Adisa Görgülü
29 årGöteborg
Adisa Görgülü bor i en lägenhet i Göteborg. Hon bor tillsammans med Cafer Görgülü. Hennes födelsedag är den 17 mars.
Adress | Folkbokföringen
Lägenhetsnummer 1202
Mer information
Är du Adisa Görgülü
Om Adisa Görgülü på Långströmsgatan 38C
Adisa fyller 30 år om cirka 5 månader
Adisas födelsedag är den 17 mars. Få en några dagar innan.
Anledningar att fira Adisa:
Födelsedag om 154 dagar (17 mars)
Halloween om 17 dagar (31 oktober)
Ge Adisa någonting fint
Om namnet Adisa Görgülü
I vår databas finns det 174 personer med namnet Adisa och 139 personer med efternamnet Görgülü.
Statistiken uppdateras löpande och bygger på offentliga register.
Adisa bor tillsammans med Cafer Görgülü
I lägenheten på Långströmsgatan 38C bor även Cafer Görgülü.
Cafer Görgülü firar sin 30-årsdag den 21 juli. Skicka en gåva till Cafer Görgülü!
Mer information om Adisas bostad
Adresslarm
Få reda på om någon skriver sig på din adress – helt gratis!
Adisas tidigare adresser
Hon har även bott på Ankargatan 25 i Göteborg, Sotenäsvägen 65 i Sävedalen, Atmosfärgatan 9 i Göteborg, och Gamla riksvägen 105 i Kållered.
Fordonsinnehav för Adisa
Enligt Biluppgifter.se äger Adisa inget fordon.
Vill du sälja din bil? Värdera din bil kostnadsfritt hos Biluppgifter.se.
Adisas lön och inkomster
29-åringar i Göteborg tjänar 1 000 kr mer än genomsnittet i Sverige. Med Lönekollen kan du få reda på hur mycket Adisa tjänar på sitt jobb och vilka övriga inkomster hon har.
Vill du veta vad Adisa tjänar?
Göteborg vs. Sverige
Spara och placera för Adisa
Att planera för framtiden är avgörande. Om Adisa börjar spara 1000 kr i månaden redan idag, kan det ge henne upp till 4 000 kr extra i månaden i pension när hon går i pension vid 67 års ålder. Se hur mycket pension du har idag!
Pension i Göteborg
29-åringar i Göteborg har en pension i snitt:
Använd kalkylatorn nedan för att få en uppskattning av hur mycket extra pension du kan få genom ett eget sparande. Beräkningarna presenteras av pensionera.se och baseras på en årlig avkastning på 7% samt en pensionsålder på 67 år.
Vill du veta var Adisa jobbar?
Sök efter Adisa Görgülüs profil på LinkedIn.
Om Adisas bostad på Långströmsgatan 38C
En lägenhet på 83 m2
Adisa bor i en lägenhet med tre rum på 83 m2. Den är större än de flesta av grannarnas lägenheter i fastigheten. Fastighetens byggår är 1967.
Publicerade uppgifter tillhandahålls av Valueguard Index Sweden AB, som i sin tur får sina uppgifter från Lantmäteriet. Kontakta Lantmäteriet för att rätta eventuellt felaktiga uppgifter.
Lägenheten ligger på andra våningen
Andra våningen, 2:a dörren fr. vänster (Lgh 1202).
Upptäck bostadens värde
I Göteborg är det just nu 58 lägenheter och villor ute till försäljning på Hemnet. Deras medianpris baserat på utropspris uppgår till 3 471 250 kr med ett kvadratmeterpris om 53 561 kr/m².
- Äger du bostaden? Följ bostadens värde med Hemnet värdeindikation. Det är helt gratis, och du kan dessutom följa prisutvecklingen i ditt område.
Solläget på Långströmsgatan 38 C
Hur mycket sol får bostaden? I vår tomtrapport hittar du en solkarta som visar solens rörelser över Långströmsgatan 38 C – timme för timme. Det kan vara värdefullt vid exempelvis flytt, renovering eller planering av uteplats
Bolån i Göteborg - räkna på din boendekostnad
Genomsnittlig ränta föregående månad (jul 2025) för ett bolån med 3 månaders bunden ränta: 2.89%.
Räkna på ditt bolån!Bolåneränta du får hos oss är individuell och kan skilja sig från den genomsnittliga räntan. Din ränta baseras bland annat på storleken på ditt bolån, värdet på din bostad och hur stor del av dina bankaffärer du har hos oss.
Det här räkneexemplet visar den effektiva räntan för ett bolån. Den effektiva räntan är den totala årskostnaden för ditt bolån inklusive amortering, ränta och andra eventuella avgifter. För ett lån på 1 000 000 kronor är den effektiva räntan 2.93% (jul 2025).
Beräkningen är gjord utifrån konsumentverkets riktlinjer och baseras på en 3 mån bunden ränta på 2.89% med lånets löptid på 50 år med rak amortering samt e-låneavi. Det totala beloppet som ska återbetalas är 1 723 704 kronor och den första avbetalningen är 4 075 kronor.
Boendemiljön kring Långströmsgatan 38C
Långströmsgatan 38 ligger i Göteborg
I området kring Långströmsgatan 38 bor många i flerbostadshus och villor som för det mesta är byggda på 1940- och 1960-talet.
I postnumret 418 70 har glada grannar vunnit totalt 1 024 053 kr*
8 av 10 kunder vann på Postkodslotteriet förra året. Ta chansen och vinn du också!
Halva priset första månaden! 90 kr (ord. pris 180 kr). Köp din lott!Åldersgräns 18 år. Stödlinjen.se. *Vinstsumman avser vinster utdelat sedan 2005. Gäller t.o.m 31/12-2025
Restauranger
Lockas man av restaurangbesök finns Ataf's Mat & Prat och TomToms Burritos i närheten.
Drönarfoton över Biskopsgården
En drönare har flugit över Biskopsgården och tagit drönarbilder med 360° helikopterperspektiv. Se bilder över Biskopsgården eller kolla om ditt hus finns med.
Drönarkartan – se fler foton från ovan.
Bostadsmarknaden i Göteborgs kommun
I området byggs och planeras totalt 184 nya lägenheter. Se alla på Hemnet!
Människorna i kvarteret runt Långströmsgatan 38C
Medelinkomsttagande singelhushåll i hyresrätt i förort till stora och medelstora städer
Vanliga intressen är följa populära tv-serier, skönhetsvård, teater, film, astrologi, hårvård, spela dataspel/tv-spel, jämställdhetsfrågor, ungdomskultur och kändisar.
Utforska livsstilarna i området i Livsstilskartan.
Livsstilskartan — utforska livsstilarna i området.
Kolla nya grannar nära Långströmsgatan 38C
Få koll på alla nyinflyttade och grannar i grannskapet.
I området är medelinkomsten lägre
Här är medelinkomsten
Taxeringskalendern — se exakt vad grannar och kollegor tjänar.
Låg medelålder i området
Medelåldern i området är 43 år, vilket är lägre än medelåldern i Göteborgs kommun (45 år) och Sverige (48 år). Jämför man med andra områden i Sverige är singelhushåll och sambor, 50-64, överrepresenterade. Andelen pensionärsfamiljer (25%) är högre än i resten av kommunen.
Vänsterpartiet är ovanligt starka i området
I valdistriktet röstar man vänster. Vänsterpartiet får 134% fler röster än riksgenomsnittet. Socialdemokraterna är största parti med 32.7% av rösterna.
Livsstilskartan visar mer om hur partierna ligger till i området.

I närheten av Långströmsgatan 38C
Vill du få en bättre bild av området kring Långströmsgatan 38C?
Här visar vi några av de vanligaste platserna i närheten – som förskolor, matbutiker, parker och träningsanläggningar.
Totalt finns det:
7 antal förskolor inom 3 km
28 matbutiker inom 3 km
Ett flertal grönområden att upptäcka.
Utforska parker och fritidsområden
Informationen baseras på hur långt det är från adressen till olika verksamheter och servicepunkter – perfekt för dig som är nyfiken på området, planerar flytt eller bara vill jämföra olika bostadsområden.
Förskola & Skola i området
599 meter från adressen ligger Förskola Föräldrakooperativet Jätten.
Matbutiker
Bara sex minuters promenad bort ligger närmsta livsmedelsbutik, Willys Hemma Friskväderstorget på Friskväderstorget 1.
Träning och fritid
För den träningsintresserade ligger närmsta träningsanläggning, SATS Eriksberg, 8 cykelväg från adressen.
Friluftskartan – utforska naturen i området.