Hitta.se
Daniel Andersson

Daniel Andersson

54 årGetinge

Lennart Daniel Andersson bor i en villa i Getinge. Han bor tillsammans med Stella Spiik. Hans födelsedag är den 24 mars och han har namnsdag den 11 december. Villans värde är mellan 1 400 000 – 3 100 000 kr enligt Hemnets värdeindikation. Vill du också värdera din bostad? Få en gratis värdeindikation på Hemnet.


    Är du Lennart Daniel Andersson

    Om Daniel Andersson på Ängsvägen 11

    Daniel fyller 55 år om cirka 8 månader

    Daniels födelsedag är den 24 mars. Få en några dagar innan.

    InterfloraSkicka blommor med Interflora

    Anledningar att fira Daniel:

    Födelsedag

    Födelsedag om 267 dagar (24 mars)

    Namnsdag

    Namnsdag om 163 dagar (11 december)

    Halloween om 123 dagar (31 oktober)

    Om namnet Daniel Andersson

    I vår databas finns det 76093 personer med namnet Daniel och 181732 personer med efternamnet Andersson.

    Statistiken uppdateras löpande och bygger på offentliga register.

    Daniel bor tillsammans med Stella Spiik

    I villan på Ängsvägen 11 bor även Stella Spiik.

    Mer information om Daniels bostad

    Skydda din hemadress

    Få reda på om någon skriver sig på din adress – helt gratis!

    Daniels tidigare adresser

    Tidigare adresser för Daniel Andersson saknas.

    Daniels lön och inkomster

    54-åringar i Halmstad tjänar 3 000 kr mindre än genomsnittet i Sverige. Med Lönekollen kan du få reda på hur mycket Daniel tjänar på sitt jobb och vilka övriga inkomster han har.

    Vill du veta vad Daniel tjänar?

    Ta reda på det här!

    Halmstad vs. Sverige

    54-åringar i Halmstad tjänar i snitt:
    Män:
    37 000 kr i mån
    Kvinnor:
    29 000 kr i mån
    54-åringar i Sverige tjänar i snitt:
    Män:
    40 000 kr i mån
    Kvinnor:
    32 000 kr i mån

    Spara och placera för Daniel

    Att planera för framtiden är avgörande. Om Daniel börjar spara 1000 kr i månaden redan idag, kan det ge honom upp till 4 000 kr extra i månaden i pension när han går i pension vid 68 års ålder. Se hur mycket pension du har idag!

    Pension i Halmstad

    54-åringar i Halmstad har en pension i snitt:

    Män:2 477 918i pension
    Kvinnor:2 020 617i pension

    Räkna på din pension!

    Använd kalkylatorn nedan för att få en uppskattning av hur mycket extra pension du kan få genom ett eget sparande. Beräkningarna presenteras av pensionera.se och baseras på en årlig avkastning på 7% samt en pensionsålder på 67 år.

    Din ålder idag32 år
    Spara per månad3000 kr

    Vill du veta var Daniel jobbar?

    Sök efter Daniel Anderssons profil på LinkedIn.

    Om Daniels bostad på Ängsvägen 11

    En villa på 170 m2

    Daniel bor i en villa på 170 m2 (ej inräknat biytor såsom garage, källarutrymmen etc.), vilket är större än de flesta av grannhusen i området. Husets byggår är 1983.

    HusTa reda på värdet av din bostad – få en gratis värdeindikation på Hemnet

    Publicerade uppgifter tillhandahålls av Valueguard Index Sweden AB, som i sin tur får sina uppgifter från Lantmäteriet. Behöver du rätta eventuellt felaktiga uppgifter om din bostad? Kontakta din kommun.

    Skydda din bostad på 170 m²

    6 inbrott har skett nära dig de senaste 6 månaderna. Ditt hem på 170 m² förtjänar trygghet. Lämna ditt nummer – vi ger dig en kostnadsfri säkerhetsanalys från Verisure.

    Verisure background
    Annons
    Om Daniels bostad på Ängsvägen 11

    Tomt på ca 761 kvadratmeter

    Tomten, GETINGE-BROGÅRD 1:217, är större än andra tomter i området.

    Se karta med tomtgränser och hur solen rör sig över fastigheten GETINGE-BROGÅRD 1:217 vid olika klockslag och årstider.

    Kolla om någon byggt för nära tomtgränsen.

    Tomt/Fastighetsrapport med taxeringsuppgifter, detaljplans- och lagfartsinfo, översiktskarta, tomtkarta mm.

    Köp tomtrapport

    Husets värdeindikation är mellan 1 400 000 kr och 3 100 000 kr

    I Halmstads kommun är det just nu 1 villor ute till försäljning på Hemnet. Deras medianpris baserat på utropspris uppgår till 995 000 kr med ett kvadratmeterpris om 9 950 kr/m².

    Bolån i Getinge - räkna på din boendekostnad

    Genomsnittlig ränta föregående månad (maj 2026) för ett bolån med 3 månaders bunden ränta: 2,82 %.

    Räkna på ditt bolån!

    Bolåneräntan du får hos oss är individuell och kan skilja sig från den genomsnittliga räntan. Din ränta baseras bland annat på storleken på ditt bolån, värdet på din bostad och hur stor del av dina bankaffärer du har hos oss. Det här räkneexemplet visar den effektiva räntan för ett bolån. Den effektiva räntan är den totala årskostnaden för ditt bolån inklusive amortering, ränta och andra eventuella avgifter. För ett lån på 1 000 000 kronor är den effektiva räntan 2,86 % (maj 2026). Beräkningen är gjord utifrån konsumentverkets riktlinjer och baseras på en 3 mån bunden ränta på 2,82 % med lånets löptid på 50 år med rak amortering samt e-låneavi. Det totala beloppet som ska återbetalas är 1 706 175 kronor och den första avbetalningen är 4 017 kronor.

    Nordea Logo
    Bolån i Getinge

    Boendemiljön kring Ängsvägen 11

    Ängsvägen 11 ligger i Halmstad

    I området kring Ängsvägen 11 bor många i villor och kedjehus som för det mesta är byggda på 1960- och 1970-talet.

    Fakta om postnummret

    Postnumret 305 75 täcker en yta på 3,47 kvadratkilometer och ligger i Halmstad. Här bor 1003 personer, fördelade på cirka 571 hushåll med en genomsnittlig hushållsstorlek på 1,8 personer. Med en befolkningstäthet på 289 personer per kvadratkilometer är området relativt tätbebyggt jämfört med genomsnittet i Sverige.

    Detta är ett område där grannarna känner varandra - inte minst eftersom flera av dem haft turen på sin sida. Invånare i postummer 305 75 har nämligen tillsammans delat på över 2,1 miljoner kronor i vinster från Postkodlotteriet, vilket har bidragit till extra glädje i kvarteren.

    Postkodlotteriets topplista i Halmstad

    Nedan postnummer i Halmstad har vunnit mest hos Postkodlotteriet sedan 2005. Vill du också ha chans att vinna tillsammans med dina grannar? Köp din lott här.

    PostnummerVinstsumma
    1.Postnummer 302 4860 963 580 kr
    2.Postnummer 302 5826 327 867 kr
    3.Postnummer 302 617 409 937 kr

    I postnummer 305 75 har glada grannar delat på vinster för 2 129 727 kr

    8 av 10 kunder vann i Postkodlotteriet förra året. Ta chansen att vinna du också!

    Få första månaden för halva priset! (ord. lottpris 188 kr/mån). Köp din lott!

    Åldersgräns 18 år. Stödlinjen.se. *Vinstsumman avser vinster utdelat sedan 2005. Gäller t.o.m 31/12-2026

    Postkodlotteriet Logo
    Postkodlotteriet
    Boendemiljön kring Ängsvägen 11

    Drönarfoton över Getinge

    En drönare har flugit över Getinge och tagit drönarbilder med 360° helikopterperspektiv. Se bilder över Getinge eller kolla om ditt hus finns med.

    Drönarkartan – se fler foton från ovan.

    Bostadsmarknaden i Getinge, Halmstads kommun

    Bostäder till salu i Getinge, Halmstads kommun

    Logo url

    Se fler bostäder till salu i Getinge, Halmstads kommun

    Vill du bo i detta område? Skapa en bevakning på Hemnet och få nya bostäder direkt via e-post!

    Köp bostad på Eskilstorpsgatan 2

    Räkna på ditt bolån

    Nordea logo
    Köp bostad på Stationsgatan 4

    Räkna på ditt bolån

    Nordea logo
    Köp bostad på Ekebergsvägen 50 C

    Räkna på ditt bolån

    Nordea logo
    Köp bostad på Brogatan 14

    Räkna på ditt bolån

    Nordea logo
    Köp bostad på Storgatan 11

    Räkna på ditt bolån

    Nordea logo

    Nyproduktion i området

    Logo url

    I området byggs och planeras totalt 37 nya lägenheter. Se alla på Hemnet!

    Köp bostad på BRF Havsvyn
    Köp bostad på Ranagårds Allé
    Köp bostad på Brf Livsglädjen
    Köp bostad på Nybyggnation BRF Kornetten i Falkenberg
    Köp bostad på Kedjehus Kvartetten Nybyggnation

    Händelser och brott i området

    Presenterat avVerisure logo

    I området kring Ängsvägen 11 har det skett följande polisära ingripande och händelser de senaste 6 månaderna. Datan hämtas från polisens öppna databas och visar ärenden som skett i en 10 km radie kring adressen.

    Inbrott
    6 st
    Trafikolyckor
    42 st
    Bränder
    11 st
    Stöld
    11 st
    Inbrott
    6 st
    Trafikolyckor
    42 st
    Bränder
    11 st
    Stöld
    11 st

    Ovan information presenteras av hitta.se i samarbete med Verisure.

    I ditt hem finns allt du vill skydda. När 6 inbrott skett nära dig är trygghet viktigare än någonsin.
    Verisure erbjuder helhetslösningar för att säkra ditt hem.

    Camera icon

    Med ett hemlarm från Verisure sänks risken för inbrott.

    Lämna ditt nummer – vi visar hur.

    Inkomna ärenden i Hallands län

    Igår, 17:12Larm inkommer via SOS om en trafikolycka i norrgående färdriktning på LV158 vid trafikplats Kullavik.
    Igår, 15:12Larm inkommer via SOS om en trafikolycka på E6 i höjd med Vallås.
    16:56, 22 juniVia SOS kommer larm om en singelolycka på länsväg 934 strax öster om Sundsjön.
    11:33, 8 juniLarm inkommer via SOS om en singelolycka på länsväg 150 i Årstad. Det ska vara en personbil som kört i diket.

    Människorna i kvarteret runt Ängsvägen 11

    Människorna i kvarteret runt Ängsvägen 11

    Unga medelinkomsttagarfamiljer med barn i villa på småorter eller i glesbygd

    Vanliga intressen är motorsport, jakt, meka med bilar, snickra/måla och bygga, arbeta i trädgården, motorcyklar, trav och galopp, sportfiska, lösa korsord eller sudoku och krukväxter.

    Utforska livsstilarna i området i Livsstilskartan.

    Livsstilskartan — utforska livsstilarna i området.

    Kolla nya grannar nära Ängsvägen 11

    Få koll på alla nyinflyttade och grannar i grannskapet.

    I området är medelinkomsten högre

    Här är medelinkomsten 27 553 kr, vilket är 1% högre än snittlönen i Sverige. Personerna i området har i snitt 1 111 791 kr i lån.

    Taxeringskalendern — se exakt vad grannar och kollegor tjänar.

    Hög medelålder i området

    Medelåldern i området är 59 år, vilket är högre än medelåldern i Halmstads kommun (48 år) och Sverige (48 år). Jämför man med andra områden i Sverige är gifta par utan barn, 50-64, överrepresenterade. Andelen pensionärsfamiljer (38%) är högre än i resten av kommunen.

    I närheten av Ängsvägen 11

    I närheten av Ängsvägen 11

    Vill du få en bättre bild av området kring Ängsvägen 11?

    Här visar vi några av de vanligaste platserna i närheten – som förskolor, matbutiker, parker och träningsanläggningar.

    Totalt finns det:

    5 antal förskolor inom 3 km

    13 matbutiker i Halmstad

    Ett flertal grönområden att upptäcka.

    Visa alla förskolor i området

    Utforska parker och fritidsområden

    Informationen baseras på hur långt det är från adressen till olika verksamheter och servicepunkter – perfekt för dig som är nyfiken på området, planerar flytt eller bara vill jämföra olika bostadsområden.

    I närheten av Ängsvägen 11

    Förskola & Skola i området

    414 meter från adressen ligger Haspungens Förskola.

    AutoMat Trönninge

    Matbutiker

    I Halmstad ligger bland annat AutoMat Trönninge.