Hitta.se
Torgny Pederson

Torgny Pederson

58 årVänersborg

Ulf Torgny Pederson bor i en villa i Vänersborg med telefonnummer 073-326 11 XX. Hans födelsedag är den 29 oktober och han har namnsdag den 26 februari. Villans värde är mellan 900 000 – 2 100 000 kr enligt Hemnets värdeindikation. Vill du också värdera din bostad? Få en gratis värdeindikation på Hemnet.

  • Mobil
    Mobile Icon073-326 11 XXVisa numret
  • Telefonnummer
    Landline Icon0521-636 XXVisa numret

Är du Ulf Torgny Pederson

Om Torgny Pederson på Aspgatan 4

Torgny fyller 59 år om 6 dagar

Torgnys födelsedag är den 29 oktober. Få en några dagar innan.

EurofloristSkicka blommor med Euroflorist

Anledningar att fira Torgny:

Födelsedag

Födelsedag om 6 dagar (29 oktober)

Namnsdag

Namnsdag om 125 dagar (26 februari)

Halloween om 8 dagar (31 oktober)

Om namnet Torgny Pederson

I vår databas finns det 3945 personer med namnet Torgny och 25 personer med efternamnet Pederson.

Statistiken uppdateras löpande och bygger på offentliga register.

skimsafe img

2 728 svenskar som heter Torgny finns i läckor på Darknet.

Finns du där?

skimsafe logo

Torgny bor själv i hushållet

Torgny bor ensam i villan på 76kvm. Det finns inga fler
personer skrivna på adressen som är äldre än 18 år.

Mer information om Torgnys bostad

Skydda din hemadress

Få reda på om någon skriver sig på din adress – helt gratis!

Torgnys tidigare adresser

Tidigare adresser för Torgny Pederson saknas.

Torgnys lön och inkomster

58-åringar i Vänersborg tjänar 4 000 kr mindre än genomsnittet i Sverige. Med Lönekollen kan du få reda på hur mycket Torgny tjänar på sitt jobb och vilka övriga inkomster han har.

Vill du veta vad Torgny tjänar?

Ta reda på det här!

Vänersborg vs. Sverige

58-åringar i Vänersborg tjänar i snitt:
Män:
34 000 kr i mån
Kvinnor:
29 000 kr i mån
58-åringar i Sverige tjänar i snitt:
Män:
38 000 kr i mån
Kvinnor:
31 000 kr i mån

Spara och placera för Torgny

Att planera för framtiden är avgörande. Om Torgny börjar spara 1000 kr i månaden redan idag, kan det ge honom upp till 4 000 kr extra i månaden i pension när han går i pension vid 68 års ålder. En 58-årig man i Vänersborg har i snitt 3 228 987 kr sparat. Se hur mycket pension du har idag!

Spara effektivare

I Vänersborg har pensionera.se räddat 212 266 721 kr genom att lyfta bort onödiga avgifter och satsa på att låta större del av inbetalningar gå till pensionssparande. Detta gör stor skillnad på pensionens storlek.

Vill du också spara effektivare till pensionen? - Läs mer här

Räkna på din pension!

Använd kalkylatorn nedan för att få en uppskattning av hur mycket extra pension du kan få genom ett eget sparande. Beräkningarna presenteras av pensionera.se och baseras på en årlig avkastning på 7% samt en pensionsålder på 67 år.

Din ålder idag32 år
Spara per månad3000 kr

Vill du veta var Torgny jobbar?

Sök efter Torgny Pedersons profil på LinkedIn.

Om Torgnys bostad på Aspgatan 4

En villa på 76 m2

Torgny bor i en villa på 76 m2 (ej inräknat biytor såsom garage, källarutrymmen etc.), vilket är mindre än de flesta av grannhusen i området. Husets byggår är 1925.

HusTa reda på värdet av din bostad – få en gratis värdeindikation på Hemnet

Publicerade uppgifter tillhandahålls av Valueguard Index Sweden AB, som i sin tur får sina uppgifter från Lantmäteriet. Behöver du rätta eventuellt felaktiga uppgifter om din bostad? Kontakta din kommun.

Skydda din bostad på 76 m²

0 inbrott har skett nära dig de senaste 6 månaderna. Ditt hem på 76 m² förtjänar trygghet. Lämna ditt nummer – vi ger dig en kostnadsfri säkerhetsanalys från Verisure.

Verisure background
Annons
Om Torgnys bostad på Aspgatan 4

Tomt på ca 1078 kvadratmeter

Tomten, KOFOTEN 2, är större än andra tomter i området.

Se karta med tomtgränser och hur solen rör sig över fastigheten KOFOTEN 2 vid olika klockslag och årstider.

Kolla om någon byggt för nära tomtgränsen.

Tomt/Fastighetsrapport med taxeringsuppgifter, detaljplans- och lagfartsinfo, översiktskarta, tomtkarta mm.

Köp tomtrapport

Husets värdeindikation är mellan 900 000 kr och 2 100 000 kr

I Vänersborgs kommun är det just nu 27 villor ute till försäljning på Hemnet. Deras medianpris baserat på utropspris uppgår till 2 395 000 kr med ett kvadratmeterpris om 23 943 kr/m².

Bolån i Vänersborg - räkna på din boendekostnad

Genomsnittlig ränta föregående månad (sep 2026) för ett bolån med 3 månaders bunden ränta: 2,75 %.

Räkna på ditt bolån!

Bolåneräntan du får hos oss är individuell och kan skilja sig från den genomsnittliga räntan. Din ränta baseras bland annat på storleken på ditt bolån, värdet på din bostad och hur stor del av dina bankaffärer du har hos oss. Det här räkneexemplet visar den effektiva räntan för ett bolån. Den effektiva räntan är den totala årskostnaden för ditt bolån inklusive amortering, ränta och andra eventuella avgifter. För ett lån på 1 000 000 kronor är den effektiva räntan 2,78 % (sep 2026). Beräkningen är gjord utifrån konsumentverkets riktlinjer och baseras på en 3 mån bunden ränta på 2,75 % med lånets löptid på 50 år med rak amortering samt e-låneavi. Det totala beloppet som ska återbetalas är 1 688 646 kronor och den första avbetalningen är 3 958 kronor.

Nordea Logo
Bolån i Vänersborg

Boendemiljön kring Aspgatan 4

Aspgatan 4 ligger i Vänersborg

I området kring Aspgatan 4 bor många i villor och flerbostadshus som för det mesta är byggda på 1920- och 1960-talet.

Fakta om postnummret

Postnumret 462 50 täcker en yta på 0,4 kvadratkilometer och ligger i Vänersborg. Här bor 1284 personer, fördelade på cirka 747 hushåll med en genomsnittlig hushållsstorlek på 1,7 personer. Med en befolkningstäthet på 3 207 personer per kvadratkilometer är området relativt tätbebyggt jämfört med genomsnittet i Sverige.

Detta är ett område där grannarna känner varandra - inte minst eftersom flera av dem haft turen på sin sida. Invånare i postummer 462 50 har nämligen tillsammans delat på över 1,2 miljoner kronor i vinster från Postkodlotteriet, vilket har bidragit till extra glädje i kvarteren.

Postkodlotteriets topplista i Vänersborg

Nedan postnummer i Vänersborg har vunnit mest hos Postkodlotteriet sedan 2005. Vill du också ha chans att vinna tillsammans med dina grannar? Köp din lott här.

PostnummerVinstsumma
1.Postnummer 468 3159 276 303 kr
2.Postnummer 462 556 146 741 kr
3.Postnummer 462 354 524 176 kr
Tävla i roligt quiz!
Utlottning av presentkort från Ving (2500 kr) och presentkort på Åhléns (150 kr).
Starta quizet!
Presentkort Ving 2 500 kr och Åhléns 150 kr

Restauranger

Lockas man av restaurangbesök finns Folkets Hus Kulturhuset och La Bodega Tapas Bar i närheten.

Bostadsmarknaden i Vänersborgs kommun

Bostäder till salu i Vänersborgs kommun

Logo url

Se fler bostäder till salu i Vänersborgs kommun

Vill du bo i detta område? Skapa en bevakning på Hemnet och få nya bostäder direkt via e-post!

Köp bostad på Petersbergsvägen 53A

Räkna på bolån

Nordea logo
Köp bostad på Landerivägen 166

Räkna på bolån

Nordea logo
Köp bostad på Bokgatan 35

Räkna på bolån

Nordea logo
Köp bostad på Landerivägen 154

Räkna på bolån

Nordea logo
Köp bostad på Bokgatan 43

Räkna på bolån

Nordea logo

Nyproduktion i området

Logo url

I området byggs och planeras totalt 68 nya lägenheter. Se alla på Hemnet!

Köp bostad på Brf Korseberg Vik
Köp bostad på Blåsut Höjd
Köp bostad på Minlokal Vänersborg
Köp bostad på Brf Heimer
Köp bostad på Brf Vevaxeln

Händelser och brott i området

Presenterat avVerisure logo

I området kring Aspgatan 4 har det skett följande polisära ingripande och händelser de senaste 6 månaderna. Datan hämtas från polisens öppna databas och visar ärenden som skett i Vänersborg.

Inbrott
0 st
Trafikolyckor
5 st
Bränder
1 st
Stöld
2 st
Inbrott
st
Trafikolyckor
5 st
Bränder
1 st
Stöld
2 st

Ovan information presenteras av hitta.se i samarbete med Verisure.

I ditt hem finns allt du vill skydda. När inbrott skett nära dig är trygghet viktigare än någonsin.
Verisure erbjuder helhetslösningar för att säkra ditt hem.

Camera icon

Med ett hemlarm från Verisure sänks risken för inbrott.

Lämna ditt nummer – vi visar hur.

Inkomna ärenden i Vänersborg

08:41, 5 oktoberPersonbil och cyklist i olycka vid Belfragegatan.
07:22, 17 septemberBrand i utehus.
18:57, 5 septemberPolis larmas om ett misstänkt pågående inbrott på ett återvinningsföretag i Vänersborg.
13:25, 3 septemberPolisen larmas till en pågående cykelstöld i Öxnered.

Människorna i kvarteret runt Aspgatan 4

Människorna i kvarteret runt Aspgatan 4

Äldre medelinkomsttagarfamiljer och pensionärspar i villaförorter kring de större städerna

Vanliga intressen är ishockey, hårvård, heminredning, modenyheter, skönhetsvård, fotboll, energisparande, styrketräning, besöka sportevenemang och kändisar.

Utforska livsstilarna i området i Livsstilskartan.

Livsstilskartan — utforska livsstilarna i området.

Kolla nya grannar nära Aspgatan 4

Få koll på alla nyinflyttade och grannar i grannskapet.

I området är medelinkomsten lägre

Här är medelinkomsten 22 045 kr, vilket är -19% lägre än snittlönen i Sverige. Personerna i området har i snitt 1 522 691 kr i lån.

Taxeringskalendern — se exakt vad grannar och kollegor tjänar.

Hög medelålder i området

Medelåldern i området är 59 år, vilket är högre än medelåldern i Vänersborgs kommun (49 år) och Sverige (48 år). Jämför man med andra områden i Sverige är gifta par utan barn, 50-64, överrepresenterade. Andelen pensionärsfamiljer (38%) är högre än i resten av kommunen.

I närheten av Aspgatan 4

I närheten av Aspgatan 4

Vill du få en bättre bild av området kring Aspgatan 4?

Här visar vi några av de vanligaste platserna i närheten – som förskolor, matbutiker, parker och träningsanläggningar.

Totalt finns det:

5 antal förskolor inom 3 km

3 matbutiker inom 3 km

Ett flertal grönområden att upptäcka.

Visa alla förskolor i området

Se matbutiker i området

Utforska parker och fritidsområden

Informationen baseras på hur långt det är från adressen till olika verksamheter och servicepunkter – perfekt för dig som är nyfiken på området, planerar flytt eller bara vill jämföra olika bostadsområden.

I närheten av Aspgatan 4

Förskola & Skola i området

409 meter från adressen ligger Marierovägens Förskola.

ICA Kvantum

Matbutiker

Närmsta livsmedelsbutik är ICA Kvantum på Brogatan 4.

Friskis&Svettis

Träning och fritid

För den träningsintresserade ligger närmsta träningsanläggning, Friskis&Svettis, 10 cykelväg från adressen.

Friluftskartan – utforska naturen i området.

Andra format av 073-326 11 95

Andra format av 0521-636 48