Hitta.se
Tobias Lif

Tobias Lif

43 årKällby

Emil Tobias Lif bor i en villa i Källby. Han bor tillsammans med Josefine Fröjd. Hans födelsedag är den 19 september och han har namnsdag den 2 november. Villans värde är mellan 700 000 – 2 900 000 kr enligt Hemnets värdeindikation. Vill du också värdera din bostad? Få en gratis värdeindikation på Hemnet.


Är du Emil Tobias Lif

Om Tobias Lif på Skeby Välta 1

Tobias fyller 44 år om cirka 11 månader

Tobias födelsedag är den 19 september. Få en några dagar innan.

EurofloristSkicka blommor med Euroflorist

Anledningar att fira Tobias:

Födelsedag

Födelsedag om 335 dagar (19 september)

Namnsdag

Namnsdag om 13 dagar (2 november)

Halloween om 12 dagar (31 oktober)

Om namnet Tobias Lif

I vår databas finns det 27907 personer med namnet Tobias och 729 personer med efternamnet Lif.

Statistiken uppdateras löpande och bygger på offentliga register.

skimsafe img

19 557 svenskar som heter Tobias finns i läckor på Darknet.

Finns du där?

skimsafe logo

Tobias bor tillsammans med Josefine Fröjd

I villan på Skeby Välta 1 bor även Josefine Fröjd.

Mer information om Tobias bostad

Skydda din hemadress

Få reda på om någon skriver sig på din adress – helt gratis!

Tobias tidigare adresser

Tobias Lif bodde tidigare på Skeby Välta 0 i Källby.

Tobias lön och inkomster

43-åringar i Götene tjänar 3 000 kr mindre än genomsnittet i Sverige. Med Lönekollen kan du få reda på hur mycket Tobias tjänar på sitt jobb och vilka övriga inkomster han har.

Vill du veta vad Tobias tjänar?

Ta reda på det här!

Götene vs. Sverige

43-åringar i Götene tjänar i snitt:
Män:
34 000 kr i mån
Kvinnor:
27 000 kr i mån
43-åringar i Sverige tjänar i snitt:
Män:
37 000 kr i mån
Kvinnor:
30 000 kr i mån

Spara och placera för Tobias

Att planera för framtiden är avgörande. Om Tobias börjar spara 1000 kr i månaden redan idag, kan det ge honom upp till 4 000 kr extra i månaden i pension när han går i pension vid 68 års ålder. En 43-årig man i Götene har i snitt 1 320 711 kr sparat. Se hur mycket pension du har idag!

Spara effektivare

I Götene har pensionera.se räddat 48 049 318 kr genom att lyfta bort onödiga avgifter och satsa på att låta större del av inbetalningar gå till pensionssparande. Detta gör stor skillnad på pensionens storlek.

Vill du också spara effektivare till pensionen? - Läs mer här

Räkna på din pension!

Använd kalkylatorn nedan för att få en uppskattning av hur mycket extra pension du kan få genom ett eget sparande. Beräkningarna presenteras av pensionera.se och baseras på en årlig avkastning på 7% samt en pensionsålder på 67 år.

Din ålder idag32 år
Spara per månad3000 kr

Vill du veta var Tobias jobbar?

Sök efter Tobias Lifs profil på LinkedIn.

Om Tobias bostad på Skeby Välta 1

En villa på 80 m2

Tobias bor i en villa på 80 m2 (ej inräknat biytor såsom garage, källarutrymmen etc.), vilket är mindre än de flesta av grannhusen i området. Husets byggår är 2001.

HusTa reda på värdet av din bostad – få en gratis värdeindikation på Hemnet

Publicerade uppgifter tillhandahålls av Valueguard Index Sweden AB, som i sin tur får sina uppgifter från Lantmäteriet. Behöver du rätta eventuellt felaktiga uppgifter om din bostad? Kontakta din kommun.

Skydda din bostad på 80 m²

1 inbrott har skett nära dig de senaste 6 månaderna. Ditt hem på 80 m² förtjänar trygghet. Lämna ditt nummer – vi ger dig en kostnadsfri säkerhetsanalys från Verisure.

Verisure background
Annons
Om Tobias bostad på Skeby Välta 1

Tomt på ca 2210 kvadratmeter

Tomten, SKEBY 4:7, är mindre än andra tomter i området.

Se karta med tomtgränser och hur solen rör sig över fastigheten SKEBY 4:7 vid olika klockslag och årstider.

Kolla om någon byggt för nära tomtgränsen.

Tomt/Fastighetsrapport med taxeringsuppgifter, detaljplans- och lagfartsinfo, översiktskarta, tomtkarta mm.

Köp tomtrapport

Husets värdeindikation är mellan 700 000 kr och 2 900 000 kr

I Källby är det just nu 5 villor ute till försäljning på Hemnet. Deras medianpris baserat på utropspris uppgår till 1 795 000 kr med ett kvadratmeterpris om 17 242 kr/m².

Bolån i Källby - räkna på din boendekostnad

Genomsnittlig ränta föregående månad (sep 2026) för ett bolån med 3 månaders bunden ränta: 2,75 %.

Räkna på ditt bolån!

Bolåneräntan du får hos oss är individuell och kan skilja sig från den genomsnittliga räntan. Din ränta baseras bland annat på storleken på ditt bolån, värdet på din bostad och hur stor del av dina bankaffärer du har hos oss. Det här räkneexemplet visar den effektiva räntan för ett bolån. Den effektiva räntan är den totala årskostnaden för ditt bolån inklusive amortering, ränta och andra eventuella avgifter. För ett lån på 1 000 000 kronor är den effektiva räntan 2,78 % (sep 2026). Beräkningen är gjord utifrån konsumentverkets riktlinjer och baseras på en 3 mån bunden ränta på 2,75 % med lånets löptid på 50 år med rak amortering samt e-låneavi. Det totala beloppet som ska återbetalas är 1 688 646 kronor och den första avbetalningen är 3 958 kronor.

Nordea Logo
Bolån i Källby

Boendemiljön kring Skeby Välta 1

Skeby Välta 1 ligger i Götene

I området kring Skeby Välta 1 bor många i villor som för det mesta är byggda på 2000-talet.

Fakta om postnummret

Postnumret 531 95 täcker en yta på 62,16 kvadratkilometer och ligger i . Här bor 430 personer, fördelade på cirka 95 hushåll med en genomsnittlig hushållsstorlek på 4,5 personer. Med en befolkningstäthet på 6,9 personer per kvadratkilometer är området relativt glesbebyggt jämfört med genomsnittet i Sverige.

Detta är ett område där grannarna känner varandra - inte minst eftersom flera av dem haft turen på sin sida. Invånare i postummer 531 95 har nämligen tillsammans delat på över 876 000 kronor i vinster från Postkodlotteriet, vilket har bidragit till extra glädje i kvarteren.

Tävla i roligt quiz!
Utlottning av presentkort från Ving (2500 kr) och presentkort på Åhléns (150 kr).
Starta quizet!
Presentkort Ving 2 500 kr och Åhléns 150 kr
Boendemiljön kring Skeby Välta 1

Drönarfoton över Skeby

En drönare har flugit över Skeby och tagit drönarbilder med 360° helikopterperspektiv. Se bilder över Skeby eller kolla om ditt hus finns med.

Drönarkartan – se fler foton från ovan.

Bostadsmarknaden i Källby, Götene kommun

Bostäder till salu i Källby, Götene kommun

Logo url

Se fler bostäder till salu i Källby, Götene kommun

Vill du bo i detta område? Skapa en bevakning på Hemnet och få nya bostäder direkt via e-post!

Köp bostad på Björsgårdsvägen 12F

Räkna på bolån

Nordea logo
Köp bostad på Björsgårdsvägen 4H

Räkna på bolån

Nordea logo
Köp bostad på Broby Lilla Brunnstorp 2

Räkna på bolån

Nordea logo
Köp bostad på Råmevägen 6

Räkna på bolån

Nordea logo
Köp bostad på Fregattgatan 1

Räkna på bolån

Nordea logo

Nyproduktion i området

Logo url

I området byggs och planeras totalt 57 nya lägenheter. Se alla på Hemnet!

Köp bostad på Däldernas Parhus Kapellvägen
Köp bostad på Norrmalm
Köp bostad på SAMBO Odlingsgatan Korgstolen
Köp bostad på Radhus Dala
Köp bostad på Dala, Mariestad – 3 tomter

Händelser och brott i området

Presenterat avVerisure logo

I området kring Skeby Välta 1 har det skett följande polisära ingripande och händelser de senaste 6 månaderna. Datan hämtas från polisens öppna databas och visar ärenden som skett i Götene.

Inbrott
1 st
Trafikolyckor
2 st
Bränder
1 st
Stöld
0 st
Inbrott
1 st
Trafikolyckor
2 st
Bränder
1 st
Stöld
st

Ovan information presenteras av hitta.se i samarbete med Verisure.

I ditt hem finns allt du vill skydda. När 1 inbrott skett nära dig är trygghet viktigare än någonsin.
Verisure erbjuder helhetslösningar för att säkra ditt hem.

Camera icon

Med ett hemlarm från Verisure sänks risken för inbrott.

Lämna ditt nummer – vi visar hur.

Inkomna ärenden i Götene

18:45, 6 oktoberPolis larmas till centrala Götene, där en man uppges ha förstört saker inne i en butik.
21:00, 1 augustiMc i singelolycka.
11:28, 29 juniPolis och räddningstjänst larmas till en brand i ett industriområde i Götene.
09:09, 7 juniLarm inkommer via SOS om en singelolycka på E20 strax norr om Götene. En personbil ska ha gått av vägen och vo

Människorna i kvarteret runt Skeby Välta 1

Människorna i kvarteret runt Skeby Välta 1

Unga medelinkomsttagarfamiljer med barn i villa på småorter eller i glesbygd

Vanliga intressen är jakt, motorcyklar, meka med bilar, motorsport, sportfiska, snickra/måla och bygga, rida, utförsåkning, föreningsverksamhet och ishockey.

Utforska livsstilarna i området i Livsstilskartan.

Livsstilskartan — utforska livsstilarna i området.

Kolla nya grannar nära Skeby Välta 1

Få koll på alla nyinflyttade och grannar i grannskapet.

I området är medelinkomsten lägre

Här är medelinkomsten 24 188 kr, vilket är -11% lägre än snittlönen i Sverige. Personerna i området har i snitt 1 227 080 kr i lån.

Taxeringskalendern — se exakt vad grannar och kollegor tjänar.

Låg medelålder i området

Medelåldern i området är 49 år, vilket är lägre än medelåldern i Götenes kommun (51 år) men högre än Sverige (48 år). Jämför man med andra områden i Sverige är singelhushåll och sambor, 65+, överrepresenterade. Andelen pensionärsfamiljer (22%) är lägre än i resten av kommunen.

Kristdemokraterna är ovanligt starka i området

I valdistriktet röstar man vänster. Kristdemokraterna får 12% fler röster än riksgenomsnittet. Socialdemokraterna är största parti med 30.9% av rösterna.

Livsstilskartan visar mer om hur partierna ligger till i området.

KD+12%

I närheten av Skeby Välta 1

I närheten av Skeby Välta 1

Vill du få en bättre bild av området kring Skeby Välta 1?

Här visar vi några av de vanligaste platserna i närheten – som förskolor, matbutiker, parker och träningsanläggningar.

Totalt finns det:

0 antal förskolor i Götene

1 matbutiker i Götene

Ett flertal grönområden att upptäcka.

Utforska parker och fritidsområden

Informationen baseras på hur långt det är från adressen till olika verksamheter och servicepunkter – perfekt för dig som är nyfiken på området, planerar flytt eller bara vill jämföra olika bostadsområden.

Köttex - Mat och Delikatess

Matbutiker

I Götene ligger bland annat Köttex - Mat och Delikatess.