Hitta.se
Alice Lövheim

Alice Lövheim

18 årNorrköping

Ingrid Alice Lövheim bor i en villa i Norrköping. Hon bor tillsammans med bland annat Anna Broman Lövheim. Hennes födelsedag är den 3 augusti och hon har namnsdag den 23 juni. Villans värde är mellan 5 100 000 – 8 000 000 kr enligt Hemnets värdeindikation. Vill du också värdera din bostad? Få en gratis värdeindikation på Hemnet.


Är du Ingrid Alice Lövheim

Om Alice Lövheim på Enebygatan 41

Alice fyller 19 år om cirka 9 månader

Alices födelsedag är den 3 augusti. Få en några dagar innan.

EurofloristSkicka blommor med Euroflorist

Anledningar att fira Alice:

Födelsedag

Födelsedag om 285 dagar (3 augusti)

Namnsdag

Namnsdag om 243 dagar (23 juni)

Halloween om 9 dagar (31 oktober)

Om namnet Alice Lövheim

I vår databas finns det 21822 personer med namnet Alice och 15 personer med efternamnet Lövheim.

Statistiken uppdateras löpande och bygger på offentliga register.

skimsafe img

25 455 svenskar som heter Alice finns i läckor på Darknet.

Finns du där?

skimsafe logo

Alice bor tillsammans med Anna Broman Lövheim

I villan på Enebygatan 41 bor även Anna Broman Lövheim, Daniel Lövheim.

Mer information om Alices bostad

Skydda din hemadress

Få reda på om någon skriver sig på din adress – helt gratis!

Alices tidigare adresser

Tidigare adresser för Alice Lövheim saknas.

Alices lön och inkomster

25-65-åringar i Norrköping tjänar 2 000 kr mindre än genomsnittet i Sverige. Med Lönekollen kan du få reda på hur mycket Alice tjänar på sitt jobb och vilka övriga inkomster hon har.

Vill du veta vad Alice tjänar?

Ta reda på det här!

Norrköping vs. Sverige

25-65-åringar i Norrköping tjänar i snitt:
Män:
31 000 kr i mån
Kvinnor:
25 000 kr i mån
25-65-åringar i Sverige tjänar i snitt:
Män:
34 000 kr i mån
Kvinnor:
27 000 kr i mån

Spara och placera för Alice

Att planera för framtiden är avgörande. Om Alice börjar spara 1000 kr i månaden redan idag, kan det ge henne upp till 4 000 kr extra i månaden i pension när hon går i pension vid 68 års ålder. Se hur mycket pension du har idag!

Pension i Norrköping

18-åringar i Norrköping har en pension i snitt:

Män:448 322i pension
Kvinnor:379 327i pension

Räkna på din pension!

Använd kalkylatorn nedan för att få en uppskattning av hur mycket extra pension du kan få genom ett eget sparande. Beräkningarna presenteras av pensionera.se och baseras på en årlig avkastning på 7% samt en pensionsålder på 67 år.

Din ålder idag32 år
Spara per månad3000 kr

Vill du veta var Alice jobbar?

Sök efter Alice Lövheims profil på LinkedIn.

Om Alices bostad på Enebygatan 41

En villa på 202 m2

Alice bor i en villa på 202 m2 (ej inräknat biytor såsom garage, källarutrymmen etc.), vilket är större än de flesta av grannhusen i området. Husets byggår är 1924.

HusTa reda på värdet av din bostad – få en gratis värdeindikation på Hemnet

Publicerade uppgifter tillhandahålls av Valueguard Index Sweden AB, som i sin tur får sina uppgifter från Lantmäteriet. Behöver du rätta eventuellt felaktiga uppgifter om din bostad? Kontakta din kommun.

Skydda din bostad på 202 m²

1 inbrott har skett nära dig de senaste 6 månaderna. Ditt hem på 202 m² förtjänar trygghet. Lämna ditt nummer – vi ger dig en kostnadsfri säkerhetsanalys från Verisure.

Verisure background
Annons
Om Alices bostad på Enebygatan 41

Tomt på ca 600 kvadratmeter

Tomten, RENEN 4, är mindre än andra tomter i området.

Se karta med tomtgränser och hur solen rör sig över fastigheten RENEN 4 vid olika klockslag och årstider.

Kolla om någon byggt för nära tomtgränsen.

Tomt/Fastighetsrapport med taxeringsuppgifter, detaljplans- och lagfartsinfo, översiktskarta, tomtkarta mm.

Köp tomtrapport

Husets värdeindikation är mellan 5 100 000 kr och 8 000 000 kr

Hemnet anger att tillförlitligheten i denna värdeindikation är Låg. Det innebär att beräkningen bygger på ett begränsat antal datapunkter och försäljningar, vilket gör att värdet ska ses som mer osäkert. Värderingsdata för fritidshus är begränsad.

Hemnet Värderingsförtroendeindikator, diagram

Bolån i Norrköping - räkna på din boendekostnad

Genomsnittlig ränta föregående månad (sep 2026) för ett bolån med 3 månaders bunden ränta: 2,75 %.

Räkna på ditt bolån!

Bolåneräntan du får hos oss är individuell och kan skilja sig från den genomsnittliga räntan. Din ränta baseras bland annat på storleken på ditt bolån, värdet på din bostad och hur stor del av dina bankaffärer du har hos oss. Det här räkneexemplet visar den effektiva räntan för ett bolån. Den effektiva räntan är den totala årskostnaden för ditt bolån inklusive amortering, ränta och andra eventuella avgifter. För ett lån på 1 000 000 kronor är den effektiva räntan 2,78 % (sep 2026). Beräkningen är gjord utifrån konsumentverkets riktlinjer och baseras på en 3 mån bunden ränta på 2,75 % med lånets löptid på 50 år med rak amortering samt e-låneavi. Det totala beloppet som ska återbetalas är 1 688 646 kronor och den första avbetalningen är 3 958 kronor.

Nordea Logo
Bolån i Norrköping

Boendemiljön kring Enebygatan 41

Enebygatan 41 ligger i Norrköping

I området kring Enebygatan 41 bor många i flerbostadshus och radhus som för det mesta är byggda på 1920- och 1970-talet.

Fakta om postnummret

Postnumret 602 18 täcker en yta på 0,18 kvadratkilometer och ligger i Norrköping. Här bor 1267 personer, fördelade på cirka 922 hushåll med en genomsnittlig hushållsstorlek på 1,4 personer. Med en befolkningstäthet på 7 055 personer per kvadratkilometer är området relativt tätbebyggt jämfört med genomsnittet i Sverige.

Detta är ett område där grannarna känner varandra - inte minst eftersom flera av dem haft turen på sin sida. Invånare i postummer 602 18 har nämligen tillsammans delat på över 927 000 kronor i vinster från Postkodlotteriet, vilket har bidragit till extra glädje i kvarteren.

Postkodlotteriets topplista i Norrköping

Nedan postnummer i Norrköping har vunnit mest hos Postkodlotteriet sedan 2005. Vill du också ha chans att vinna tillsammans med dina grannar? Köp din lott här.

PostnummerVinstsumma
1.Postnummer 616 3329 192 132 kr
2.Postnummer 605 9511 170 895 kr
3.Postnummer 602 215 916 759 kr
Tävla i roligt quiz!
Utlottning av presentkort från Ving (2500 kr) och presentkort på Åhléns (150 kr).
Starta quizet!
Presentkort Ving 2 500 kr och Åhléns 150 kr

Restauranger

Lockas man av restaurangbesök finns Restaurang Spinnaren och Sushi Yama Kungsgatan i närheten.

Boendemiljön kring Enebygatan 41

Drönarfoton över Norrköpings Matteus

En drönare har flugit över Norrköpings Matteus och tagit drönarbilder med 360° helikopterperspektiv. Se bilder över Norrköpings Matteus eller kolla om ditt hus finns med.

Drönarkartan – se fler foton från ovan.

Bostadsmarknaden i Folkparken

Bostäder till salu i Folkparken

Logo url

Se fler bostäder till salu i Folkparken

Vill du bo i detta område? Skapa en bevakning på Hemnet och få nya bostäder direkt via e-post!

Köp bostad på Norra Promenaden 126B

Räkna på ditt bolån

Nordea logo
Köp bostad på Upplandsgatan 4b

Räkna på ditt bolån

Nordea logo
Köp bostad på Upplandsgatan 4b

Räkna på ditt bolån

Nordea logo
Köp bostad på Upplandsgatan 4A

Räkna på ditt bolån

Nordea logo
Köp bostad på Abel Beckers gata 10

Räkna på ditt bolån

Nordea logo

Nyproduktion i området

Logo url

I området byggs och planeras totalt 34 nya lägenheter. Se alla på Hemnet!

Köp bostad på Inre hamnen
Köp bostad på Brf Kronomagasinet
Köp bostad på Kajplatsen
Köp bostad på Nyproducerade radhus i två- och tre plan i Björkalund!
Köp bostad på Nyproducerade radhus med takterrass i Björkalund!

Händelser och brott i området

Presenterat avVerisure logo

I området kring Enebygatan 41 har det skett följande polisära ingripande och händelser de senaste 6 månaderna. Datan hämtas från polisens öppna databas och visar ärenden som skett i Norrköping.

Inbrott
1 st
Trafikolyckor
30 st
Bränder
9 st
Stöld
6 st
Inbrott
1 st
Trafikolyckor
30 st
Bränder
9 st
Stöld
6 st

Ovan information presenteras av hitta.se i samarbete med Verisure.

I ditt hem finns allt du vill skydda. När 1 inbrott skett nära dig är trygghet viktigare än någonsin.
Verisure erbjuder helhetslösningar för att säkra ditt hem.

Camera icon

Med ett hemlarm från Verisure sänks risken för inbrott.

Lämna ditt nummer – vi visar hur.

Inkomna ärenden i Norrköping

10:35, 19 oktoberLarm om brand i centrala Norrköping.
08:21, 12 oktoberKökrock på E22.
20:14, 8 oktoberTrafikolycka norr om Norrköping på rv55
16:11, 28 septemberKollision mellan bil och elspark.

Människorna i kvarteret runt Enebygatan 41

Människorna i kvarteret runt Enebygatan 41

Unga medelinkomsttagare i bostadsrätt i etablerade förortsområden utanför storstad

Vanliga intressen är följa populära tv-serier, skönhetsvård, teater, film, astrologi, hårvård, spela dataspel/tv-spel, jämställdhetsfrågor, ungdomskultur och kändisar.

Utforska livsstilarna i området i Livsstilskartan.

Livsstilskartan — utforska livsstilarna i området.

Kolla nya grannar nära Enebygatan 41

Få koll på alla nyinflyttade och grannar i grannskapet.

I området är medelinkomsten lägre

Här är medelinkomsten 25 372 kr, vilket är -7% lägre än snittlönen i Sverige. Personerna i området har i snitt 1 171 699 kr i lån.

Taxeringskalendern — se exakt vad grannar och kollegor tjänar.

Låg medelålder i området

Medelåldern i området är 44 år, vilket är lägre än medelåldern i Norrköpings kommun (47 år) och Sverige (48 år). Jämför man med andra områden i Sverige är singelhushåll och sambor, 50-64, överrepresenterade. Andelen pensionärsfamiljer (23%) är lägre än i resten av kommunen.

Feministiskt initiativ är ovanligt starka i området

I valdistriktet röstar man vänster. Feministiskt initiativ får 139% fler röster än riksgenomsnittet. Socialdemokraterna är största parti med 28.3% av rösterna.

Livsstilskartan visar mer om hur partierna ligger till i området.

FI+139%

I närheten av Enebygatan 41

I närheten av Enebygatan 41

Vill du få en bättre bild av området kring Enebygatan 41?

Här visar vi några av de vanligaste platserna i närheten – som förskolor, matbutiker, parker och träningsanläggningar.

Totalt finns det:

41 antal förskolor inom 3 km

11 matbutiker inom 3 km

Ett flertal grönområden att upptäcka.

Visa alla förskolor i området

Se matbutiker i området

Utforska parker och fritidsområden

Informationen baseras på hur långt det är från adressen till olika verksamheter och servicepunkter – perfekt för dig som är nyfiken på området, planerar flytt eller bara vill jämföra olika bostadsområden.

I närheten av Enebygatan 41

Förskola & Skola i området

181 meter från adressen ligger Fröbelgårdens förskola.

ICA Nära Kneippen

Matbutiker

Bara elva minuters promenad bort ligger närmsta livsmedelsbutik, ICA Nära Kneippen på Villagatan 2.

World Class

Träning och fritid

För den träningsintresserade ligger närmsta träningsanläggning, World Class, 6 cykelväg från adressen.

Friluftskartan – utforska naturen i området.