Hitta.se
Gunnar Bäcklund

Gunnar Bäcklund

Veddige

Karl Gunnar Bäcklund bor i en villa i Veddige. Han bor tillsammans med Berit Bäcklund. Hans födelsedag är den 9 juli och han har namnsdag den 9 januari. Villans värde är mellan 1 500 000 – 4 100 000 kr enligt Hemnets värdeindikation. Vill du också värdera din bostad? Få en gratis värdeindikation på Hemnet.


Är du Karl Gunnar Bäcklund

Om Gunnar Bäcklund på Sällstorp 44

Om namnet Gunnar Bäcklund

I vår databas finns det 84742 personer med namnet Gunnar och 1453 personer med efternamnet Bäcklund.

Statistiken uppdateras löpande och bygger på offentliga register.

skimsafe img

59 188 svenskar som heter Gunnar finns i läckor på Darknet.

Finns du där?

skimsafe logo

Gunnar bor tillsammans med Berit Bäcklund

I villan på Sällstorp 44 bor även Berit Bäcklund.

Mer information om Gunnars bostad

Skydda din hemadress

Få reda på om någon skriver sig på din adress – helt gratis!

Gunnars tidigare adresser

Tidigare adresser för Gunnar Bäcklund saknas.

Spara och placera för Gunnar

Att planera för framtiden är avgörande. Om Gunnar börjar spara 1000 kr i månaden redan idag, kan det ge honom upp till 4 000 kr extra i månaden i pension när han går i pension vid 68 års ålder. Se hur mycket pension du har idag!

Räkna på din pension!

Använd kalkylatorn nedan för att få en uppskattning av hur mycket extra pension du kan få genom ett eget sparande. Beräkningarna presenteras av pensionera.se och baseras på en årlig avkastning på 7% samt en pensionsålder på 67 år.

Din ålder idag32 år
Spara per månad3000 kr

Gunnar har uppnått pensionsålder

Vill du veta om Gunnar fortfarande jobbar? Sök efter Gunnar Bäcklund på LinkedIn.

Om Gunnars bostad på Sällstorp 44

En villa på 152 m2

Gunnar bor i en villa på 152 m2 (ej inräknat biytor såsom garage, källarutrymmen etc.), vilket är större än de flesta av grannhusen i området. Husets byggår är 1990.

HusTa reda på värdet av din bostad – få en gratis värdeindikation på Hemnet

Publicerade uppgifter tillhandahålls av Valueguard Index Sweden AB, som i sin tur får sina uppgifter från Lantmäteriet. Behöver du rätta eventuellt felaktiga uppgifter om din bostad? Kontakta din kommun.

Skydda din bostad på 152 m²

1 inbrott har skett nära dig de senaste 6 månaderna. Ditt hem på 152 m² förtjänar trygghet. Lämna ditt nummer – vi ger dig en kostnadsfri säkerhetsanalys från Verisure.

Verisure background
Annons
Om Gunnars bostad på Sällstorp 44

Tomt på ca 3597 kvadratmeter

Tomten, SÄLLSTORP 6:12, är mindre än andra tomter i området.

Se karta med tomtgränser och hur solen rör sig över fastigheten SÄLLSTORP 6:12 vid olika klockslag och årstider.

Kolla om någon byggt för nära tomtgränsen.

Tomt/Fastighetsrapport med taxeringsuppgifter, detaljplans- och lagfartsinfo, översiktskarta, tomtkarta mm.

Köp tomtrapport

Husets värdeindikation är mellan 1 500 000 kr och 4 100 000 kr

I Varbergs kommun är det just nu 45 villor ute till försäljning på Hemnet. Deras medianpris baserat på utropspris uppgår till 4 250 000 kr med ett kvadratmeterpris om 34 693 kr/m².

Bolån i Veddige - räkna på din boendekostnad

Genomsnittlig ränta föregående månad (sep 2026) för ett bolån med 3 månaders bunden ränta: 2,75 %.

Räkna på ditt bolån!

Bolåneräntan du får hos oss är individuell och kan skilja sig från den genomsnittliga räntan. Din ränta baseras bland annat på storleken på ditt bolån, värdet på din bostad och hur stor del av dina bankaffärer du har hos oss. Det här räkneexemplet visar den effektiva räntan för ett bolån. Den effektiva räntan är den totala årskostnaden för ditt bolån inklusive amortering, ränta och andra eventuella avgifter. För ett lån på 1 000 000 kronor är den effektiva räntan 2,78 % (sep 2026). Beräkningen är gjord utifrån konsumentverkets riktlinjer och baseras på en 3 mån bunden ränta på 2,75 % med lånets löptid på 50 år med rak amortering samt e-låneavi. Det totala beloppet som ska återbetalas är 1 688 646 kronor och den första avbetalningen är 3 958 kronor.

Nordea Logo
Bolån i Veddige

Boendemiljön kring Sällstorp 44

Sällstorp 44 ligger i Varberg

I området kring Sällstorp 44 bor många i villor och lantbruk som för det mesta är byggda på 1920- och 1980-talet.

Fakta om postnummret

Postnumret 432 68 täcker en yta på 83,71 kvadratkilometer och ligger i Varberg. Här bor 1275 personer, fördelade på cirka 676 hushåll med en genomsnittlig hushållsstorlek på 1,9 personer. Med en befolkningstäthet på 15 personer per kvadratkilometer är området relativt glesbebyggt jämfört med genomsnittet i Sverige.

Detta är ett område där grannarna känner varandra - inte minst eftersom flera av dem haft turen på sin sida. Invånare i postummer 432 68 har nämligen tillsammans delat på över 3,2 miljoner kronor i vinster från Postkodlotteriet, vilket har bidragit till extra glädje i kvarteren.

Postkodlotteriets topplista i Varberg

Nedan postnummer i Varberg har vunnit mest hos Postkodlotteriet sedan 2005. Vill du också ha chans att vinna tillsammans med dina grannar? Köp din lott här.

PostnummerVinstsumma
1.Postnummer 432 39271 791 766 kr
2.Postnummer 432 4611 721 583 kr
3.Postnummer 432 968 242 953 kr
Tävla i roligt quiz!
Utlottning av presentkort från Ving (2500 kr) och presentkort på Åhléns (150 kr).
Starta quizet!
Presentkort Ving 2 500 kr och Åhléns 150 kr

Bostadsmarknaden i Varbergs kommun

Bostäder till salu i Varbergs kommun

Logo url

Se fler bostäder till salu i Varbergs kommun

Vill du bo i detta område? Skapa en bevakning på Hemnet och få nya bostäder direkt via e-post!

Köp bostad på Åsbyvägen 6B

Räkna på ditt bolån

Nordea logo
Köp bostad på Ulvatorp 3

Räkna på ditt bolån

Nordea logo
Köp bostad på Sågvägen 14

Räkna på ditt bolån

Nordea logo
Köp bostad på Vallby

Räkna på ditt bolån

Nordea logo
Köp bostad på Stamnared 121A

Räkna på ditt bolån

Nordea logo

Nyproduktion i området

Logo url

I området byggs och planeras totalt 54 nya lägenheter. Se alla på Hemnet!

Köp bostad på Bostadsrätter på höjdarläge i Pilgläntan, Varberg
Köp bostad på Naturnära bostadsrätter med vacker utsikt i Pilgläntan - försäljning pågår!
Köp bostad på Försäljningen pågår av de sista tomterna i etapp 4 på Fyrstrandsbyn, Trönningenäs!
Köp bostad på Moderna bostadsrätter i Göinge By - försäljning pågår!
Köp bostad på Nyckelfärdiga kedjehus för familjen i Göinge By - försäljning pågår!

Händelser och brott i området

Presenterat avVerisure logo

I området kring Sällstorp 44 har det skett följande polisära ingripande och händelser de senaste 6 månaderna. Datan hämtas från polisens öppna databas och visar ärenden som skett i Varberg.

Inbrott
1 st
Trafikolyckor
10 st
Bränder
3 st
Stöld
1 st
Inbrott
1 st
Trafikolyckor
10 st
Bränder
3 st
Stöld
1 st

Ovan information presenteras av hitta.se i samarbete med Verisure.

I ditt hem finns allt du vill skydda. När 1 inbrott skett nära dig är trygghet viktigare än någonsin.
Verisure erbjuder helhetslösningar för att säkra ditt hem.

Camera icon

Med ett hemlarm från Verisure sänks risken för inbrott.

Lämna ditt nummer – vi visar hur.

Inkomna ärenden i Varberg

17:00, 19 oktoberLarm inkommer via SOS om en trafikolycka på länsväg 765 väster om Hunnestad.
15:12, 11 augustiVia SOS inkommer larm om en brand på en gård öster om Rolfstorp.
09:48, 21 juliEn bilist och cyklist är involverade i en olycka på länsväg 761/764.
14:04, 19 juliTvå personbilar är involverade i en olycka på E6 i höjd med Trönnige i norrgående riktning.

Människorna i kvarteret runt Sällstorp 44

Människorna i kvarteret runt Sällstorp 44

Singel och flergenerationshushåll med låga inkomster i villa utanför småorter

Vanliga intressen är jakt, meka med bilar, motorcyklar, rida, motorsport, astrologi, sportfiska, alternativ hälsovård, antikviteter och snickra/måla och bygga.

Utforska livsstilarna i området i Livsstilskartan.

Livsstilskartan — utforska livsstilarna i området.

Kolla nya grannar nära Sällstorp 44

Få koll på alla nyinflyttade och grannar i grannskapet.

I området är medelinkomsten högre

Här är medelinkomsten 31 974 kr, vilket är 17% högre än snittlönen i Sverige. Personerna i området har i snitt 1 136 987 kr i lån.

Taxeringskalendern — se exakt vad grannar och kollegor tjänar.

Hög medelålder i området

Medelåldern i området är 54 år, vilket är högre än medelåldern i Varbergs kommun (50 år) och Sverige (48 år). Jämför man med andra områden i Sverige är gifta par utan barn, 50-64, överrepresenterade. Andelen pensionärsfamiljer (26%) är lägre än i resten av kommunen.

Kristdemokraterna är ovanligt starka i området

I valdistriktet röstar man borgerligt. Kristdemokraterna får 78% fler röster än riksgenomsnittet. Socialdemokraterna är största parti med 22.3% av rösterna.

Livsstilskartan visar mer om hur partierna ligger till i området.

KD+78%

I närheten av Sällstorp 44

I närheten av Sällstorp 44

Vill du få en bättre bild av området kring Sällstorp 44?

Här visar vi några av de vanligaste platserna i närheten – som förskolor, matbutiker, parker och träningsanläggningar.

Totalt finns det:

6 antal förskolor i Varberg

11 matbutiker i Varberg

Ett flertal grönområden att upptäcka.

Utforska parker och fritidsområden

Informationen baseras på hur långt det är från adressen till olika verksamheter och servicepunkter – perfekt för dig som är nyfiken på området, planerar flytt eller bara vill jämföra olika bostadsområden.

I närheten av Sällstorp 44

Förskola & Skola i området

I Varberg ligger bland annat Föräldrakooperativet Fastarps Daghem Ek För.

Götagatans Chark & Delikatess

Matbutiker

I Varberg ligger bland annat Götagatans Chark & Delikatess.

4shape

Träning och fritid

För den träningsintresserade ligger närmsta träningsanläggning, 4shape, 13 cykelväg från adressen.

Friluftskartan – utforska naturen i området.