Ann-Christine Engström
61 årNjurunda
Ulla Ann-Christine Engström bor i ett hus i Njurunda. Hon bor tillsammans med Jan Engström. Hennes födelsedag är den 23 juli.
Mer information
Är du Ulla Ann-Christine Engström
Om Ann-Christine Engström på Råna 102
Ann-Christine fyller 62 år om cirka 9 månader
Ann-Christines födelsedag är den 23 juli. Få en några dagar innan.
Anledningar att fira Ann-Christine:
Födelsedag om 274 dagar (23 juli)
Halloween om 9 dagar (31 oktober)
Överraska Ann-Christine med blommor
Euroflorist
Gratis ChokladHöstens juvel329 kr
Gratis ChokladLjuvlig Harmoni279 kr
Oktoberbuketten369 kr
Gratis ChokladOrange höstvärme289 kr
Gratis ChokladSöt pastell279 kr
Gratis ChokladVåga vara färgstark289 kr
Gratis ChokladHöstlycka299 kr
Gratis ChokladHöstens skönhet329 kr
Gratis ChokladLjuvliga rosor289 kr
Tjusig rosa299 kr 
Om namnet Ann-Christine Engström
I vår databas finns det 4718 personer med namnet Ann-Christine och 12048 personer med efternamnet Engström.
Statistiken uppdateras löpande och bygger på offentliga register.

2 825 svenskar som heter Ann-Christine finns i läckor på Darknet.
Finns du där?
Ann-Christine bor tillsammans med Jan Engström
I huset på Råna 102 bor även Jan Engström.
Jan Engström firar sin 69-årsdag den 27 februari. Skicka en gåva till Jan Engström!
Mer information om Ann-Christines bostad
Adresslarm
Få reda på om någon skriver sig på din adress – helt gratis!
Ann-Christines tidigare adresser
Tidigare adresser för Ann-Christine Engström saknas.Fordonsinnehav för Ann-Christine
Enligt Biluppgifter.se äger Ann-Christine 1 fordon, det senaste köptes 2019-10-30.
Se fordonsinformation och värdering i bilregistret
Vill du sälja din bil? Värdera din bil kostnadsfritt hos Biluppgifter.se.
Ann-Christines lön och inkomster
61-åringar i Sundsvall tjänar 0 kr mer än genomsnittet i Sverige. Med Lönekollen kan du få reda på hur mycket Ann-Christine tjänar på sitt jobb och vilka övriga inkomster hon har.
Vill du veta vad Ann-Christine tjänar?
Sundsvall vs. Sverige
Spara och placera för Ann-Christine
Att planera för framtiden är avgörande. Om Ann-Christine börjar spara 1000 kr i månaden redan idag, kan det ge henne upp till 4 000 kr extra i månaden i pension när hon går i pension vid 68 års ålder. En 61-årig kvinna i Sundsvall har i snitt 2 590 548 kr sparat. Se hur mycket pension du har idag!
Spara effektivare
I Sundsvall har pensionera.se räddat 600 777 567 kr genom att lyfta bort onödiga avgifter och satsa på att låta större del av inbetalningar gå till pensionssparande. Detta gör stor skillnad på pensionens storlek.
Vill du också spara effektivare till pensionen? - Läs mer härAnvänd kalkylatorn nedan för att få en uppskattning av hur mycket extra pension du kan få genom ett eget sparande. Beräkningarna presenteras av pensionera.se och baseras på en årlig avkastning på 7% samt en pensionsålder på 67 år.
Vill du veta var Ann-Christine jobbar?
Sök efter Ann-Christine Engströms profil på LinkedIn.
Om Ann-Christines bostad på Råna 102
Ett hus på 111 m2
Ann-Christine bor i en hus på 111 m2 (ej inräknat biytor såsom garage, källarutrymmen etc.), vilket är större än de flesta av grannhusen i området. Husets byggår är 1929.
Publicerade uppgifter tillhandahålls av Valueguard Index Sweden AB, som i sin tur får sina uppgifter från Lantmäteriet. Behöver du rätta eventuellt felaktiga uppgifter om din bostad? Kontakta din kommun.
Skydda din bostad på 111 m²
18 inbrott har skett nära dig de senaste 6 månaderna. Ditt hem på 111 m² förtjänar trygghet. Lämna ditt nummer – vi ger dig en kostnadsfri säkerhetsanalys från Verisure.

Upptäck bostadens värde
I Sundsvalls kommun är det just nu 426 lägenheter och villor ute till försäljning på Hemnet. Deras medianpris baserat på utropspris uppgår till 1 712 500 kr med ett kvadratmeterpris om 19 578 kr/m².
- Äger du bostaden? Följ bostadens värde med Hemnet värdeindikation. Det är helt gratis, och du kan dessutom följa prisutvecklingen i ditt område.
Solläget på Råna 102
Hur mycket sol får bostaden? I vår tomtrapport hittar du en solkarta som visar solens rörelser över Råna 102 – timme för timme. Det kan vara värdefullt vid exempelvis flytt, renovering eller planering av uteplats
Bolån i Njurunda - räkna på din boendekostnad
Genomsnittlig ränta föregående månad (sep 2026) för ett bolån med 3 månaders bunden ränta: 2,75 %.
Räkna på ditt bolån!Bolåneräntan du får hos oss är individuell och kan skilja sig från den genomsnittliga räntan. Din ränta baseras bland annat på storleken på ditt bolån, värdet på din bostad och hur stor del av dina bankaffärer du har hos oss. Det här räkneexemplet visar den effektiva räntan för ett bolån. Den effektiva räntan är den totala årskostnaden för ditt bolån inklusive amortering, ränta och andra eventuella avgifter. För ett lån på 1 000 000 kronor är den effektiva räntan 2,78 % (sep 2026). Beräkningen är gjord utifrån konsumentverkets riktlinjer och baseras på en 3 mån bunden ränta på 2,75 % med lånets löptid på 50 år med rak amortering samt e-låneavi. Det totala beloppet som ska återbetalas är 1 688 646 kronor och den första avbetalningen är 3 958 kronor.
Boendemiljön kring Råna 102
Råna 102 ligger i Sundsvall
I området kring Råna 102 bor många i villor och lantbruk som för det mesta är byggda på 1990- och 2000-talet.
Fakta om postnummret
Postnumret 862 94 täcker en yta på 58,12 kvadratkilometer och ligger i Sundsvall. Här bor 364 personer, fördelade på cirka 196 hushåll med en genomsnittlig hushållsstorlek på 1,9 personer. Med en befolkningstäthet på 6,3 personer per kvadratkilometer är området relativt glesbebyggt jämfört med genomsnittet i Sverige.
Detta är ett område där grannarna känner varandra - inte minst eftersom flera av dem haft turen på sin sida. Invånare i postummer 862 94 har nämligen tillsammans delat på över 880 000 kronor i vinster från Postkodlotteriet, vilket har bidragit till extra glädje i kvarteren.
Postkodlotteriets topplista i Sundsvall
Nedan postnummer i Sundsvall har vunnit mest hos Postkodlotteriet sedan 2005. Vill du också ha chans att vinna tillsammans med dina grannar? Köp din lott här.
| Postnummer | Vinstsumma |
|---|---|
| 1.Postnummer 856 30 | 7 175 812 kr |
| 2.Postnummer 853 57 | 5 324 994 kr |
| 3.Postnummer 856 53 | 4 202 651 kr |

Bostadsmarknaden i Sundsvalls kommun
I området byggs och planeras totalt 23 nya lägenheter. Se alla på Hemnet!
Händelser och brott i området
Presenterat avI området kring Råna 102 har det skett följande polisära ingripande och händelser de senaste 6 månaderna. Datan hämtas från polisens öppna databas och visar ärenden som skett i Sundsvall.
Ovan information presenteras av hitta.se i samarbete med Verisure.
I ditt hem finns allt du vill skydda. När 18 inbrott skett nära dig är trygghet viktigare än någonsin.
Verisure erbjuder helhetslösningar för att säkra ditt hem.
Med ett hemlarm från Verisure sänks risken för inbrott.
Lämna ditt nummer – vi visar hur.Inkomna ärenden i Sundsvall
Människorna i kvarteret runt Råna 102
Äldre låg- och medelinkomsttagarfamiljer i villa i glesbygd
Vanliga intressen är jakt, meka med bilar, motorcyklar, motorsport, sportfiska, snickra/måla och bygga, rida, arbeta i trädgården, trav och galopp och antikviteter.
Utforska livsstilarna i området i Livsstilskartan.
Livsstilskartan — utforska livsstilarna i området.
Kolla nya grannar nära Råna 102
Få koll på alla nyinflyttade och grannar i grannskapet.
I området är medelinkomsten högre
Här är medelinkomsten
Taxeringskalendern — se exakt vad grannar och kollegor tjänar.
Hög medelålder i området
Medelåldern i området är 50 år, vilket är högre än medelåldern i Sundsvalls kommun (49 år) och Sverige (48 år). Jämför man med andra områden i Sverige är singelhushåll och sambor, 50-64, överrepresenterade. Andelen pensionärsfamiljer (37%) är högre än i resten av kommunen.
Feministiskt initiativ är ovanligt starka i området
I valdistriktet röstar man vänster. Feministiskt initiativ får 41% fler röster än riksgenomsnittet. Socialdemokraterna är största parti med 34.2% av rösterna.
Livsstilskartan visar mer om hur partierna ligger till i området.
+41%I närheten av Råna 102
Vill du få en bättre bild av området kring Råna 102?
Här visar vi några av de vanligaste platserna i närheten – som förskolor, matbutiker, parker och träningsanläggningar.
Totalt finns det:
2 antal förskolor inom 5 km
17 matbutiker i Sundsvall
Ett flertal grönområden att upptäcka.
Utforska parker och fritidsområden
Informationen baseras på hur långt det är från adressen till olika verksamheter och servicepunkter – perfekt för dig som är nyfiken på området, planerar flytt eller bara vill jämföra olika bostadsområden.
Förskola & Skola i området
4 316 meter från adressen ligger Klockarbergets Förskola.
Matbutiker
I Sundsvall ligger bland annat Tempo.
Träning och fritid
I Sundsvall ligger närmsta träningsanläggning, Ironworksgym.
Friluftskartan – utforska naturen i området.
