Hitta.se
Lena Birgitta Margareta Jakobsson

Lena Birgitta Margareta Jakobsson

Vaxholm

SkimSafe logo

Är du verkligen du? I snitt har 33% av svenskarna fått sina uppgifter läckta på nätet i år

I samarbete med SkimSafe erbjuder hitta.se ett tryggt skydd mot bedrägerier på nätet

Om Lena Birgitta Margareta Jakobsson på Hamngatan 47

Lena Birgitta Margareta fyller år om cirka 4 månader

Lena Birgitta Margaretas födelsedag är den 21 oktober. Få en några dagar innan.

InterfloraSkicka blommor med Interflora

Anledningar att fira Lena Birgitta Margareta:

Födelsedag

Födelsedag om 148 dagar (21 oktober)

Nationaldagen om 11 dagar (6 juni)

Ge Lena Birgitta Margareta någonting fint

Lena Birgitta Margareta bor tillsammans med Dan Ingvar Jakobsson

I villan på Hamngatan 47 bor även Dan Ingvar Jakobsson.

Mer information om Lena Birgitta Margaretas bostad

Skydda din hemadress

Få reda på om någon skriver sig på din adress – helt gratis!

Lena Birgitta Margaretas tidigare adresser

Tidigare adresser för Lena Birgitta Margareta Jakobsson saknas.

Fordonsinnehav för Lena Birgitta Margareta

Enligt Biluppgifter.se äger Lena Birgitta Margareta inget fordon. Men det finns 1 fordon registrerat på adressen.

Vill du sälja din bil? Värdera din bil kostnadsfritt hos Biluppgifter.se.

Frågor om fordonsuppgifterna?

Lena Birgitta Margaretas lön och inkomster

Med Lönekollen kan du få reda på hur mycket Lena Birgitta Margareta tjänar på sitt jobb och vilka övriga inkomster hon har.

Vill du veta vad Lena Birgitta Margareta tjänar?

Ta reda på det här!

Lena Birgitta Margareta har uppnått pensionsålder

Vill du veta om Lena Birgitta Margareta fortfarande jobbar? Sök efter Lena Birgitta Margareta Jakobsson på LinkedIn.

Om Lena Birgitta Margaretas bostad på Hamngatan 47

En villa på 147 m2

Lena Birgitta Margareta bor i en villa på 147 m2 (ej inräknat biytor såsom garage, källarutrymmen etc.), vilket är större än de flesta av grannhusen i området. Husets byggår är 1983.

Hus

Publicerade uppgifter tillhandahålls av Valueguard Index Sweden AB, som i sin tur får sina uppgifter från Lantmäteriet. Kontakta Lantmäteriet för att rätta eventuellt felaktiga uppgifter.

Om Lena Birgitta Margaretas bostad på Hamngatan 47

Tomt på ca 960 kvadratmeter

Tomten, SKOGVAKTAREN 2, är ungefär lika stor som andra tomter i området.

Se karta med tomtgränser och hur solen rör sig över fastigheten SKOGVAKTAREN 2 vid olika klockslag och årstider.

Kolla om någon byggt för nära tomtgränsen.

Tomt/Fastighetsrapport med taxeringsuppgifter, detaljplans- och lagfartsinfo, översiktskarta, tomtkarta mm.

Köp tomtrapport

Villans värde är ca 9 930 000 och har 553 potentiella köpare.

Om villan skulle säljas idag så uppskattar Hitta i samarbete med Real AI försäljningspriset till ca 9 930 000 kr eller 67 551 kr/m² (uppskattningen baseras på villans adress, storlek, eventuell avgift och vad andra fick när de sålde sina bostäder i området). Boneo uppskattar att bostaden har 553 potentiella köpare som just nu går på bostadsvisningar hos mäklarbolag i samma område och för liknande typ av bostad. Vill du veta hur attraktiv din bostad är på marknaden? Se hur många potentiella köpare den har på Boneo - svar på 2 minuter!

  • Äger du bostaden? Snart kommer du via inloggat läge på Hitta kunna värdera din bostad gratis.
  • Logga in redan idag och upptäck våra andra spännande tjänster i inloggat läge. Vi kommer hålla dig uppdaterad!
Utvärdering

553 potentiella
köpare

Bolån i Vaxholm - räkna på din boendekostnad

Genomsnittlig ränta föregående månad (apr 2025) för ett bolån med 2 års bunden ränta: 3.14%.

Räkna på ditt bolån!

Bolåneränta du får hos oss är individuell och kan skilja sig från den genomsnittliga räntan. Din ränta baseras bland annat på storleken på ditt bolån, värdet på din bostad och hur stor del av dina bankaffärer du har hos oss.


Det här räkneexemplet visar den effektiva räntan för ett bolån. Den effektiva räntan är den totala årskostnaden för ditt bolån inklusive amortering, ränta och andra eventuella avgifter. För ett lån på 1 000 000 kronor är den effektiva räntan 3.19% (apr 2025).


Beräkningen är gjord utifrån konsumentverkets riktlinjer och baseras på en 2 år bunden ränta på 3.14% med lånets löptid på 50 år med rak amortering samt e-låneavi. Det totala beloppet som ska återbetalas är 1 786 308 kronor och den första avbetalningen är 4 283 kronor.

Nordea Logo
Bolån i Vaxholm

Boendemiljön kring Hamngatan 47

Restauranger

Lockas man av restaurangbesök finns Sportbar Nummer10 och Hangover Restaurang i närheten.

Boendemiljön kring Hamngatan 47

Drönarfoton över Vaxholm

En drönare har flugit över Vaxholm och tagit drönarbilder med 360° helikopterperspektiv. Se bilder över Vaxholm eller kolla om ditt hus finns med.

Drönarkartan – se fler foton från ovan.

Bostadsmarknaden i området

Objekt till salu i Vaxön

Logo url

Se fler objekt till salu i Vaxön

Köp bostad på Soldatgatan 21Till salu badge

Räkna på ditt bolån

Nordea logo
Köp bostad på Timmermansvägen 1AKommande badge

Räkna på ditt bolån

Nordea logo
Köp bostad på Framnäsvägen 6Till salu badge

Räkna på ditt bolån

Nordea logo
Köp bostad på SOLDATGATAN 31AKommande badge

Räkna på ditt bolån

Nordea logo
Köp bostad på Kronängsvägen 25Till salu badge

Räkna på ditt bolån

Nordea logo

Människorna i kvarteret runt Hamngatan 47

Människorna i kvarteret runt Hamngatan 47

Äldre med goda inkomster utan barn eller med äldre barn i villa i eftertraktade närförorter kring storstäderna

Vanliga intressen är golf, utförsåkning, näringsliv och samhällsekonomi, längdskidåkning, segling, vin och vinprovning, föreningsverksamhet, skattefrågor, inrikespolitik och värdepapper och värdepappersaffärer.

Utforska livsstilarna i området i Livsstilskartan.

Livsstilskartan — utforska livsstilarna i området.

Kolla nya grannar nära Hamngatan 47

Få koll på alla nyinflyttade och grannar i grannskapet.

I området är medelinkomsten högre

Här är medelinkomsten 32 842 kr, vilket är 21% högre än snittlönen i Sverige. Personerna i området har i snitt 2 680 774 kr i lån.

Taxeringskalendern — se exakt vad grannar och kollegor tjänar.

Hög medelålder i området

Medelåldern i området är 50 år, vilket är högre än medelåldern i Vaxholms kommun (49 år) och Sverige (48 år). Jämför man med andra områden i Sverige är singelhushåll och sambor, 50-64, överrepresenterade. Andelen pensionärsfamiljer (44%) är högre än i resten av kommunen.

Centerpartiet är ovanligt starka i området

I valdistriktet röstar man borgerligt. Centerpartiet får 49% fler röster än riksgenomsnittet. Moderaterna är största parti med 26.3% av rösterna.

Livsstilskartan visar mer om hur partierna ligger till i området.

C+49%

I närheten av Hamngatan 47

I närheten av Hamngatan 47

Förskola & Skola i området

150 meter från adressen ligger Mistluren Förskola.

Coop Konsum

Matbutiker

Bara sju minuters promenad bort ligger närmsta livsmedelsbutik, Coop Konsum på Hamngatan 11.