Jonas Lindqvist
51 årVrigstad
Tord Jonas Lindqvist bor i Vrigstad. Han bor tillsammans med Berit Thurmann. Hans födelsedag är den 7 november och han har namnsdag den 29 mars.
Adress | Folkbokföringen
Lägenhetsnummer 1102
Mer information
Är du Tord Jonas Lindqvist
Om Jonas Lindqvist på Torget 1B
Jonas fyller 52 år om cirka 3 månader
Jonas födelsedag är den 7 november. Få en några dagar innan.
Anledningar att fira Jonas:
Födelsedag om 102 dagar (7 november)
Namnsdag om 243 dagar (29 mars)
Halloween om 95 dagar (31 oktober)
Överraska Jonas med blommor
Om namnet Jonas Lindqvist
I vår databas finns det 53604 personer med namnet Jonas och 12402 personer med efternamnet Lindqvist.
Statistiken uppdateras löpande och bygger på offentliga register.

36 665 svenskar som heter Jonas finns i läckor på Darknet.
Finns du där?
Jonas bor tillsammans med Berit Thurmann
På Torget 1B bor även Berit Thurmann.
Berit Thurmann firar sin 69-årsdag den 31 januari. Skicka en gåva till Berit Thurmann!
Mer information om Jonas bostad
Adresslarm
Få reda på om någon skriver sig på din adress – helt gratis!
Jonas tidigare adresser
Tidigare adresser för Jonas Lindqvist saknas.Fordonsinnehav för Jonas
Enligt Biluppgifter.se äger Jonas inget fordon.
Vill du sälja din bil? Värdera din bil kostnadsfritt hos Biluppgifter.se.
Jonas lön och inkomster
51-åringar i Sävsjö tjänar 6 000 kr mindre än genomsnittet i Sverige. Med Lönekollen kan du få reda på hur mycket Jonas tjänar på sitt jobb och vilka övriga inkomster han har.
Vill du veta vad Jonas tjänar?
Sävsjö vs. Sverige
Spara och placera för Jonas
Att planera för framtiden är avgörande. Om Jonas börjar spara 1000 kr i månaden redan idag, kan det ge honom upp till 4 000 kr extra i månaden i pension när han går i pension vid 68 års ålder. Se hur mycket pension du har idag!
Pension i Sävsjö
51-åringar i Sävsjö har en pension i snitt:
Använd kalkylatorn nedan för att få en uppskattning av hur mycket extra pension du kan få genom ett eget sparande. Beräkningarna presenteras av pensionera.se och baseras på en årlig avkastning på 7% samt en pensionsålder på 67 år.
Vill du veta var Jonas jobbar?
Sök efter Jonas Lindqvists profil på LinkedIn.
Om Jonas bostad på Torget 1B
Tomt på ca 696 kvadratmeter
Tomten, GÄSTGIVAREGÅRDEN 1:256, är mindre än andra tomter i området.
Se karta med tomtgränser och hur solen rör sig över fastigheten GÄSTGIVAREGÅRDEN 1:256 vid olika klockslag och årstider.
Kolla om någon byggt för nära tomtgränsen.
Tomt/Fastighetsrapport med taxeringsuppgifter, detaljplans- och lagfartsinfo, översiktskarta, tomtkarta mm.
Lägenheten ligger på första våningen
Första våningen, 2:a dörren fr. vänster (Lgh 1102).
Upptäck bostadens värde
I Vrigstad är det just nu 8 villor ute till försäljning på Hemnet. Deras medianpris baserat på utropspris uppgår till 1 050 000 kr med ett kvadratmeterpris om 10 339 kr/m².
- Äger du bostaden? Följ bostadens värde med Hemnet värdeindikation. Det är helt gratis, och du kan dessutom följa prisutvecklingen i ditt område.
Bolån i Vrigstad - räkna på din boendekostnad
Genomsnittlig ränta föregående månad (maj 2026) för ett bolån med 3 månaders bunden ränta: 2,82 %.
Räkna på ditt bolån!Bolåneräntan du får hos oss är individuell och kan skilja sig från den genomsnittliga räntan. Din ränta baseras bland annat på storleken på ditt bolån, värdet på din bostad och hur stor del av dina bankaffärer du har hos oss. Det här räkneexemplet visar den effektiva räntan för ett bolån. Den effektiva räntan är den totala årskostnaden för ditt bolån inklusive amortering, ränta och andra eventuella avgifter. För ett lån på 1 000 000 kronor är den effektiva räntan 2,86 % (maj 2026). Beräkningen är gjord utifrån konsumentverkets riktlinjer och baseras på en 3 mån bunden ränta på 2,82 % med lånets löptid på 50 år med rak amortering samt e-låneavi. Det totala beloppet som ska återbetalas är 1 706 175 kronor och den första avbetalningen är 4 017 kronor.
Boendemiljön kring Torget 1B
Torget 1 ligger i Sävsjö
I området kring Torget 1 bor många i flerbostadshus och villor som för det mesta är byggda på 1930- och 1980-talet.
Fakta om postnummret
Postnumret 576 96 täcker en yta på 0 kvadratkilometer och ligger i Sävsjö. Här bor 713 personer, fördelade på cirka 405 hushåll med en genomsnittlig hushållsstorlek på 1,8 personer. Med en befolkningstäthet på 0 personer per kvadratkilometer är området relativt glesbebyggt jämfört med genomsnittet i Sverige.
Detta är ett område där grannarna känner varandra - inte minst eftersom flera av dem haft turen på sin sida. Invånare i postummer 576 96 har nämligen tillsammans delat på över 1,8 miljoner kronor i vinster från Postkodlotteriet, vilket har bidragit till extra glädje i kvarteren.
Postkodlotteriets topplista i Sävsjö
Nedan postnummer i Sävsjö har vunnit mest hos Postkodlotteriet sedan 2005. Vill du också ha chans att vinna tillsammans med dina grannar? Köp din lott här.
| Postnummer | Vinstsumma |
|---|---|
| 1.Postnummer 576 36 | 3 605 927 kr |
| 2.Postnummer 576 31 | 2 367 367 kr |
| 3.Postnummer 576 32 | 2 361 138 kr |
I postnummer 576 96 har glada grannar delat på vinster för 1 809 494 kr
8 av 10 kunder vann i Postkodlotteriet förra året. Ta chansen att vinna du också!
Få första månaden för halva priset! (ord. lottpris 188 kr/mån). Köp din lott!Åldersgräns 18 år. Stödlinjen.se. *Vinstsumman avser vinster utdelat sedan 2005. Gäller t.o.m 31/12-2026
Restauranger
Lockas man av restaurangbesök finns Best Western Hotel Vrigstad i närheten.
Bostadsmarknaden i Vrigstad, Sävsjö kommun
I området byggs och planeras totalt 32 nya lägenheter. Se alla på Hemnet!
Händelser och brott i området
Presenterat avI området kring Torget 1B har det skett följande polisära ingripande och händelser de senaste 6 månaderna. Datan hämtas från polisens öppna databas och visar ärenden som skett i Sävsjö.
Ovan information presenteras av hitta.se i samarbete med Verisure.
I ditt hem finns allt du vill skydda. När inbrott skett nära dig är trygghet viktigare än någonsin.
Verisure erbjuder helhetslösningar för att säkra ditt hem.
Med ett hemlarm från Verisure sänks risken för inbrott.
Lämna ditt nummer – vi visar hur.Inkomna ärenden i Sävsjö
Människorna i kvarteret runt Torget 1B
Singelhushåll med låga inkomster i hyresrätt utanför småstäder och mindre orter
Vanliga intressen är astrologi, följa populära tv-serier, hårvård, rida, alternativ hälsovård, meka med bilar, ishockey, motorsport, sticka och handarbeta och personbilar.
Utforska livsstilarna i området i Livsstilskartan.
Livsstilskartan — utforska livsstilarna i området.
Kolla nya grannar nära Torget 1B
Få koll på alla nyinflyttade och grannar i grannskapet.
I området är medelinkomsten lägre
Här är medelinkomsten
Taxeringskalendern — se exakt vad grannar och kollegor tjänar.
Låg medelålder i området
Medelåldern i området är 44 år, vilket är lägre än medelåldern i Sävsjös kommun (50 år) och Sverige (48 år). Jämför man med andra områden i Sverige är singelhushåll och sambor, 65+, överrepresenterade. Andelen pensionärsfamiljer (14%) är lägre än i resten av kommunen.
Kristdemokraterna är ovanligt starka i området
I valdistriktet röstar man borgerligt. Kristdemokraterna får 297% fler röster än riksgenomsnittet. Sverigedemokraterna är största parti med 25.1% av rösterna.
Livsstilskartan visar mer om hur partierna ligger till i området.
+297%I närheten av Torget 1B
Vill du få en bättre bild av området kring Torget 1B?
Här visar vi några av de vanligaste platserna i närheten – som förskolor, matbutiker, parker och träningsanläggningar.
Totalt finns det:
1 antal förskolor inom 3 km
0 matbutiker i Sävsjö
Ett flertal grönområden att upptäcka.
Utforska parker och fritidsområden
Informationen baseras på hur långt det är från adressen till olika verksamheter och servicepunkter – perfekt för dig som är nyfiken på området, planerar flytt eller bara vill jämföra olika bostadsområden.
Förskola & Skola i området
206 meter från adressen ligger Förskolan Tuvan.
