Annica Dahlin
57 årKovland
Siv Annica Dahlin bor i Kovland med telefonnummer 070-209 03 XX. Hon bor tillsammans med Hanna Dahlin. Hennes födelsedag är den 11 oktober.
- Mobil
070-209 03 XXVisa numret
070-552 44 XXVisa numret
070-627 31 XXVisa numret
Mer information
Är du Siv Annica Dahlin
Om Annica Dahlin på Rösåsen 140
Annica fyller 58 år om cirka 11 månader
Annicas födelsedag är den 11 oktober. Få en några dagar innan.
Anledningar att fira Annica:
Födelsedag om 356 dagar (11 oktober)
Halloween om 11 dagar (31 oktober)
Överraska Annica med blommor
Euroflorist
Gratis ChokladHöstens juvel329 kr
Oktoberbuketten369 kr
Gratis ChokladOrange höstvärme289 kr
Gratis ChokladSöt pastell279 kr
Gratis ChokladVåga vara färgstark289 kr
Gratis ChokladHöstlycka299 kr
Gratis ChokladLjuvlig Harmoni289 kr
Gratis ChokladHöstens skönhet329 kr
Gratis ChokladLjuvliga rosor289 kr
Tjusig rosa299 kr 
Om namnet Annica Dahlin
I vår databas finns det 7235 personer med namnet Annica och 3551 personer med efternamnet Dahlin.
Statistiken uppdateras löpande och bygger på offentliga register.

4 822 svenskar som heter Annica finns i läckor på Darknet.
Finns du där?
Annica bor tillsammans med Hanna Dahlin
På Rösåsen 140 bor även Hanna Dahlin.
Hanna Dahlin firar sin 21-årsdag den 19 juni. Skicka en gåva till Hanna Dahlin!
Mer information om Annicas bostad
Adresslarm
Få reda på om någon skriver sig på din adress – helt gratis!
Annicas tidigare adresser
Tidigare adresser för Annica Dahlin saknas.Fordonsinnehav för Annica
Enligt Biluppgifter.se äger Annica 5 fordon, det senaste köptes 2020-04-23.
Se fordonsinformation och värdering i bilregistret
Vill du sälja din bil? Värdera din bil kostnadsfritt hos Biluppgifter.se.
Annicas lön och inkomster
57-åringar i Sundsvall tjänar 0 kr mer än genomsnittet i Sverige. Med Lönekollen kan du få reda på hur mycket Annica tjänar på sitt jobb och vilka övriga inkomster hon har.
Vill du veta vad Annica tjänar?
Sundsvall vs. Sverige
Spara och placera för Annica
Att planera för framtiden är avgörande. Om Annica börjar spara 1000 kr i månaden redan idag, kan det ge henne upp till 4 000 kr extra i månaden i pension när hon går i pension vid 68 års ålder. En 57-årig kvinna i Sundsvall har i snitt 2 252 945 kr sparat. Se hur mycket pension du har idag!
Spara effektivare
I Sundsvall har pensionera.se räddat 600 777 567 kr genom att lyfta bort onödiga avgifter och satsa på att låta större del av inbetalningar gå till pensionssparande. Detta gör stor skillnad på pensionens storlek.
Vill du också spara effektivare till pensionen? - Läs mer härAnvänd kalkylatorn nedan för att få en uppskattning av hur mycket extra pension du kan få genom ett eget sparande. Beräkningarna presenteras av pensionera.se och baseras på en årlig avkastning på 7% samt en pensionsålder på 67 år.
Vill du veta var Annica jobbar?
Sök efter Annica Dahlins profil på LinkedIn.
Om Annicas bostad på Rösåsen 140
Tomt på ca 3806 kvadratmeter
Tomten, RÖSÅSEN 3:23, är mindre än andra tomter i området.
Se karta med tomtgränser och hur solen rör sig över fastigheten RÖSÅSEN 3:23 vid olika klockslag och årstider.
Kolla om någon byggt för nära tomtgränsen.
Tomt/Fastighetsrapport med taxeringsuppgifter, detaljplans- och lagfartsinfo, översiktskarta, tomtkarta mm.
Upptäck bostadens värde
I Timrå är det just nu 24 lägenheter och villor ute till försäljning på Hemnet. Deras medianpris baserat på utropspris uppgår till 1 045 000 kr med ett kvadratmeterpris om 12 971 kr/m².
- Äger du bostaden? Följ bostadens värde med Hemnet värdeindikation. Det är helt gratis, och du kan dessutom följa prisutvecklingen i ditt område.
Bolån i Kovland - räkna på din boendekostnad
Genomsnittlig ränta föregående månad (sep 2026) för ett bolån med 3 månaders bunden ränta: 2,75 %.
Räkna på ditt bolån!Bolåneräntan du får hos oss är individuell och kan skilja sig från den genomsnittliga räntan. Din ränta baseras bland annat på storleken på ditt bolån, värdet på din bostad och hur stor del av dina bankaffärer du har hos oss. Det här räkneexemplet visar den effektiva räntan för ett bolån. Den effektiva räntan är den totala årskostnaden för ditt bolån inklusive amortering, ränta och andra eventuella avgifter. För ett lån på 1 000 000 kronor är den effektiva räntan 2,78 % (sep 2026). Beräkningen är gjord utifrån konsumentverkets riktlinjer och baseras på en 3 mån bunden ränta på 2,75 % med lånets löptid på 50 år med rak amortering samt e-låneavi. Det totala beloppet som ska återbetalas är 1 688 646 kronor och den första avbetalningen är 3 958 kronor.
Boendemiljön kring Rösåsen 140
Rösåsen 140 ligger i Sundsvall
I området kring Rösåsen 140 bor många i lantbruk och villor som för det mesta är byggda kring sekelskiftet och 1980-talet.
Fakta om postnummret
Postnumret 855 92 täcker en yta på 0 kvadratkilometer och ligger i Sundsvall. Här bor 1019 personer, fördelade på cirka 556 hushåll med en genomsnittlig hushållsstorlek på 1,8 personer. Med en befolkningstäthet på 0 personer per kvadratkilometer är området relativt glesbebyggt jämfört med genomsnittet i Sverige.
Detta är ett område där grannarna känner varandra - inte minst eftersom flera av dem haft turen på sin sida. Invånare i postummer 855 92 har nämligen tillsammans delat på över 789 000 kronor i vinster från Postkodlotteriet, vilket har bidragit till extra glädje i kvarteren.
Postkodlotteriets topplista i Sundsvall
Nedan postnummer i Sundsvall har vunnit mest hos Postkodlotteriet sedan 2005. Vill du också ha chans att vinna tillsammans med dina grannar? Köp din lott här.
| Postnummer | Vinstsumma |
|---|---|
| 1.Postnummer 856 30 | 7 175 812 kr |
| 2.Postnummer 853 57 | 5 324 994 kr |
| 3.Postnummer 856 53 | 4 202 651 kr |

Bostadsmarknaden i Timrå kommun
Se fler bostäder till salu i Timrå kommun
Vill du bo i detta område? Skapa en bevakning på Hemnet och få nya bostäder direkt via e-post!
I området byggs och planeras totalt 28 nya lägenheter. Se alla på Hemnet!
Händelser och brott i området
Presenterat avI området kring Rösåsen 140 har det skett följande polisära ingripande och händelser de senaste 6 månaderna. Datan hämtas från polisens öppna databas och visar ärenden som skett i Sundsvall.
Ovan information presenteras av hitta.se i samarbete med Verisure.
I ditt hem finns allt du vill skydda. När 19 inbrott skett nära dig är trygghet viktigare än någonsin.
Verisure erbjuder helhetslösningar för att säkra ditt hem.
Med ett hemlarm från Verisure sänks risken för inbrott.
Lämna ditt nummer – vi visar hur.Inkomna ärenden i Sundsvall
Människorna i kvarteret runt Rösåsen 140
Äldre medelinkomsttagarfamiljer utan barn eller med utflugna barn i villa på småorter och i glesbygd
Vanliga intressen är jakt, meka med bilar, motorcyklar, motorsport, sportfiska, snickra/måla och bygga, rida, arbeta i trädgården, trav och galopp och antikviteter.
Utforska livsstilarna i området i Livsstilskartan.
Livsstilskartan — utforska livsstilarna i området.
Kolla nya grannar nära Rösåsen 140
Få koll på alla nyinflyttade och grannar i grannskapet.
I området är medelinkomsten lägre
Här är medelinkomsten
Taxeringskalendern — se exakt vad grannar och kollegor tjänar.
Medelålder
Medelåldern i området är 49 år, vilket är högre än medelåldern i Sundsvalls kommun (49 år) och Sverige (48 år). Jämför man med andra områden i Sverige är gifta par med barn, 35-49, överrepresenterade. Andelen pensionärsfamiljer (37%) är högre än i resten av kommunen.
Centerpartiet är ovanligt starka i området
I valdistriktet röstar man vänster. Centerpartiet får 46% fler röster än riksgenomsnittet. Socialdemokraterna är största parti med 31.7% av rösterna.
Livsstilskartan visar mer om hur partierna ligger till i området.
+46%I närheten av Rösåsen 140
Vill du få en bättre bild av området kring Rösåsen 140?
Här visar vi några av de vanligaste platserna i närheten – som förskolor, matbutiker, parker och träningsanläggningar.
Totalt finns det:
77 antal förskolor i Sundsvall
17 matbutiker i Sundsvall
Ett flertal grönområden att upptäcka.
Utforska parker och fritidsområden
Informationen baseras på hur långt det är från adressen till olika verksamheter och servicepunkter – perfekt för dig som är nyfiken på området, planerar flytt eller bara vill jämföra olika bostadsområden.
Förskola & Skola i området
I Sundsvall ligger bland annat Regnbågens Förskola.
Matbutiker
I Sundsvall ligger bland annat Delights By Alex AB.
Träning och fritid
I Sundsvall ligger närmsta träningsanläggning, Ironworksgym.
Friluftskartan – utforska naturen i området.
