Hitta.se
Gustav Lindberg

Gustav Lindberg

47 årKungsgården

Per Gustav Lindberg bor i en villa i Kungsgården med telefonnummer 072-206 73 XX. Han bor tillsammans med Elsa Lindberg. Hans födelsedag är den 18 april och han har namnsdag den 6 juni. Villans värde är mellan 1 500 000 – 3 000 000 kr enligt Hemnets värdeindikation. Vill du också värdera din bostad? Få en gratis värdeindikation på Hemnet.

  • Mobil
    Mobile Icon072-206 73 XXVisa numret

Är du Per Gustav Lindberg

Om Gustav Lindberg på Hillstavägen 12

Gustav fyller 48 år om cirka 8 månader

Gustavs födelsedag är den 18 april. Få en några dagar innan.

EurofloristSkicka blommor med Euroflorist

Anledningar att fira Gustav:

Födelsedag

Födelsedag om 260 dagar (18 april)

Namnsdag

Namnsdag om 308 dagar (6 juni)

Halloween om 91 dagar (31 oktober)

Om namnet Gustav Lindberg

I vår databas finns det 64471 personer med namnet Gustav och 21278 personer med efternamnet Lindberg.

Statistiken uppdateras löpande och bygger på offentliga register.

skimsafe img

50 275 svenskar som heter Gustav finns i läckor på Darknet.

Finns du där?

skimsafe logo

Gustav bor tillsammans med Elsa Lindberg

I villan på Hillstavägen 12 bor även Elsa Lindberg.

Mer information om Gustavs bostad

Skydda din hemadress

Få reda på om någon skriver sig på din adress – helt gratis!

Gustavs tidigare adresser

Tidigare adresser för Gustav Lindberg saknas.

Gustavs lön och inkomster

47-åringar i Sandviken tjänar 3 000 kr mindre än genomsnittet i Sverige. Med Lönekollen kan du få reda på hur mycket Gustav tjänar på sitt jobb och vilka övriga inkomster han har.

Vill du veta vad Gustav tjänar?

Ta reda på det här!

Sandviken vs. Sverige

47-åringar i Sandviken tjänar i snitt:
Män:
37 000 kr i mån
Kvinnor:
28 000 kr i mån
47-åringar i Sverige tjänar i snitt:
Män:
40 000 kr i mån
Kvinnor:
32 000 kr i mån

Spara och placera för Gustav

Att planera för framtiden är avgörande. Om Gustav börjar spara 1000 kr i månaden redan idag, kan det ge honom upp till 4 000 kr extra i månaden i pension när han går i pension vid 68 års ålder. En 47-årig man i Sandviken har i snitt 1 862 805 kr sparat. Se hur mycket pension du har idag!

Spara effektivare

I Sandviken har pensionera.se räddat 386 679 614 kr genom att lyfta bort onödiga avgifter och satsa på att låta större del av inbetalningar gå till pensionssparande. Detta gör stor skillnad på pensionens storlek.

Vill du också spara effektivare till pensionen? - Läs mer här

Räkna på din pension!

Använd kalkylatorn nedan för att få en uppskattning av hur mycket extra pension du kan få genom ett eget sparande. Beräkningarna presenteras av pensionera.se och baseras på en årlig avkastning på 7% samt en pensionsålder på 67 år.

Din ålder idag32 år
Spara per månad3000 kr

Vill du veta var Gustav jobbar?

Sök efter Gustav Lindbergs profil på LinkedIn.

Om Gustavs bostad på Hillstavägen 12

En villa på 150 m2

Gustav bor i en villa på 150 m2 (ej inräknat biytor såsom garage, källarutrymmen etc.), vilket är större än de flesta av grannhusen i området. Husets byggår är 1992.

HusTa reda på värdet av din bostad – få en gratis värdeindikation på Hemnet

Publicerade uppgifter tillhandahålls av Valueguard Index Sweden AB, som i sin tur får sina uppgifter från Lantmäteriet. Behöver du rätta eventuellt felaktiga uppgifter om din bostad? Kontakta din kommun.

Skydda din bostad på 150 m²

6 inbrott har skett nära dig de senaste 6 månaderna. Ditt hem på 150 m² förtjänar trygghet. Lämna ditt nummer – vi ger dig en kostnadsfri säkerhetsanalys från Verisure.

Verisure background
Annons
Om Gustavs bostad på Hillstavägen 12

Tomt på ca 1006 kvadratmeter

Tomten, OVANSJÖ-SE 1:17, är mindre än andra tomter i området.

Se karta med tomtgränser och hur solen rör sig över fastigheten OVANSJÖ-SE 1:17 vid olika klockslag och årstider.

Kolla om någon byggt för nära tomtgränsen.

Tomt/Fastighetsrapport med taxeringsuppgifter, detaljplans- och lagfartsinfo, översiktskarta, tomtkarta mm.

Köp tomtrapport

Husets värdeindikation är mellan 1 500 000 kr och 3 000 000 kr

I Sandvikens kommun är det just nu 78 villor ute till försäljning på Hemnet. Deras medianpris baserat på utropspris uppgår till 2 112 500 kr med ett kvadratmeterpris om 20 844 kr/m².

Bolån i Kungsgården - räkna på din boendekostnad

Genomsnittlig ränta föregående månad (maj 2026) för ett bolån med 3 månaders bunden ränta: 2,82 %.

Räkna på ditt bolån!

Bolåneräntan du får hos oss är individuell och kan skilja sig från den genomsnittliga räntan. Din ränta baseras bland annat på storleken på ditt bolån, värdet på din bostad och hur stor del av dina bankaffärer du har hos oss. Det här räkneexemplet visar den effektiva räntan för ett bolån. Den effektiva räntan är den totala årskostnaden för ditt bolån inklusive amortering, ränta och andra eventuella avgifter. För ett lån på 1 000 000 kronor är den effektiva räntan 2,86 % (maj 2026). Beräkningen är gjord utifrån konsumentverkets riktlinjer och baseras på en 3 mån bunden ränta på 2,82 % med lånets löptid på 50 år med rak amortering samt e-låneavi. Det totala beloppet som ska återbetalas är 1 706 175 kronor och den första avbetalningen är 4 017 kronor.

Nordea Logo
Bolån i Kungsgården

Boendemiljön kring Hillstavägen 12

Hillstavägen 12 ligger i Sandviken

I området kring Hillstavägen 12 bor många i villor och kedjehus som för det mesta är byggda på 1930- och 1940-talet.

Fakta om postnummret

Postnumret 812 93 täcker en yta på 32,85 kvadratkilometer och ligger i Sandviken. Här bor 1103 personer, fördelade på cirka 474 hushåll med en genomsnittlig hushållsstorlek på 2,3 personer. Med en befolkningstäthet på 34 personer per kvadratkilometer är området relativt tätbebyggt jämfört med genomsnittet i Sverige.

Detta är ett område där grannarna känner varandra - inte minst eftersom flera av dem haft turen på sin sida. Invånare i postummer 812 93 har nämligen tillsammans delat på över 1,8 miljoner kronor i vinster från Postkodlotteriet, vilket har bidragit till extra glädje i kvarteren.

Postkodlotteriets topplista i Sandviken

Nedan postnummer i Sandviken har vunnit mest hos Postkodlotteriet sedan 2005. Vill du också ha chans att vinna tillsammans med dina grannar? Köp din lott här.

PostnummerVinstsumma
1.Postnummer 811 936 057 524 kr
2.Postnummer 811 355 886 983 kr
3.Postnummer 811 995 671 882 kr

I postnummer 812 93 har glada grannar delat på vinster för 1 848 380 kr

8 av 10 kunder vann i Postkodlotteriet förra året. Ta chansen att vinna du också!

Få första månaden för halva priset! (ord. lottpris 188 kr/mån). Köp din lott!

Åldersgräns 18 år. Stödlinjen.se. *Vinstsumman avser vinster utdelat sedan 2005. Gäller t.o.m 31/12-2026

Postkodlotteriet Logo
Postkodlotteriet

Restauranger

Lockas man av restaurangbesök finns Kungs Pizzeria & Restaurang i närheten.

Boendemiljön kring Hillstavägen 12

Drönarfoton över Ovansjö

En drönare har flugit över Ovansjö och tagit drönarbilder med 360° helikopterperspektiv. Se bilder över Ovansjö eller kolla om ditt hus finns med.

Drönarkartan – se fler foton från ovan.

Bostadsmarknaden i Sandvikens kommun

Bostäder till salu i Sandvikens kommun

Logo url

Se fler bostäder till salu i Sandvikens kommun

Vill du bo i detta område? Skapa en bevakning på Hemnet och få nya bostäder direkt via e-post!

Köp bostad på Kvickvägen 9

Räkna på bolån

Nordea logo
Köp bostad på Östra Solbacksgatan 7

Räkna på bolån

Nordea logo
Köp bostad på Svärdsjövägen 25

Räkna på bolån

Nordea logo
Köp bostad på Mombygatan 3

Räkna på bolån

Nordea logo
Köp bostad på Högsvedsvägen 27

Räkna på bolån

Nordea logo

Nyproduktion i området

Logo url

I området byggs och planeras totalt 29 nya lägenheter. Se alla på Hemnet!

Köp bostad på Bryggeriet Forsbacka
Köp bostad på Kungshöjden - Tomter i Kungsberget
Köp bostad på nyproducerade radhus i natursköna Järvsta
Köp bostad på Dammsjöstigen, nytt bostadsområde!
Köp bostad på Åhusen

Händelser och brott i området

Presenterat avVerisure logo

I området kring Hillstavägen 12 har det skett följande polisära ingripande och händelser de senaste 6 månaderna. Datan hämtas från polisens öppna databas och visar ärenden som skett i Sandviken.

Inbrott
6 st
Trafikolyckor
3 st
Bränder
4 st
Stöld
5 st
Inbrott
6 st
Trafikolyckor
3 st
Bränder
4 st
Stöld
5 st

Ovan information presenteras av hitta.se i samarbete med Verisure.

I ditt hem finns allt du vill skydda. När 6 inbrott skett nära dig är trygghet viktigare än någonsin.
Verisure erbjuder helhetslösningar för att säkra ditt hem.

Camera icon

Med ett hemlarm från Verisure sänks risken för inbrott.

Lämna ditt nummer – vi visar hur.

Inkomna ärenden i Sandviken

07:09, 14 juniInbrott i garage.
07:56, 3 juniEn person försökte bryta sig in i förråd i Sandviken.
07:22, 29 majInbrott i gymnasieskola.
11:03, 21 majPolis biträder Räddningstjänsten med brand untanför Österfärnebo.

Människorna i kvarteret runt Hillstavägen 12

Människorna i kvarteret runt Hillstavägen 12

Äldre medelinkomsttagarfamiljer utan barn eller med utflugna barn i villa på småorter och i glesbygd

Vanliga intressen är meka med bilar, arbeta i trädgården, antikviteter, trav och galopp, sportfiska, lösa korsord eller sudoku, krukväxter, snickra/måla och bygga, motorsport och energisparande.

Utforska livsstilarna i området i Livsstilskartan.

Livsstilskartan — utforska livsstilarna i området.

Kolla nya grannar nära Hillstavägen 12

Få koll på alla nyinflyttade och grannar i grannskapet.

I området är medelinkomsten lägre

Här är medelinkomsten 21 773 kr, vilket är -20% lägre än snittlönen i Sverige. Personerna i området har i snitt 969 903 kr i lån.

Taxeringskalendern — se exakt vad grannar och kollegor tjänar.

Låg medelålder i området

Medelåldern i området är 40 år, vilket är lägre än medelåldern i Sandvikens kommun (50 år) och Sverige (48 år). Jämför man med andra områden i Sverige är gifta par med barn, 20-34, överrepresenterade. Andelen pensionärsfamiljer (25%) är lägre än i resten av kommunen.

Sverigedemokraterna är ovanligt starka i området

I valdistriktet röstar man vänster. Sverigedemokraterna får 62% fler röster än riksgenomsnittet. Socialdemokraterna är största parti med 32.8% av rösterna.

Livsstilskartan visar mer om hur partierna ligger till i området.

SD+62%

I närheten av Hillstavägen 12

I närheten av Hillstavägen 12

Vill du få en bättre bild av området kring Hillstavägen 12?

Här visar vi några av de vanligaste platserna i närheten – som förskolor, matbutiker, parker och träningsanläggningar.

Totalt finns det:

2 antal förskolor i Sandviken

6 matbutiker i Sandviken

Ett flertal grönområden att upptäcka.

Utforska parker och fritidsområden

Informationen baseras på hur långt det är från adressen till olika verksamheter och servicepunkter – perfekt för dig som är nyfiken på området, planerar flytt eller bara vill jämföra olika bostadsområden.

I närheten av Hillstavägen 12

Förskola & Skola i området

I Sandviken ligger bland annat Grodan Föräldrakooperativet.

Nära Dej Åshammars Närbutik

Matbutiker

I Sandviken ligger bland annat Nära Dej Åshammars Närbutik.

PTgymmet

Träning och fritid

I Sandviken ligger närmsta träningsanläggning, PTgymmet.

Friluftskartan – utforska naturen i området.

Andra format av 072-206 73 62