Seynab Yusuf Hassan
Västerås
Seynab Yusuf Hassan bor i en lägenhet i Västerås. Hon bor tillsammans med Amulkher Ahmed Ali. Hennes födelsedag är den 26 december.
Adress | Folkbokföringen
Lägenhetsnummer 1101
Mer information
Är du Seynab Yusuf Hassan
Om Seynab Yusuf Hassan på Allmogeplatsen 30
Seynab Yusuf fyller år om cirka 2 månader
Seynab Yusufs födelsedag är den 26 december. Få en några dagar innan.
Anledningar att fira Seynab Yusuf:
Födelsedag om 62 dagar (26 december)
Halloween om 6 dagar (31 oktober)
Ge Seynab Yusuf någonting fint
Om namnet Seynab Yusuf Hassan
I vår databas finns det 1990 personer med namnet Yusuf och 7044 personer med efternamnet Hassan.
Statistiken uppdateras löpande och bygger på offentliga register.
Seynab Yusuf bor tillsammans med Amulkher Ahmed Ali
I lägenheten på Allmogeplatsen 30 bor även Amulkher Ahmed Ali.
Amulkher Ahmed Ali firar sin 25-årsdag den 11 november. Skicka en gåva till Amulkher Ahmed Ali!
Mer information om Seynab Yusufs bostad
Adresslarm
Få reda på om någon skriver sig på din adress – helt gratis!
Seynab Yusufs tidigare adresser
Hon har även bott på Välljärnsgatan 324 i Västerås.
Fordonsinnehav för Seynab Yusuf
Enligt Biluppgifter.se äger Seynab Yusuf inget fordon.
Vill du sälja din bil? Värdera din bil kostnadsfritt hos Biluppgifter.se.
Seynab Yusufs lön och inkomster
Med Lönekollen kan du få reda på hur mycket Seynab Yusuf tjänar på sitt jobb och vilka övriga inkomster hon har.
Vill du veta vad Seynab Yusuf tjänar?
Spara och placera för Seynab Yusuf
Att planera för framtiden är avgörande. Om Seynab Yusuf börjar spara 1000 kr i månaden redan idag, kan det ge henne upp till 4 000 kr extra i månaden i pension när hon går i pension vid 67 års ålder. Se hur mycket pension du har idag!
Använd kalkylatorn nedan för att få en uppskattning av hur mycket extra pension du kan få genom ett eget sparande. Beräkningarna presenteras av pensionera.se och baseras på en årlig avkastning på 7% samt en pensionsålder på 67 år.
Seynab Yusuf har uppnått pensionsålder
Vill du veta om Seynab Yusuf fortfarande jobbar? Sök efter Seynab Yusuf Hassan på LinkedIn.
Om Seynab Yusufs bostad på Allmogeplatsen 30
En lägenhet på 87 m2
Seynab Yusuf bor i en lägenhet med tre rum på 87 m2. Den är mindre än de flesta av grannarnas lägenheter i fastigheten. Fastighetens byggår är 1966.
Publicerade uppgifter tillhandahålls av Valueguard Index Sweden AB, som i sin tur får sina uppgifter från Lantmäteriet. Kontakta Lantmäteriet för att rätta eventuellt felaktiga uppgifter.
Lägenheten ligger på första våningen
Första våningen, 1:a dörren fr. vänster (Lgh 1101).
Upptäck bostadens värde
I Västerås kommun är det just nu 798 lägenheter och villor ute till försäljning på Hemnet. Deras medianpris baserat på utropspris uppgår till 2 287 500 kr med ett kvadratmeterpris om 25 977 kr/m².
- Äger du bostaden? Följ bostadens värde med Hemnet värdeindikation. Det är helt gratis, och du kan dessutom följa prisutvecklingen i ditt område.
Solläget på Allmogeplatsen 30
Hur mycket sol får bostaden? I vår tomtrapport hittar du en solkarta som visar solens rörelser över Allmogeplatsen 30 – timme för timme. Det kan vara värdefullt vid exempelvis flytt, renovering eller planering av uteplats
Bolån i Västerås - räkna på din boendekostnad
Genomsnittlig ränta föregående månad (jul 2025) för ett bolån med 3 månaders bunden ränta: 2.89%.
Räkna på ditt bolån!Bolåneränta du får hos oss är individuell och kan skilja sig från den genomsnittliga räntan. Din ränta baseras bland annat på storleken på ditt bolån, värdet på din bostad och hur stor del av dina bankaffärer du har hos oss.
Det här räkneexemplet visar den effektiva räntan för ett bolån. Den effektiva räntan är den totala årskostnaden för ditt bolån inklusive amortering, ränta och andra eventuella avgifter. För ett lån på 1 000 000 kronor är den effektiva räntan 2.93% (jul 2025).
Beräkningen är gjord utifrån konsumentverkets riktlinjer och baseras på en 3 mån bunden ränta på 2.89% med lånets löptid på 50 år med rak amortering samt e-låneavi. Det totala beloppet som ska återbetalas är 1 723 704 kronor och den första avbetalningen är 4 075 kronor.
Boendemiljön kring Allmogeplatsen 30
Allmogeplatsen 30 ligger i Västerås
I området kring Allmogeplatsen 30 bor många i flerbostadshus som för det mesta är byggda på 1960- och 1990-talet.
I postnumret 724 80 har glada grannar vunnit totalt 369 274 kr*
8 av 10 kunder vann på Postkodslotteriet förra året. Ta chansen och vinn du också!
Halva priset första månaden! 90 kr (ord. pris 180 kr). Köp din lott!Åldersgräns 18 år. Stödlinjen.se. *Vinstsumman avser vinster utdelat sedan 2005. Gäller t.o.m 31/12-2025
Restauranger
Lockas man av restaurangbesök finns Wärdshuset Jakobshöjden och Falkenbergska Kvarnen i närheten.
Drönarfoton över Skerike
En drönare har flugit över Skerike och tagit drönarbilder med 360° helikopterperspektiv. Se bilder över Skerike eller kolla om ditt hus finns med.
Drönarkartan – se fler foton från ovan.
Bostadsmarknaden i Västerås kommun
I området byggs och planeras totalt 65 nya lägenheter. Se alla på Hemnet!
Människorna i kvarteret runt Allmogeplatsen 30
Unga och medelålders singlar med låga inkomster i hyresrätt i multikulturella förortsområden till storstad
Vanliga intressen är hårvård, alternativ hälsovård, astrologi, datorer, skönhetsvård, vidareutbildning/gå på kurser, ungdomskultur, följa populära tv-serier, modenyheter och religionsfrågor.
Utforska livsstilarna i området i Livsstilskartan.
Livsstilskartan — utforska livsstilarna i området.
Kolla nya grannar nära Allmogeplatsen 30
Få koll på alla nyinflyttade och grannar i grannskapet.
I området är medelinkomsten lägre
Här är medelinkomsten
Taxeringskalendern — se exakt vad grannar och kollegor tjänar.
Låg medelålder i området
Medelåldern i området är 37 år, vilket är lägre än medelåldern i Västerås kommun (48 år) och Sverige (48 år). Jämför man med andra områden i Sverige är singelhushåll och sambor, 20-34, överrepresenterade. Andelen pensionärsfamiljer (24%) är lägre än i resten av kommunen.
Kristdemokraterna är ovanligt starka i området
I valdistriktet röstar man vänster. Kristdemokraterna får 101% fler röster än riksgenomsnittet. Socialdemokraterna är största parti med 45.3% av rösterna.
Livsstilskartan visar mer om hur partierna ligger till i området.
+101%I närheten av Allmogeplatsen 30
Vill du få en bättre bild av området kring Allmogeplatsen 30?
Här visar vi några av de vanligaste platserna i närheten – som förskolor, matbutiker, parker och träningsanläggningar.
Totalt finns det:
11 antal förskolor inom 3 km
14 matbutiker inom 3 km
Ett flertal grönområden att upptäcka.
Utforska parker och fritidsområden
Informationen baseras på hur långt det är från adressen till olika verksamheter och servicepunkter – perfekt för dig som är nyfiken på området, planerar flytt eller bara vill jämföra olika bostadsområden.
Förskola & Skola i området
1 466 meter från adressen ligger Bystugans Förskola AB.
Matbutiker
Närmsta livsmedelsbutik är Coop Konsum på Repslagargatan 1.
Träning och fritid
För den träningsintresserade ligger närmsta träningsanläggning, Itrim Västerås, 10 cykelväg från adressen.
Friluftskartan – utforska naturen i området.