Hitta.se
Magnus Håkansson

Magnus Håkansson

41 årTyringe

Carl Håkan Magnus Håkansson bor i en villa i Tyringe med telefonnummer 070-316 44 XX. Han bor tillsammans med Jenny Almroth. Hans födelsedag är den 28 september och han har namnsdag den 19 augusti. Villans värde är mellan 500 000 – 1 100 000 kr enligt Hemnets värdeindikation. Vill du också värdera din bostad? Få en gratis värdeindikation på Hemnet.

  • Mobil
    Mobile Icon070-316 44 XXVisa numret

Är du Carl Håkan Magnus Håkansson

Om Magnus Håkansson på Mjölkalångagatan 6

Magnus fyller 42 år om cirka 2 månader

Magnus födelsedag är den 28 september. Få en några dagar innan.

EurofloristSkicka blommor med Euroflorist

Anledningar att fira Magnus:

Födelsedag

Födelsedag om 88 dagar (28 september)

Namnsdag

Namnsdag om 47 dagar (19 augusti)

Halloween om 121 dagar (31 oktober)

Om namnet Magnus Håkansson

I vår databas finns det 68264 personer med namnet Magnus och 11451 personer med efternamnet Håkansson.

Statistiken uppdateras löpande och bygger på offentliga register.

skimsafe img

I Tyringe har invånarna i snitt 2 läckta uppgifter på DarkWeb.

Just nu sker det mycket kapningar – hur säker är du?

skimsafe logo

Magnus bor tillsammans med Jenny Almroth

I villan på Mjölkalångagatan 6 bor även Jenny Almroth.

Mer information om Magnus bostad

Skydda din hemadress

Få reda på om någon skriver sig på din adress – helt gratis!

Magnus tidigare adresser

Tidigare adresser för Magnus Håkansson saknas.

Magnus lön och inkomster

41-åringar i Hässleholm tjänar 6 000 kr mindre än genomsnittet i Sverige. Med Lönekollen kan du få reda på hur mycket Magnus tjänar på sitt jobb och vilka övriga inkomster han har.

Vill du veta vad Magnus tjänar?

Ta reda på det här!

Hässleholm vs. Sverige

41-åringar i Hässleholm tjänar i snitt:
Män:
30 000 kr i mån
Kvinnor:
23 000 kr i mån
41-åringar i Sverige tjänar i snitt:
Män:
36 000 kr i mån
Kvinnor:
28 000 kr i mån

Spara och placera för Magnus

Att planera för framtiden är avgörande. Om Magnus börjar spara 1000 kr i månaden redan idag, kan det ge honom upp till 4 000 kr extra i månaden i pension när han går i pension vid 68 års ålder. Se hur mycket pension du har idag!

Pension i Hässleholm

41-åringar i Hässleholm har en pension i snitt:

Män:1 247 974i pension
Kvinnor:998 358i pension

Räkna på din pension!

Använd kalkylatorn nedan för att få en uppskattning av hur mycket extra pension du kan få genom ett eget sparande. Beräkningarna presenteras av pensionera.se och baseras på en årlig avkastning på 7% samt en pensionsålder på 67 år.

Din ålder idag32 år
Spara per månad3000 kr

Vill du veta var Magnus jobbar?

Sök efter Magnus Håkanssons profil på LinkedIn.

Om Magnus bostad på Mjölkalångagatan 6

En villa på 76 m2

Magnus bor i en villa på 76 m2 (ej inräknat biytor såsom garage, källarutrymmen etc.), vilket är mindre än de flesta av grannhusen i området. Husets byggår är 1948.

HusTa reda på värdet av din bostad – få en gratis värdeindikation på Hemnet

Publicerade uppgifter tillhandahålls av Valueguard Index Sweden AB, som i sin tur får sina uppgifter från Lantmäteriet. Behöver du rätta eventuellt felaktiga uppgifter om din bostad? Kontakta din kommun.

Skydda din bostad på 76 m²

52 inbrott har skett nära dig de senaste 6 månaderna. Ditt hem på 76 m² förtjänar trygghet. Lämna ditt nummer – vi ger dig en kostnadsfri säkerhetsanalys från Verisure.

Verisure background
Annons
Om Magnus bostad på Mjölkalångagatan 6

Tomt på ca 1242 kvadratmeter

Tomten, GRIPEN 8, är större än andra tomter i området.

Se karta med tomtgränser och hur solen rör sig över fastigheten GRIPEN 8 vid olika klockslag och årstider.

Kolla om någon byggt för nära tomtgränsen.

Tomt/Fastighetsrapport med taxeringsuppgifter, detaljplans- och lagfartsinfo, översiktskarta, tomtkarta mm.

Köp tomtrapport

Husets värdeindikation är mellan 500 000 kr och 1 100 000 kr

I Tyringe är det just nu 7 villor ute till försäljning på Hemnet. Deras medianpris baserat på utropspris uppgår till 1 595 000 kr med ett kvadratmeterpris om 14 463 kr/m².

Bolån i Tyringe - räkna på din boendekostnad

Genomsnittlig ränta föregående månad (maj 2026) för ett bolån med 3 månaders bunden ränta: 2,82 %.

Räkna på ditt bolån!

Bolåneräntan du får hos oss är individuell och kan skilja sig från den genomsnittliga räntan. Din ränta baseras bland annat på storleken på ditt bolån, värdet på din bostad och hur stor del av dina bankaffärer du har hos oss. Det här räkneexemplet visar den effektiva räntan för ett bolån. Den effektiva räntan är den totala årskostnaden för ditt bolån inklusive amortering, ränta och andra eventuella avgifter. För ett lån på 1 000 000 kronor är den effektiva räntan 2,86 % (maj 2026). Beräkningen är gjord utifrån konsumentverkets riktlinjer och baseras på en 3 mån bunden ränta på 2,82 % med lånets löptid på 50 år med rak amortering samt e-låneavi. Det totala beloppet som ska återbetalas är 1 706 175 kronor och den första avbetalningen är 4 017 kronor.

Nordea Logo
Bolån i Tyringe

Bostadsmarknaden i Tyringe, Hässleholms kommun

Bostäder till salu i Tyringe, Hässleholms kommun

Logo url

Se fler bostäder till salu i Tyringe, Hässleholms kommun

Vill du bo i detta område? Skapa en bevakning på Hemnet och få nya bostäder direkt via e-post!

Köp bostad på Stenbocksgatan 15A

Räkna på ditt bolån

Nordea logo
Köp bostad på Stenbocksgatan 19B

Räkna på ditt bolån

Nordea logo
Köp bostad på Stenbocksgatan 17B

Räkna på ditt bolån

Nordea logo
Köp bostad på Stenbocksgatan 22C

Räkna på ditt bolån

Nordea logo
Köp bostad på Stenbocksgatan 18C

Räkna på ditt bolån

Nordea logo

Nyproduktion i området

Logo url

I området byggs och planeras totalt 40 nya lägenheter. Se alla på Hemnet!

Köp bostad på Byggklara tomter i Vankiva
Köp bostad på Höör Maglehill
Köp bostad på Brf Kvarnstenen
Köp bostad på Planeternas Vä
Köp bostad på Brf Hishults prästgård

Händelser och brott i området

Presenterat avVerisure logo

I området kring Mjölkalångagatan 6 har det skett följande polisära ingripande och händelser de senaste 6 månaderna. Datan hämtas från polisens öppna databas och visar ärenden som skett i en 30 km radie kring adressen.

Inbrott
52 st
Trafikolyckor
383 st
Bränder
164 st
Stöld
32 st
Inbrott
52 st
Trafikolyckor
383 st
Bränder
164 st
Stöld
32 st

Ovan information presenteras av hitta.se i samarbete med Verisure.

I ditt hem finns allt du vill skydda. När 52 inbrott skett nära dig är trygghet viktigare än någonsin.
Verisure erbjuder helhetslösningar för att säkra ditt hem.

Camera icon

Med ett hemlarm från Verisure sänks risken för inbrott.

Lämna ditt nummer – vi visar hur.

Inkomna ärenden i Skåne län

09:25, 30 juniSingelolycka på Södra Kringelvägen.
18:29, 29 juniBrand i verkstad.
14:02, 29 juniTrafikolycka på E6 vid Borgeby.
10:11, 29 juniSingelolycka på E6 i höjd med Lomma.

Människorna i kvarteret runt Mjölkalångagatan 6

Människorna i kvarteret runt Mjölkalångagatan 6

Medelinkomsttagarfamiljer i bostadsrättsradhus i förorter till de större städerna

Vanliga intressen är jakt, motorcyklar, meka med bilar, motorsport, sportfiska, snickra/måla och bygga, rida, utförsåkning, föreningsverksamhet och ishockey.

Utforska livsstilarna i området i Livsstilskartan.

Livsstilskartan — utforska livsstilarna i området.

Kolla nya grannar nära Mjölkalångagatan 6

Få koll på alla nyinflyttade och grannar i grannskapet.

I området är medelinkomsten lägre

Här är medelinkomsten 19 398 kr, vilket är -29% lägre än snittlönen i Sverige. Personerna i området har i snitt 1 040 099 kr i lån.

Taxeringskalendern — se exakt vad grannar och kollegor tjänar.

Hög medelålder i området

Medelåldern i området är 59 år, vilket är högre än medelåldern i Hässleholms kommun (50 år) och Sverige (48 år). Jämför man med andra områden i Sverige är singelhushåll och sambor, 65+, överrepresenterade. Andelen pensionärsfamiljer (41%) är högre än i resten av kommunen.

Sverigedemokraterna är ovanligt starka i området

I valdistriktet röstar man borgerligt. Sverigedemokraterna får 85% fler röster än riksgenomsnittet. Sverigedemokraterna är största parti med 32.5% av rösterna.

Livsstilskartan visar mer om hur partierna ligger till i området.

SD+85%

I närheten av Mjölkalångagatan 6

I närheten av Mjölkalångagatan 6

Vill du få en bättre bild av området kring Mjölkalångagatan 6?

Här visar vi några av de vanligaste platserna i närheten – som förskolor, matbutiker, parker och träningsanläggningar.

Totalt finns det:

1 antal förskolor inom 3 km

8 matbutiker i Hässleholm

Ett flertal grönområden att upptäcka.

Visa alla förskolor i området

Utforska parker och fritidsområden

Informationen baseras på hur långt det är från adressen till olika verksamheter och servicepunkter – perfekt för dig som är nyfiken på området, planerar flytt eller bara vill jämföra olika bostadsområden.

I närheten av Mjölkalångagatan 6

Förskola & Skola i området

432 meter från adressen ligger Montessoriförskolan Solen.

City Gross Sverige AB

Matbutiker

I Hässleholm ligger bland annat City Gross Sverige AB.

Gym1

Träning och fritid

I Hässleholm ligger närmsta träningsanläggning, Gym1.

Friluftskartan – utforska naturen i området.

Andra format av 070-316 44 22