Hitta.se
Magnus Glänneskog

Magnus Glänneskog

55 årNorrköping

John Berndt Magnus Glänneskog bor i en villa i Norrköping med telefonnummer 073-417 01 XX. Han bor tillsammans med Miriam Glänneskog. Hans födelsedag är den 30 juni och han har namnsdag den 19 augusti. Villans värde är mellan 3 800 000 – 5 000 000 kr enligt Hemnets värdeindikation. Vill du också värdera din bostad? Få en gratis värdeindikation på Hemnet.

  • Mobil
    Mobile Icon073-417 01 XXVisa numret

Är du John Berndt Magnus Glänneskog

Om Magnus Glänneskog på Lindhagagatan 46A

Magnus fyller 55 år idag!

Magnus födelsedag är den 30 juni. Få en några dagar innan.

InterfloraSkicka blommor med Interflora

Anledningar att fira Magnus:

Födelsedag

Födelsedag idag! (30 juni)

Namnsdag

Namnsdag om 49 dagar (19 augusti)

Halloween om 123 dagar (31 oktober)

Om namnet Magnus Glänneskog

I vår databas finns det 68254 personer med namnet Magnus och 25 personer med efternamnet Glänneskog.

Statistiken uppdateras löpande och bygger på offentliga register.

skimsafe img

I Norrköping har invånarna i snitt 4 läckta uppgifter på DarkWeb.

Just nu sker det mycket kapningar – hur säker är du?

skimsafe logo

Magnus bor tillsammans med Miriam Glänneskog

I villan på Lindhagagatan 46A bor även Miriam Glänneskog.

Mer information om Magnus bostad

Skydda din hemadress

Få reda på om någon skriver sig på din adress – helt gratis!

Magnus tidigare adresser

Tidigare adresser för Magnus Glänneskog saknas.

Magnus lön och inkomster

55-åringar i Norrköping tjänar 3 000 kr mindre än genomsnittet i Sverige. Med Lönekollen kan du få reda på hur mycket Magnus tjänar på sitt jobb och vilka övriga inkomster han har.

Vill du veta vad Magnus tjänar?

Ta reda på det här!

Norrköping vs. Sverige

55-åringar i Norrköping tjänar i snitt:
Män:
36 000 kr i mån
Kvinnor:
29 000 kr i mån
55-åringar i Sverige tjänar i snitt:
Män:
39 000 kr i mån
Kvinnor:
32 000 kr i mån

Spara och placera för Magnus

Att planera för framtiden är avgörande. Om Magnus börjar spara 1000 kr i månaden redan idag, kan det ge honom upp till 4 000 kr extra i månaden i pension när han går i pension vid 68 års ålder. Se hur mycket pension du har idag!

Pension i Norrköping

55-åringar i Norrköping har en pension i snitt:

Män:2 716 539i pension
Kvinnor:2 277 730i pension

Räkna på din pension!

Använd kalkylatorn nedan för att få en uppskattning av hur mycket extra pension du kan få genom ett eget sparande. Beräkningarna presenteras av pensionera.se och baseras på en årlig avkastning på 7% samt en pensionsålder på 67 år.

Din ålder idag32 år
Spara per månad3000 kr

Vill du veta var Magnus jobbar?

Sök efter Magnus Glänneskogs profil på LinkedIn.

Om Magnus bostad på Lindhagagatan 46A

En villa på 143 m2

Magnus bor i en villa på 143 m2 (ej inräknat biytor såsom garage, källarutrymmen etc.), vilket är större än de flesta av grannhusen i området. Husets byggår är 1982.

HusTa reda på värdet av din bostad – få en gratis värdeindikation på Hemnet

Publicerade uppgifter tillhandahålls av Valueguard Index Sweden AB, som i sin tur får sina uppgifter från Lantmäteriet. Behöver du rätta eventuellt felaktiga uppgifter om din bostad? Kontakta din kommun.

Skydda din bostad på 143 m²

1 inbrott har skett nära dig de senaste 6 månaderna. Ditt hem på 143 m² förtjänar trygghet. Lämna ditt nummer – vi ger dig en kostnadsfri säkerhetsanalys från Verisure.

Verisure background
Annons
Om Magnus bostad på Lindhagagatan 46A

Tomt på ca 624 kvadratmeter

Tomten, VAPENHUSET 16, är större än andra tomter i området.

Se karta med tomtgränser och hur solen rör sig över fastigheten VAPENHUSET 16 vid olika klockslag och årstider.

Kolla om någon byggt för nära tomtgränsen.

Tomt/Fastighetsrapport med taxeringsuppgifter, detaljplans- och lagfartsinfo, översiktskarta, tomtkarta mm.

Köp tomtrapport

Husets värdeindikation är mellan 3 800 000 kr och 5 000 000 kr

I Norrköpings kommun är det just nu 155 villor ute till försäljning på Hemnet. Deras medianpris baserat på utropspris uppgår till 4 395 000 kr med ett kvadratmeterpris om 33 202 kr/m².

Hemnet anger att tillförlitligheten i denna värdeindikation är Mellanhög. Det betyder att beräkningen stöds av ett visst antal datapunkter och historiska försäljningar, men att det finns lite mindre underlag än vid en hög tillförlitlighet. Värderingsdata för fritidshus är begränsad.

Hemnet Värderingsförtroendeindikator, diagram

Bolån i Norrköping - räkna på din boendekostnad

Genomsnittlig ränta föregående månad (maj 2026) för ett bolån med 3 månaders bunden ränta: 2,82 %.

Räkna på ditt bolån!

Bolåneräntan du får hos oss är individuell och kan skilja sig från den genomsnittliga räntan. Din ränta baseras bland annat på storleken på ditt bolån, värdet på din bostad och hur stor del av dina bankaffärer du har hos oss. Det här räkneexemplet visar den effektiva räntan för ett bolån. Den effektiva räntan är den totala årskostnaden för ditt bolån inklusive amortering, ränta och andra eventuella avgifter. För ett lån på 1 000 000 kronor är den effektiva räntan 2,86 % (maj 2026). Beräkningen är gjord utifrån konsumentverkets riktlinjer och baseras på en 3 mån bunden ränta på 2,82 % med lånets löptid på 50 år med rak amortering samt e-låneavi. Det totala beloppet som ska återbetalas är 1 706 175 kronor och den första avbetalningen är 4 017 kronor.

Nordea Logo
Bolån i Norrköping

Boendemiljön kring Lindhagagatan 46A

Lindhagagatan 46 ligger i Norrköping

I området kring Lindhagagatan 46 bor många i villor och kedjehus som för det mesta är byggda på 1960- och 1970-talet.

Fakta om postnummret

Postnumret 602 09 täcker en yta på 2,18 kvadratkilometer och ligger i Norrköping. Här bor 1306 personer, fördelade på cirka 695 hushåll med en genomsnittlig hushållsstorlek på 1,9 personer. Med en befolkningstäthet på 600 personer per kvadratkilometer är området relativt tätbebyggt jämfört med genomsnittet i Sverige.

Detta är ett område där grannarna känner varandra - inte minst eftersom flera av dem haft turen på sin sida. Invånare i postummer 602 09 har nämligen tillsammans delat på över 2,4 miljoner kronor i vinster från Postkodlotteriet, vilket har bidragit till extra glädje i kvarteren.

Postkodlotteriets topplista i Norrköping

Nedan postnummer i Norrköping har vunnit mest hos Postkodlotteriet sedan 2005. Vill du också ha chans att vinna tillsammans med dina grannar? Köp din lott här.

PostnummerVinstsumma
1.Postnummer 616 3329 192 132 kr
2.Postnummer 605 9511 170 895 kr
3.Postnummer 602 215 916 759 kr

I postnummer 602 09 har glada grannar delat på vinster för 2 481 679 kr

8 av 10 kunder vann i Postkodlotteriet förra året. Ta chansen att vinna du också!

Få första månaden för halva priset! (ord. lottpris 188 kr/mån). Köp din lott!

Åldersgräns 18 år. Stödlinjen.se. *Vinstsumman avser vinster utdelat sedan 2005. Gäller t.o.m 31/12-2026

Postkodlotteriet Logo
Postkodlotteriet

Restauranger

Lockas man av restaurangbesök finns McDonald's och McDonald's i närheten.

Boendemiljön kring Lindhagagatan 46A

Drönarfoton över Östra Eneby

En drönare har flugit över Östra Eneby och tagit drönarbilder med 360° helikopterperspektiv. Se bilder över Östra Eneby eller kolla om ditt hus finns med.

Drönarkartan – se fler foton från ovan.

Bostadsmarknaden i Norrköpings kommun

Bostäder till salu i Norrköpings kommun

Logo url

Se fler bostäder till salu i Norrköpings kommun

Vill du bo i detta område? Skapa en bevakning på Hemnet och få nya bostäder direkt via e-post!

Köp bostad på De Geersgatan 105

Räkna på ditt bolån

Nordea logo
Köp bostad på Reenstiernagatan 72

Räkna på ditt bolån

Nordea logo
Köp bostad på Soldatgatan 9

Räkna på ditt bolån

Nordea logo
Köp bostad på Reenstiernagatan 50

Räkna på ditt bolån

Nordea logo
Köp bostad på Reenstiernagatan 48

Räkna på ditt bolån

Nordea logo

Nyproduktion i området

Logo url

I området byggs och planeras totalt 65 nya lägenheter. Se alla på Hemnet!

Köp bostad på FYRBY HAGE - FRIKÖPTA RADHUS
Köp bostad på Inre hamnen
Köp bostad på Litore i Inre Hamnen
Köp bostad på Brf Kronomagasinet
Köp bostad på Kajplatsen

Händelser och brott i området

Presenterat avVerisure logo

I området kring Lindhagagatan 46A har det skett följande polisära ingripande och händelser de senaste 6 månaderna. Datan hämtas från polisens öppna databas och visar ärenden som skett i en 10 km radie kring adressen.

Inbrott
1 st
Trafikolyckor
2 st
Bränder
0 st
Stöld
1 st
Inbrott
1 st
Trafikolyckor
2 st
Bränder
st
Stöld
1 st

Ovan information presenteras av hitta.se i samarbete med Verisure.

I ditt hem finns allt du vill skydda. När 1 inbrott skett nära dig är trygghet viktigare än någonsin.
Verisure erbjuder helhetslösningar för att säkra ditt hem.

Camera icon

Med ett hemlarm från Verisure sänks risken för inbrott.

Lämna ditt nummer – vi visar hur.

Inkomna ärenden i Östergötlands län

14:03, 27 juniSingelolycka i Ekängen, Linköping
20:15, 26 juniPolis på plats efter larm om garagebrand.
13:25, 24 juniTvå bilar i olycka i centrala stan.
12:02, 24 juniTillgrepp av fortskaffningsmedel samt häleri.

Människorna i kvarteret runt Lindhagagatan 46A

Människorna i kvarteret runt Lindhagagatan 46A

Medelålders flerbarnsfamiljer med goda inkomster i villaförorter

Vanliga intressen är utförsåkning, golf, längdskidåkning, besöka sportevenemang, fotboll, gympa och workout, semestra i sverige, ny teknik i vardagslivet, vin och vinprovning och segling.

Utforska livsstilarna i området i Livsstilskartan.

Livsstilskartan — utforska livsstilarna i området.

Kolla nya grannar nära Lindhagagatan 46A

Få koll på alla nyinflyttade och grannar i grannskapet.

I området är medelinkomsten högre

Här är medelinkomsten 33 106 kr, vilket är 21% högre än snittlönen i Sverige. Personerna i området har i snitt 2 663 103 kr i lån.

Taxeringskalendern — se exakt vad grannar och kollegor tjänar.

Låg medelålder i området

Medelåldern i området är 43 år, vilket är lägre än medelåldern i Norrköpings kommun (47 år) och Sverige (48 år). Jämför man med andra områden i Sverige är gifta par med barn, 35-49, överrepresenterade. Andelen pensionärsfamiljer (21%) är lägre än i resten av kommunen.

Kristdemokraterna är ovanligt starka i området

I valdistriktet röstar man borgerligt. Kristdemokraterna får 33% fler röster än riksgenomsnittet. Socialdemokraterna är största parti med 28.1% av rösterna.

Livsstilskartan visar mer om hur partierna ligger till i området.

KD+33%

I närheten av Lindhagagatan 46A

I närheten av Lindhagagatan 46A

Vill du få en bättre bild av området kring Lindhagagatan 46A?

Här visar vi några av de vanligaste platserna i närheten – som förskolor, matbutiker, parker och träningsanläggningar.

Totalt finns det:

17 antal förskolor inom 3 km

4 matbutiker inom 3 km

Ett flertal grönområden att upptäcka.

Visa alla förskolor i området

Se matbutiker i området

Utforska parker och fritidsområden

Informationen baseras på hur långt det är från adressen till olika verksamheter och servicepunkter – perfekt för dig som är nyfiken på området, planerar flytt eller bara vill jämföra olika bostadsområden.

I närheten av Lindhagagatan 46A

Förskola & Skola i området

528 meter från adressen ligger Ringblommans förskola.

City Gross Norrköping

Matbutiker

Närmsta livsmedelsbutik är City Gross Norrköping på Malmgatan 41.

Team Haga Cykel Huvudbutik

Träning och fritid

För den träningsintresserade ligger närmsta träningsanläggning, Team Haga Cykel Huvudbutik, 6 cykelväg från adressen.

Friluftskartan – utforska naturen i området.

Andra format av 073-417 01 76