Hitta.se
Alicia Eriksson

Alicia Eriksson

25 årKarlstad

Annie Mathilda Alicia Eriksson bor i en lägenhet i Karlstad. Hon bor tillsammans med Jesper Hagen. Hennes födelsedag är den 24 februari. Lägenhetens värde är mellan 2 000 000 – 2 800 000 kr enligt Hemnets värdeindikation. Vill du också värdera din bostad? Få en gratis värdeindikation på Hemnet.


    Är du Annie Mathilda Alicia Eriksson

    Om Alicia Eriksson på Bogsprötsgatan 21A

    Alicia fyller 26 år om cirka 7 månader

    Alicias födelsedag är den 24 februari. Få en några dagar innan.

    InterfloraSkicka blommor med Interflora

    Anledningar att fira Alicia:

    Födelsedag

    Födelsedag om 240 dagar (24 februari)

    Halloween om 124 dagar (31 oktober)

    Om namnet Alicia Eriksson

    I vår databas finns det 5872 personer med namnet Alicia och 99655 personer med efternamnet Eriksson.

    Statistiken uppdateras löpande och bygger på offentliga register.

    Alicia bor tillsammans med Jesper Hagen

    I lägenheten på Bogsprötsgatan 21A bor även Jesper Hagen.

    Mer information om Alicias bostad

    Skydda din hemadress

    Få reda på om någon skriver sig på din adress – helt gratis!

    Alicias tidigare adresser

    Alicia Eriksson bodde tidigare på Ringgatan 10 i Fagerås.

    Alicias lön och inkomster

    25-åringar i Karlstad tjänar 1 000 kr mindre än genomsnittet i Sverige. Med Lönekollen kan du få reda på hur mycket Alicia tjänar på sitt jobb och vilka övriga inkomster hon har.

    Vill du veta vad Alicia tjänar?

    Ta reda på det här!

    Karlstad vs. Sverige

    25-åringar i Karlstad tjänar i snitt:
    Män:
    16 000 kr i mån
    Kvinnor:
    13 000 kr i mån
    25-åringar i Sverige tjänar i snitt:
    Män:
    17 000 kr i mån
    Kvinnor:
    14 000 kr i mån

    Spara och placera för Alicia

    Att planera för framtiden är avgörande. Om Alicia börjar spara 1000 kr i månaden redan idag, kan det ge henne upp till 4 000 kr extra i månaden i pension när hon går i pension vid 68 års ålder. Se hur mycket pension du har idag!

    Pension i Karlstad

    25-åringar i Karlstad har en pension i snitt:

    Män:343 260i pension
    Kvinnor:292 317i pension

    Räkna på din pension!

    Använd kalkylatorn nedan för att få en uppskattning av hur mycket extra pension du kan få genom ett eget sparande. Beräkningarna presenteras av pensionera.se och baseras på en årlig avkastning på 7% samt en pensionsålder på 67 år.

    Din ålder idag32 år
    Spara per månad3000 kr

    Vill du veta var Alicia jobbar?

    Sök efter Alicia Erikssons profil på LinkedIn.

    Om Alicias bostad på Bogsprötsgatan 21A

    En lägenhet på 85 m2

    Alicia bor i en lägenhet med tre rum på 85 m2. Den är större än de flesta av grannarnas lägenheter i fastigheten. Fastighetens byggår är 2018.

    HusTa reda på värdet av din bostad – få en gratis värdeindikation på Hemnet

    Publicerade uppgifter tillhandahålls av Valueguard Index Sweden AB, som i sin tur får sina uppgifter från Lantmäteriet. Behöver du rätta eventuellt felaktiga uppgifter om din bostad? Kontakta din kommun.

    Skydda din bostad på 85 m²

    12 inbrott har skett nära dig de senaste 6 månaderna. Ditt hem på 85 m² förtjänar trygghet. Lämna ditt nummer – vi ger dig en kostnadsfri säkerhetsanalys från Verisure.

    Verisure background
    Annons

    Lägenheten ligger på första våningen

    Första våningen, 4:e dörren fr. vänster (Lgh 1104).

    Lägenhetens värdeindikation är mellan 2 000 000 kr och 2 800 000 kr

    I Karlstads kommun är det just nu 422 lägenheter ute till försäljning på Hemnet. Deras medianpris baserat på utropspris uppgår till 1 362 500 kr med ett kvadratmeterpris om 26 285 kr/m².

    Hemnet anger att tillförlitligheten i denna värdeindikation är Mellanhög. Det betyder att beräkningen stöds av ett visst antal datapunkter och historiska försäljningar, men att det finns lite mindre underlag än vid en hög tillförlitlighet. Värderingsdata för fritidshus är begränsad.

    Hemnet Värderingsförtroendeindikator, diagram

    Solläget på Bogsprötsgatan 21 A

    Hur mycket sol får bostaden? I vår tomtrapport hittar du en solkarta som visar solens rörelser över Bogsprötsgatan 21 A – timme för timme. Det kan vara värdefullt vid exempelvis flytt, renovering eller planering av uteplats

    Bolån i Karlstad - räkna på din boendekostnad

    Genomsnittlig ränta föregående månad (mar 2026) för ett bolån med 3 månaders bunden ränta: 2,68 %.

    Räkna på ditt bolån!

    Bolåneräntan du får hos oss är individuell och kan skilja sig från den genomsnittliga räntan. Din ränta baseras bland annat på storleken på ditt bolån, värdet på din bostad och hur stor del av dina bankaffärer du har hos oss. Det här räkneexemplet visar den effektiva räntan för ett bolån. Den effektiva räntan är den totala årskostnaden för ditt bolån inklusive amortering, ränta och andra eventuella avgifter. För ett lån på 1 000 000 kronor är den effektiva räntan 2,71 % (mar 2026). Beräkningen är gjord utifrån konsumentverkets riktlinjer och baseras på en 3 mån bunden ränta på 2,68 % med lånets löptid på 50 år med rak amortering samt e-låneavi. Det totala beloppet som ska återbetalas är 1 671 117 kronor och den första avbetalningen är 3 900 kronor.

    Nordea Logo
    Bolån i Karlstad

    Boendemiljön kring Bogsprötsgatan 21A

    Bogsprötsgatan 21 ligger i Karlstad

    I området kring Bogsprötsgatan 21 bor många i flerbostadshus och villor som för det mesta är byggda på 2000- och 2010-talet.

    Fakta om postnummret

    Postnumret 652 14 täcker en yta på 0,13 kvadratkilometer och ligger i Karlstad. Här bor 591 personer, fördelade på cirka 398 hushåll med en genomsnittlig hushållsstorlek på 1,5 personer. Med en befolkningstäthet på 4 501 personer per kvadratkilometer är området relativt tätbebyggt jämfört med genomsnittet i Sverige.

    Detta är ett område där grannarna känner varandra - inte minst eftersom flera av dem haft turen på sin sida. Invånare i postummer 652 14 har nämligen tillsammans delat på över 217 000 kronor i vinster från Postkodlotteriet, vilket har bidragit till extra glädje i kvarteren.

    Postkodlotteriets topplista i Karlstad

    Nedan postnummer i Karlstad har vunnit mest hos Postkodlotteriet sedan 2005. Vill du också ha chans att vinna tillsammans med dina grannar? Köp din lott här.

    PostnummerVinstsumma
    1.Postnummer 655 91210 640 608 kr
    2.Postnummer 652 1710 714 520 kr
    3.Postnummer 652 168 200 497 kr

    I postnummer 652 14 har glada grannar delat på vinster för 217 777 kr

    8 av 10 kunder vann i Postkodlotteriet förra året. Ta chansen att vinna du också!

    Få första månaden för halva priset! (ord. lottpris 188 kr/mån). Köp din lott!

    Åldersgräns 18 år. Stödlinjen.se. *Vinstsumman avser vinster utdelat sedan 2005. Gäller t.o.m 31/12-2026

    Postkodlotteriet Logo
    Postkodlotteriet

    Restauranger

    Lockas man av restaurangbesök finns Restaurang Chaplin och Olssons Bazar i närheten.

    Boendemiljön kring Bogsprötsgatan 21A

    Drönarfoton över Karlstads Domkyrkodistrikt

    En drönare har flugit över Karlstads Domkyrkodistrikt och tagit drönarbilder med 360° helikopterperspektiv. Se bilder över Karlstads Domkyrkodistrikt eller kolla om ditt hus finns med.

    Drönarkartan – se fler foton från ovan.

    Bostadsmarknaden i Karlstads kommun

    Bostäder till salu i Karlstads kommun

    Logo url

    Se fler bostäder till salu i Karlstads kommun

    Vill du bo i detta område? Skapa en bevakning på Hemnet och få nya bostäder direkt via e-post!

    Köp bostad på Bogsprötsgatan 26

    Räkna på ditt bolån

    Nordea logo
    Köp bostad på Bogsprötsgatan 26

    Räkna på ditt bolån

    Nordea logo
    Köp bostad på Bogsprötsgatan 26

    Räkna på ditt bolån

    Nordea logo
    Köp bostad på Bogsprötsgatan 26

    Räkna på ditt bolån

    Nordea logo
    Köp bostad på Packhusallén 6K

    Räkna på ditt bolån

    Nordea logo

    Nyproduktion i området

    Logo url

    I området byggs och planeras totalt 50 nya lägenheter. Se alla på Hemnet!

    Köp bostad på Kajutsikten
    Köp bostad på Kajpromenaden
    Köp bostad på Diamanten
    Köp bostad på Haga Strand
    Köp bostad på Klara Stadsradhus

    Händelser och brott i området

    Presenterat avVerisure logo

    I området kring Bogsprötsgatan 21A har det skett följande polisära ingripande och händelser de senaste 6 månaderna. Datan hämtas från polisens öppna databas och visar ärenden som skett i en 50 km radie kring adressen.

    Inbrott
    12 st
    Trafikolyckor
    85 st
    Bränder
    34 st
    Stöld
    18 st
    Inbrott
    12 st
    Trafikolyckor
    85 st
    Bränder
    34 st
    Stöld
    18 st

    Ovan information presenteras av hitta.se i samarbete med Verisure.

    I ditt hem finns allt du vill skydda. När 12 inbrott skett nära dig är trygghet viktigare än någonsin.
    Verisure erbjuder helhetslösningar för att säkra ditt hem.

    Camera icon

    Med ett hemlarm från Verisure sänks risken för inbrott.

    Lämna ditt nummer – vi visar hur.

    Inkomna ärenden i Karlstad

    10:04, 20 januariEn olycka har inträffat på Örsholmen
    10:33, 17 januariEtt inbrott har skett i Vålberg
    07:56, 15 januariPolisen är på plats vid en trafikolycka på E18.
    13:22, 14 januariEn olycka har inträffat i Karlberg

    Människorna i kvarteret runt Bogsprötsgatan 21A

    Människorna i kvarteret runt Bogsprötsgatan 21A

    Unga medelinkomsttagare i bostadsrätt i etablerade förortsområden utanför storstad

    Vanliga intressen är teater, litteratur, golf, vin och vinprovning, konst, näringsliv och samhällsekonomi, utrikespolitik, värdepapper och värdepappersaffärer, privatekonomiska frågor och segling.

    Utforska livsstilarna i området i Livsstilskartan.

    Livsstilskartan — utforska livsstilarna i området.

    Kolla nya grannar nära Bogsprötsgatan 21A

    Få koll på alla nyinflyttade och grannar i grannskapet.

    I området är medelinkomsten högre

    Här är medelinkomsten 30 462 kr, vilket är 12% högre än snittlönen i Sverige. Personerna i området har i snitt 1 373 467 kr i lån.

    Taxeringskalendern — se exakt vad grannar och kollegor tjänar.

    Hög medelålder i området

    Medelåldern i området är 59 år, vilket är högre än medelåldern i Karlstads kommun (47 år) och Sverige (48 år). Jämför man med andra områden i Sverige är gifta par utan barn, 50-64, överrepresenterade. Andelen pensionärsfamiljer (11%) är lägre än i resten av kommunen.

    Feministiskt initiativ är ovanligt starka i området

    I valdistriktet röstar man borgerligt. Feministiskt initiativ får 154% fler röster än riksgenomsnittet. Socialdemokraterna är största parti med 26.1% av rösterna.

    Livsstilskartan visar mer om hur partierna ligger till i området.

    FI+154%

    I närheten av Bogsprötsgatan 21A

    I närheten av Bogsprötsgatan 21A

    Vill du få en bättre bild av området kring Bogsprötsgatan 21A?

    Här visar vi några av de vanligaste platserna i närheten – som förskolor, matbutiker, parker och träningsanläggningar.

    Totalt finns det:

    4 antal förskolor inom 3 km

    8 matbutiker inom 3 km

    Ett flertal grönområden att upptäcka.

    Visa alla förskolor i området

    Se matbutiker i området

    Utforska parker och fritidsområden

    Informationen baseras på hur långt det är från adressen till olika verksamheter och servicepunkter – perfekt för dig som är nyfiken på området, planerar flytt eller bara vill jämföra olika bostadsområden.

    I närheten av Bogsprötsgatan 21A

    Förskola & Skola i området

    838 meter från adressen ligger Allergiförskolan Rönnen.

    ICA Nära Viken

    Matbutiker

    Bara 14 minuters promenad bort ligger närmsta livsmedelsbutik, ICA Nära Viken på Vikengatan 19.

    Actic Sundstabadet

    Träning och fritid

    För den träningsintresserade ligger närmsta träningsanläggning, Actic Sundstabadet, 8 cykelväg från adressen.

    Friluftskartan – utforska naturen i området.