter har kolliderat vid Timmervägen

Människorna i kvarteret runt Forvägen 15

Människorna i kvarteret runt Forvägen 15

Medelinkomsttagarfamiljer i villaområden utanför små- och medelstora städer

Vanliga intressen är se sport på tv/läsa om sport, besöka sportevenemang, lösa korsord eller sudoku, skattefrågor, kungligheter, ishockey, sy kläder, trav och galopp, krukväxter och fackliga frågor.

Utforska livsstilarna i området i Livsstilskartan.

Livsstilskartan — utforska livsstilarna i området.

Kolla nya grannar nära Forvägen 15

Få koll på alla nyinflyttade och grannar i grannskapet.

I området är medelinkomsten lägre

Här är medelinkomsten 20 838 kr, vilket är -24% lägre än snittlönen i Sverige. Personerna i området har i snitt 929 868 kr i lån.

Taxeringskalendern — se exakt vad grannar och kollegor tjänar.

Hög medelålder i området

Medelåldern i området är 69 år, vilket är högre än medelåldern i Sundsvalls kommun (49 år) och Sverige (48 år). Jämför man med andra områden i Sverige är singelhushåll och sambor, 65+, överrepresenterade. Andelen pensionärsfamiljer (25%) är lägre än i resten av kommunen.

Socialdemokraterna är ovanligt starka i området

I valdistriktet röstar man vänster. Socialdemokraterna får 26% fler röster än riksgenomsnittet. Socialdemokraterna är största parti med 35.6% av rösterna.

Livsstilskartan visar mer om hur partierna ligger till i området.

S+26%

I närheten av Forvägen 15

I närheten av Forvägen 15

Vill du få en bättre bild av området kring Forvägen 15?

Här visar vi några av de vanligaste platserna i närheten – som förskolor, matbutiker, parker och träningsanläggningar.

Totalt finns det:

6 antal förskolor inom 3 km

18 matbutiker i Sundsvall

Ett flertal grönområden att upptäcka.

Visa alla förskolor i området

Utforska parker och fritidsområden

Informationen baseras på hur långt det är från adressen till olika verksamheter och servicepunkter – perfekt för dig som är nyfiken på området, planerar flytt eller bara vill jämföra olika bostadsområden.

I närheten av Forvägen 15

Förskola & Skola i området

289 meter från adressen ligger Skottsunds Förskola.

Kahls The & Kaffehandel Sundsvall

Matbutiker

I Sundsvall ligger bland annat Kahls The & Kaffehandel Sundsvall.

Ironworksgym

Träning och fritid

I Sundsvall ligger närmsta träningsanläggning, Ironworksgym.

Friluftskartan – utforska naturen i området.