Evelina Borén
Sigtuna
Är du verkligen du? I snitt har 33% av svenskarna fått sina uppgifter läckta på nätet i år
I Sigtuna har invånarna i snitt 3 läckta uppgifter på DarkWeb. Just nu sker det mycket kapningar – hur säker är du?
Anna Evelina Borén bor i en lägenhet i Sigtuna. Evelina har namnsdag den 12 februari.
Adress | Folkbokföringen
Lägenhetsnummer 1103
Mer information
Är du Anna Evelina Borén
Om Evelina Borén på Gnejsvägen 61
Anledningar att fira Evelina:
Namnsdag om 130 dagar (12 februari)
Halloween om 27 dagar (31 oktober)
Ge Evelina någonting fint
Om namnet Evelina Borén
I vår databas finns det 13895 personer med namnet Evelina och 539 personer med efternamnet Borén.
Statistiken uppdateras löpande och bygger på offentliga register.
Evelina bor själv i hushållet
Evelina bor ensam i lägenheten på 61kvm. Det finns inga fler
personer skrivna på adressen som är äldre än 18 år.
Mer information om Evelinas bostad
Adresslarm
Få reda på om någon skriver sig på din adress – helt gratis!
Evelinas tidigare adresser
Fordonsinnehav för Evelina
Enligt Biluppgifter.se äger Evelina inget fordon.
Vill du sälja din bil? Värdera din bil kostnadsfritt hos Biluppgifter.se.
Evelinas lön och inkomster
Med Lönekollen kan du få reda på hur mycket Evelina tjänar på sitt jobb och vilka övriga inkomster hon har.
Vill du veta vad Evelina tjänar?
Spara och placera för Evelina
Att planera för framtiden är avgörande. Om Evelina börjar spara 1000 kr i månaden redan idag, kan det ge henne upp till 4 000 kr extra i månaden i pension när hon går i pension vid 67 års ålder. Se hur mycket pension du har idag!
Använd kalkylatorn nedan för att få en uppskattning av hur mycket extra pension du kan få genom ett eget sparande. Beräkningarna presenteras av pensionera.se och baseras på en årlig avkastning på 7% samt en pensionsålder på 67 år.
Vill du veta var Evelina jobbar?
Sök efter Evelina Boréns profil på LinkedIn.
Om Evelinas bostad på Gnejsvägen 61
En lägenhet på 61 m2
Evelina bor i en lägenhet med två rum på 61 m2. Den är mindre än de flesta av grannarnas lägenheter i fastigheten. Fastighetens byggår är 1993.
Publicerade uppgifter tillhandahålls av Valueguard Index Sweden AB, som i sin tur får sina uppgifter från Lantmäteriet. Kontakta Lantmäteriet för att rätta eventuellt felaktiga uppgifter.
Lägenheten ligger på första våningen
Första våningen, 3:e dörren fr. vänster (Lgh 1103).
Upptäck bostadens värde
I Sigtuna är det just nu 20 lägenheter och villor ute till försäljning på Hemnet.se. Deras medianpris baserat på utropspris uppgår till 5 472 500 kr med ett kvadratmeterpris om 41 686 kr/m².
- Äger du bostaden? Följ bostadens värde med Hemnet.se värdeindikation. Det är helt gratis, och du kan dessutom följa prisutvecklingen i ditt område.
Solläget på Gnejsvägen 61
Hur mycket sol får bostaden? I vår tomtrapport hittar du en solkarta som visar solens rörelser över Gnejsvägen 61 – timme för timme. Det kan vara värdefullt vid exempelvis flytt, renovering eller planering av uteplats
Bolån i Sigtuna - räkna på din boendekostnad
Genomsnittlig ränta föregående månad (jul 2025) för ett bolån med 3 månaders bunden ränta: 2.89%.
Räkna på ditt bolån!Bolåneränta du får hos oss är individuell och kan skilja sig från den genomsnittliga räntan. Din ränta baseras bland annat på storleken på ditt bolån, värdet på din bostad och hur stor del av dina bankaffärer du har hos oss.
Det här räkneexemplet visar den effektiva räntan för ett bolån. Den effektiva räntan är den totala årskostnaden för ditt bolån inklusive amortering, ränta och andra eventuella avgifter. För ett lån på 1 000 000 kronor är den effektiva räntan 2.93% (jul 2025).
Beräkningen är gjord utifrån konsumentverkets riktlinjer och baseras på en 3 mån bunden ränta på 2.89% med lånets löptid på 50 år med rak amortering samt e-låneavi. Det totala beloppet som ska återbetalas är 1 723 704 kronor och den första avbetalningen är 4 075 kronor.
Boendemiljön kring Gnejsvägen 61
Gnejsvägen 61 ligger i Sigtuna
I området kring Gnejsvägen 61 bor många i flerbostadshus och radhus som för det mesta är byggda på 1990-talet.
I postnumret 193 41 har glada grannar vunnit totalt 703 604 kr*
Du kan också vinna tillsammans med dina grannar i ditt område.
Halva priset första månaden! 90 kr (ord. pris 180 kr). Köp din lott!Åldersgräns 18 år. Stödlinjen.se. *Vinstsumman avser vinster utdelat sedan 2005. Gäller t.o.m 31/12-2025
Restauranger
Lockas man av restaurangbesök finns Cicciotto och Sigtuna Sushi & Wook i närheten.
Drönarfoton över Sigtuna Sankt Olof
En drönare har flugit över Sigtuna Sankt Olof och tagit drönarbilder med 360° helikopterperspektiv. Se bilder över Sigtuna Sankt Olof eller kolla om ditt hus finns med.
Drönarkartan – se fler foton från ovan.
Bostadsmarknaden i Sigtuna kommun
Se fler bostäder till salu i Sigtuna kommun
Människorna i kvarteret runt Gnejsvägen 61
Medelinkomsttagarfamiljer i bostadsrättsradhus i förorter till de större städerna
Vanliga intressen är prova nya produkter, spela dataspel/tv-spel, skönhetsvård, astrologi, följa populära tv-serier, film, ny teknik i vardagslivet, bild-/ljudanläggningar, datorer och religionsfrågor.
Utforska livsstilarna i området i Livsstilskartan.
Livsstilskartan — utforska livsstilarna i området.
Kolla nya grannar nära Gnejsvägen 61
Få koll på alla nyinflyttade och grannar i grannskapet.
I området är medelinkomsten lägre
Här är medelinkomsten
Taxeringskalendern — se exakt vad grannar och kollegor tjänar.
Låg medelålder i området
Medelåldern i området är 44 år, vilket är lägre än medelåldern i Sigtunas kommun (45 år) och Sverige (48 år). Jämför man med andra områden i Sverige är singelhushåll och sambor, 50-64, överrepresenterade. Andelen pensionärsfamiljer (22%) är högre än i resten av kommunen.
Moderaterna är ovanligt starka i området
I valdistriktet röstar man borgerligt. Moderaterna får 58% fler röster än riksgenomsnittet. Moderaterna är största parti med 31.4% av rösterna.
Livsstilskartan visar mer om hur partierna ligger till i området.

I närheten av Gnejsvägen 61
Vill du få en bättre bild av området kring Gnejsvägen 61?
Här visar vi några av de vanligaste platserna i närheten – som förskolor, matbutiker, parker och träningsanläggningar.
Totalt finns det:
1 antal förskolor inom 3 km
2 matbutiker inom 3 km
Ett flertal grönområden att upptäcka.
Utforska parker och fritidsområden
Informationen baseras på hur långt det är från adressen till olika verksamheter och servicepunkter – perfekt för dig som är nyfiken på området, planerar flytt eller bara vill jämföra olika bostadsområden.
Förskola & Skola i området
1 767 meter från adressen ligger Föräldraföreningen Förskolan - Harberget.
Matbutiker
Närmsta livsmedelsbutik är American food and gift store på Stora Gatan 46.
Träning och fritid
I Sigtuna ligger närmsta träningsanläggning, SATS Märsta.
Friluftskartan – utforska naturen i området.