Dagmar Karlsson
Oskarshamn
Rut Dagmar Karlsson bor i en lägenhet i Oskarshamn. Hon bor tillsammans med Ulf Karlsson. Hennes födelsedag är den 17 augusti och hon har namnsdag den 27 september.
Adress | Folkbokföringen
Lägenhetsnummer 1201
Mer information
Är du Rut Dagmar Karlsson
Om Dagmar Karlsson på Ekvägen 14
Dagmar fyller år om cirka 6 veckor
Dagmars födelsedag är den 17 augusti. Få en några dagar innan.
Anledningar att fira Dagmar:
Födelsedag om 47 dagar (17 augusti)
Namnsdag om 87 dagar (27 september)
Halloween om 122 dagar (31 oktober)
Överraska Dagmar med blommor.
Om namnet Dagmar Karlsson
I vår databas finns det 3185 personer med namnet Dagmar och 134230 personer med efternamnet Karlsson.
Statistiken uppdateras löpande och bygger på offentliga register.

I Oskarshamn har invånarna i snitt 3 läckta uppgifter på DarkWeb.
Just nu sker det mycket kapningar – hur säker är du?
Dagmar bor tillsammans med Ulf Karlsson
I lägenheten på Ekvägen 14 bor även Ulf Karlsson.
Ulf Karlsson firar sin födelsedag den 4 juli. Skicka en gåva till Ulf Karlsson!
Mer information om Dagmars bostad
Adresslarm
Få reda på om någon skriver sig på din adress – helt gratis!
Dagmars tidigare adresser
Tidigare adresser för Dagmar Karlsson saknas.Fordonsinnehav för Dagmar
Enligt Biluppgifter.se äger Dagmar inget fordon.
Vill du sälja din bil? Värdera din bil kostnadsfritt hos Biluppgifter.se.
Dagmars lön och inkomster
Med Lönekollen kan du få reda på hur mycket Dagmar tjänar på sitt jobb och vilka övriga inkomster hon har.
Vill du veta vad Dagmar tjänar?
Spara och placera för Dagmar
Att planera för framtiden är avgörande. Om Dagmar börjar spara 1000 kr i månaden redan idag, kan det ge henne upp till 4 000 kr extra i månaden i pension när hon går i pension vid 68 års ålder. Se hur mycket pension du har idag!
Spara effektivare
I Oskarshamn har pensionera.se räddat 148 263 918 kr genom att lyfta bort onödiga avgifter och satsa på att låta större del av inbetalningar gå till pensionssparande. Detta gör stor skillnad på pensionens storlek.
Vill du också spara effektivare till pensionen? - Läs mer härAnvänd kalkylatorn nedan för att få en uppskattning av hur mycket extra pension du kan få genom ett eget sparande. Beräkningarna presenteras av pensionera.se och baseras på en årlig avkastning på 7% samt en pensionsålder på 67 år.
Dagmar har uppnått pensionsålder
Vill du veta om Dagmar fortfarande jobbar? Sök efter Dagmar Karlsson på LinkedIn.
Om Dagmars bostad på Ekvägen 14
En lägenhet på 96 m2
Dagmar bor i en lägenhet med fyra rum på 96 m2. Den är större än de flesta av grannarnas lägenheter i fastigheten. Fastighetens byggår är 1966.
Publicerade uppgifter tillhandahålls av Valueguard Index Sweden AB, som i sin tur får sina uppgifter från Lantmäteriet. Behöver du rätta eventuellt felaktiga uppgifter om din bostad? Kontakta din kommun.
Skydda din bostad på 96 m²
11 inbrott har skett nära dig de senaste 6 månaderna. Ditt hem på 96 m² förtjänar trygghet. Lämna ditt nummer – vi ger dig en kostnadsfri säkerhetsanalys från Verisure.

Lägenheten ligger på andra våningen
Andra våningen, 1:a dörren fr. vänster (Lgh 1201).
Upptäck bostadens värde
I Södertorn är det just nu 17 lägenheter och villor ute till försäljning på Hemnet. Deras medianpris baserat på utropspris uppgår till 1 573 750 kr med ett kvadratmeterpris om 17 554 kr/m².
- Äger du bostaden? Följ bostadens värde med Hemnet värdeindikation. Det är helt gratis, och du kan dessutom följa prisutvecklingen i ditt område.
Solläget på Ekvägen 14
Hur mycket sol får bostaden? I vår tomtrapport hittar du en solkarta som visar solens rörelser över Ekvägen 14 – timme för timme. Det kan vara värdefullt vid exempelvis flytt, renovering eller planering av uteplats
Bolån i Oskarshamn - räkna på din boendekostnad
Genomsnittlig ränta föregående månad (maj 2026) för ett bolån med 3 månaders bunden ränta: 2,82 %.
Räkna på ditt bolån!Bolåneräntan du får hos oss är individuell och kan skilja sig från den genomsnittliga räntan. Din ränta baseras bland annat på storleken på ditt bolån, värdet på din bostad och hur stor del av dina bankaffärer du har hos oss. Det här räkneexemplet visar den effektiva räntan för ett bolån. Den effektiva räntan är den totala årskostnaden för ditt bolån inklusive amortering, ränta och andra eventuella avgifter. För ett lån på 1 000 000 kronor är den effektiva räntan 2,86 % (maj 2026). Beräkningen är gjord utifrån konsumentverkets riktlinjer och baseras på en 3 mån bunden ränta på 2,82 % med lånets löptid på 50 år med rak amortering samt e-låneavi. Det totala beloppet som ska återbetalas är 1 706 175 kronor och den första avbetalningen är 4 017 kronor.
Boendemiljön kring Ekvägen 14
Ekvägen 14 ligger i Oskarshamn
I området kring Ekvägen 14 bor många i flerbostadshus som för det mesta är byggda på 1960-talet.
Fakta om postnummret
Postnumret 572 56 täcker en yta på 0,18 kvadratkilometer och ligger i Oskarshamn. Här bor 568 personer, fördelade på cirka 389 hushåll med en genomsnittlig hushållsstorlek på 1,5 personer. Med en befolkningstäthet på 3 149 personer per kvadratkilometer är området relativt tätbebyggt jämfört med genomsnittet i Sverige.
Detta är ett område där grannarna känner varandra - inte minst eftersom flera av dem haft turen på sin sida. Invånare i postummer 572 56 har nämligen tillsammans delat på över 775 000 kronor i vinster från Postkodlotteriet, vilket har bidragit till extra glädje i kvarteren.
Postkodlotteriets topplista i Oskarshamn
Nedan postnummer i Oskarshamn har vunnit mest hos Postkodlotteriet sedan 2005. Vill du också ha chans att vinna tillsammans med dina grannar? Köp din lott här.
| Postnummer | Vinstsumma |
|---|---|
| 1.Postnummer 572 40 | 8 598 993 kr |
| 2.Postnummer 572 91 | 6 687 845 kr |
| 3.Postnummer 572 76 | 4 641 968 kr |
I postnummer 572 56 har glada grannar delat på vinster för 775 647 kr
8 av 10 kunder vann i Postkodlotteriet förra året. Ta chansen att vinna du också!
Få första månaden för halva priset! (ord. lottpris 188 kr/mån). Köp din lott!Åldersgräns 18 år. Stödlinjen.se. *Vinstsumman avser vinster utdelat sedan 2005. Gäller t.o.m 31/12-2026
Restauranger
Lockas man av restaurangbesök finns Konditori Flanaden och Nilssons Konditori i närheten.
Drönarfoton över Oskarshamn
En drönare har flugit över Oskarshamn och tagit drönarbilder med 360° helikopterperspektiv. Se bilder över Oskarshamn eller kolla om ditt hus finns med.
Drönarkartan – se fler foton från ovan.
Bostadsmarknaden i Södertorn, Oskarshamns kommun
I området byggs och planeras totalt 27 nya lägenheter. Se alla på Hemnet!
Nyproduktion av 6 st enplansvillor, belägna i anslutning till havet på attraktiva Horn
2 bostäder
Händelser och brott i området
Presenterat avI området kring Ekvägen 14 har det skett följande polisära ingripande och händelser de senaste 6 månaderna. Datan hämtas från polisens öppna databas och visar ärenden som skett i en 30 km radie kring adressen.
Ovan information presenteras av hitta.se i samarbete med Verisure.
I ditt hem finns allt du vill skydda. När 11 inbrott skett nära dig är trygghet viktigare än någonsin.
Verisure erbjuder helhetslösningar för att säkra ditt hem.
Med ett hemlarm från Verisure sänks risken för inbrott.
Lämna ditt nummer – vi visar hur.Inkomna ärenden i Kalmar län
Människorna i kvarteret runt Ekvägen 14
Unga till medelålders barnfamiljer med låga inkomster i hyresrätter i förort utanför de större städerna
Vanliga intressen är prova nya produkter, spela dataspel/tv-spel, skönhetsvård, astrologi, följa populära tv-serier, film, ny teknik i vardagslivet, bild-/ljudanläggningar, datorer och religionsfrågor.
Utforska livsstilarna i området i Livsstilskartan.
Livsstilskartan — utforska livsstilarna i området.
Kolla nya grannar nära Ekvägen 14
Få koll på alla nyinflyttade och grannar i grannskapet.
I området är medelinkomsten lägre
Här är medelinkomsten
Taxeringskalendern — se exakt vad grannar och kollegor tjänar.
Medelålder
Medelåldern i området är 50 år, vilket är högre än medelåldern i Oskarshamns kommun (50 år) och Sverige (48 år). Jämför man med andra områden i Sverige är gifta par med barn, 35-49, överrepresenterade. Andelen pensionärsfamiljer (33%) är högre än i resten av kommunen.
Socialdemokraterna är ovanligt starka i området
I valdistriktet röstar man vänster. Socialdemokraterna får 75% fler röster än riksgenomsnittet. Socialdemokraterna är största parti med 49.4% av rösterna.
Livsstilskartan visar mer om hur partierna ligger till i området.
+75%I närheten av Ekvägen 14
Vill du få en bättre bild av området kring Ekvägen 14?
Här visar vi några av de vanligaste platserna i närheten – som förskolor, matbutiker, parker och träningsanläggningar.
Totalt finns det:
0 antal förskolor i Oskarshamn
2 matbutiker inom 3 km
Ett flertal grönområden att upptäcka.
Utforska parker och fritidsområden
Informationen baseras på hur långt det är från adressen till olika verksamheter och servicepunkter – perfekt för dig som är nyfiken på området, planerar flytt eller bara vill jämföra olika bostadsområden.
Matbutiker
Bara elva minuters promenad bort ligger närmsta livsmedelsbutik, Coop Flanaden på Flanaden 15.
Träning och fritid
För den träningsintresserade ligger närmsta träningsanläggning, Malkars Träningscenter, 6 cykelväg från adressen.
Friluftskartan – utforska naturen i området.
