Gun-Britt Mari Rodling
Härnösand
Gun-Britt Mari Rodling bor i ett hus i Härnösand. Hennes födelsedag är den 23 februari.
Mer information
Är du Gun-Britt Mari Rodling
Om Gun-Britt Mari Rodling på Rogsta 220
Gun-Britt Mari fyller år om cirka 7 månader
Gun-Britt Maris födelsedag är den 23 februari. Få en några dagar innan.
Anledningar att fira Gun-Britt Mari:
Födelsedag om 233 dagar (23 februari)
Halloween om 118 dagar (31 oktober)
Överraska Gun-Britt Mari med blommor
Om namnet Gun-Britt Mari Rodling
I vår databas finns det 28026 personer med namnet Mari och 77 personer med efternamnet Rodling.
Statistiken uppdateras löpande och bygger på offentliga register.

I Härnösand har invånarna i snitt 4 läckta uppgifter på DarkWeb.
Just nu sker det mycket kapningar – hur säker är du?
Gun-Britt Mari bor själv i hushållet
Gun-Britt Mari bor ensam i huset på 90kvm. Det finns inga fler
personer skrivna på adressen som är äldre än 18 år.
Mer information om Gun-Britt Maris bostad
Adresslarm
Få reda på om någon skriver sig på din adress – helt gratis!
Gun-Britt Maris tidigare adresser
Tidigare adresser för Gun-Britt Mari Rodling saknas.Fordonsinnehav för Gun-Britt Mari
Enligt Biluppgifter.se äger Gun-Britt Mari inget fordon.
Vill du sälja din bil? Värdera din bil kostnadsfritt hos Biluppgifter.se.
Gun-Britt Maris lön och inkomster
Med Lönekollen kan du få reda på hur mycket Gun-Britt Mari tjänar på sitt jobb och vilka övriga inkomster hon har.
Vill du veta vad Gun-Britt Mari tjänar?
Spara och placera för Gun-Britt Mari
Att planera för framtiden är avgörande. Om Gun-Britt Mari börjar spara 1000 kr i månaden redan idag, kan det ge henne upp till 4 000 kr extra i månaden i pension när hon går i pension vid 68 års ålder. Se hur mycket pension du har idag!
Spara effektivare
I Härnösand har pensionera.se räddat 226 745 879 kr genom att lyfta bort onödiga avgifter och satsa på att låta större del av inbetalningar gå till pensionssparande. Detta gör stor skillnad på pensionens storlek.
Vill du också spara effektivare till pensionen? - Läs mer härAnvänd kalkylatorn nedan för att få en uppskattning av hur mycket extra pension du kan få genom ett eget sparande. Beräkningarna presenteras av pensionera.se och baseras på en årlig avkastning på 7% samt en pensionsålder på 67 år.
Gun-Britt Mari har uppnått pensionsålder
Vill du veta om Gun-Britt Mari fortfarande jobbar? Sök efter Gun-Britt Mari Rodling på LinkedIn.
Om Gun-Britt Maris bostad på Rogsta 220
Ett hus på 90 m2
Gun-Britt Mari bor i en hus på 90 m2 (ej inräknat biytor såsom garage, källarutrymmen etc.), vilket är större än de flesta av grannhusen i området. Husets byggår är 1884.
Publicerade uppgifter tillhandahålls av Valueguard Index Sweden AB, som i sin tur får sina uppgifter från Lantmäteriet. Behöver du rätta eventuellt felaktiga uppgifter om din bostad? Kontakta din kommun.
Skydda din bostad på 90 m²
0 inbrott har skett nära dig de senaste 6 månaderna. Ditt hem på 90 m² förtjänar trygghet. Lämna ditt nummer – vi ger dig en kostnadsfri säkerhetsanalys från Verisure.

Upptäck bostadens värde
I Härnösands kommun är det just nu 107 lägenheter och villor ute till försäljning på Hemnet. Deras medianpris baserat på utropspris uppgår till 1 061 000 kr med ett kvadratmeterpris om 11 275 kr/m².
- Äger du bostaden? Följ bostadens värde med Hemnet värdeindikation. Det är helt gratis, och du kan dessutom följa prisutvecklingen i ditt område.
Solläget på Rogsta 220
Hur mycket sol får bostaden? I vår tomtrapport hittar du en solkarta som visar solens rörelser över Rogsta 220 – timme för timme. Det kan vara värdefullt vid exempelvis flytt, renovering eller planering av uteplats
Bolån i Härnösand - räkna på din boendekostnad
Genomsnittlig ränta föregående månad (maj 2026) för ett bolån med 3 månaders bunden ränta: 2,82 %.
Räkna på ditt bolån!Bolåneräntan du får hos oss är individuell och kan skilja sig från den genomsnittliga räntan. Din ränta baseras bland annat på storleken på ditt bolån, värdet på din bostad och hur stor del av dina bankaffärer du har hos oss. Det här räkneexemplet visar den effektiva räntan för ett bolån. Den effektiva räntan är den totala årskostnaden för ditt bolån inklusive amortering, ränta och andra eventuella avgifter. För ett lån på 1 000 000 kronor är den effektiva räntan 2,86 % (maj 2026). Beräkningen är gjord utifrån konsumentverkets riktlinjer och baseras på en 3 mån bunden ränta på 2,82 % med lånets löptid på 50 år med rak amortering samt e-låneavi. Det totala beloppet som ska återbetalas är 1 706 175 kronor och den första avbetalningen är 4 017 kronor.
Boendemiljön kring Rogsta 220
Rogsta 220 ligger i Härnösand
I området kring Rogsta 220 bor många i lantbruk och villor som för det mesta är byggda kring sekelskiftet och 1980-talet.
Fakta om postnummret
Postnumret 871 91 täcker en yta på 147 kvadratkilometer och ligger i Härnösand. Här bor 674 personer, fördelade på cirka 375 hushåll med en genomsnittlig hushållsstorlek på 1,8 personer. Med en befolkningstäthet på 4,6 personer per kvadratkilometer är området relativt glesbebyggt jämfört med genomsnittet i Sverige.
Detta är ett område där grannarna känner varandra - inte minst eftersom flera av dem haft turen på sin sida. Invånare i postummer 871 91 har nämligen tillsammans delat på över 2,2 miljoner kronor i vinster från Postkodlotteriet, vilket har bidragit till extra glädje i kvarteren.
Postkodlotteriets topplista i Härnösand
Nedan postnummer i Härnösand har vunnit mest hos Postkodlotteriet sedan 2005. Vill du också ha chans att vinna tillsammans med dina grannar? Köp din lott här.
| Postnummer | Vinstsumma |
|---|---|
| 1.Postnummer 871 62 | 7 088 077 kr |
| 2.Postnummer 870 10 | 4 073 021 kr |
| 3.Postnummer 871 40 | 3 933 194 kr |
I postnummer 871 91 har glada grannar delat på vinster för 2 240 271 kr
8 av 10 kunder vann i Postkodlotteriet förra året. Ta chansen att vinna du också!
Få första månaden för halva priset! (ord. lottpris 188 kr/mån). Köp din lott!Åldersgräns 18 år. Stödlinjen.se. *Vinstsumman avser vinster utdelat sedan 2005. Gäller t.o.m 31/12-2026
Bostadsmarknaden i Härnösands kommun
I området byggs och planeras totalt 35 nya lägenheter. Se alla på Hemnet!
Händelser och brott i området
Presenterat avI området kring Rogsta 220 har det skett följande polisära ingripande och händelser de senaste 6 månaderna. Datan hämtas från polisens öppna databas och visar ärenden som skett i en 50 km radie kring adressen.
Ovan information presenteras av hitta.se i samarbete med Verisure.
I ditt hem finns allt du vill skydda. När inbrott skett nära dig är trygghet viktigare än någonsin.
Verisure erbjuder helhetslösningar för att säkra ditt hem.
Med ett hemlarm från Verisure sänks risken för inbrott.
Lämna ditt nummer – vi visar hur.Inkomna ärenden i Härnösand
Människorna i kvarteret runt Rogsta 220
Äldre och pensionerade medelinkomsttagarpar utan barn i villa utanför småstäder
Vanliga intressen är krukväxter, lösa korsord eller sudoku, arbeta i trädgården, jakt, antikviteter, trav och galopp, energisparande, kungligheter, sticka och handarbeta och skattefrågor.
Utforska livsstilarna i området i Livsstilskartan.
Livsstilskartan — utforska livsstilarna i området.
Kolla nya grannar nära Rogsta 220
Få koll på alla nyinflyttade och grannar i grannskapet.
I området är medelinkomsten lägre
Här är medelinkomsten
Taxeringskalendern — se exakt vad grannar och kollegor tjänar.
Medelålder
Medelåldern i området är 51 år, vilket är högre än medelåldern i Härnösands kommun (51 år) och Sverige (48 år). Jämför man med andra områden i Sverige är singelhushåll och sambor, 65+, överrepresenterade. Andelen pensionärsfamiljer (37%) är högre än i resten av kommunen.
Socialdemokraterna är ovanligt starka i området
I valdistriktet röstar man vänster. Socialdemokraterna får 49% fler röster än riksgenomsnittet. Socialdemokraterna är största parti med 42.1% av rösterna.
Livsstilskartan visar mer om hur partierna ligger till i området.
+49%I närheten av Rogsta 220
Vill du få en bättre bild av området kring Rogsta 220?
Här visar vi några av de vanligaste platserna i närheten – som förskolor, matbutiker, parker och träningsanläggningar.
Totalt finns det:
6 antal förskolor i Härnösand
5 matbutiker i Härnösand
Ett flertal grönområden att upptäcka.
Utforska parker och fritidsområden
Informationen baseras på hur långt det är från adressen till olika verksamheter och servicepunkter – perfekt för dig som är nyfiken på området, planerar flytt eller bara vill jämföra olika bostadsområden.
Förskola & Skola i området
I Härnösand ligger bland annat Eftis Fritidshem.
Matbutiker
I Härnösand ligger bland annat ICA Supermarket Älandsbro.
Träning och fritid
I Härnösand ligger närmsta träningsanläggning, Fitness Shopen.
Friluftskartan – utforska naturen i området.
