Hitta.se
Henrik Leube

Henrik Leube

65 årLimhamn

Kurt Henrik Leube bor i en lägenhet i Limhamn med telefonnummer 070-626 06 XX. Han bor tillsammans med bland annat Petra Leube. Hans födelsedag är den 28 april och han har namnsdag den 19 januari. Lägenhetens värde är mellan 4 400 000 – 5 900 000 kr enligt Hemnets värdeindikation. Vill du också värdera din bostad? Få en gratis värdeindikation på Hemnet.

  • Mobil
    Mobile Icon070-626 06 XXVisa numret
    Verified Number Icon
  • Telefonnummer
    Landline Icon040-26 06 XXVisa numret

Är du Kurt Henrik Leube

Om Henrik Leube på Sundskajen 2A

Henrik fyller 66 år om cirka 6 månader

Henriks födelsedag är den 28 april. Få en några dagar innan.

EurofloristSkicka blommor med Euroflorist

Anledningar att fira Henrik:

Födelsedag

Födelsedag om 187 dagar (28 april)

Namnsdag

Namnsdag om 87 dagar (19 januari)

Halloween om 8 dagar (31 oktober)

Om namnet Henrik Leube

I vår databas finns det 54386 personer med namnet Henrik och 7 personer med efternamnet Leube.

Statistiken uppdateras löpande och bygger på offentliga register.

skimsafe img

36 551 svenskar som heter Henrik finns i läckor på Darknet.

Finns du där?

skimsafe logo

Henrik bor tillsammans med Petra Leube

I lägenheten på Sundskajen 2A bor även Petra Leube, Jakob Leube.

Mer information om Henriks bostad

Skydda din hemadress

Få reda på om någon skriver sig på din adress – helt gratis!

Henriks tidigare adresser

Henrik Leube bodde tidigare på Nordanväg 23 i Limhamn.

Henriks lön och inkomster

65-åringar i Malmö tjänar 5 000 kr mindre än genomsnittet i Sverige. Med Lönekollen kan du få reda på hur mycket Henrik tjänar på sitt jobb och vilka övriga inkomster han har.

Vill du veta vad Henrik tjänar?

Ta reda på det här!

Malmö vs. Sverige

65-åringar i Malmö tjänar i snitt:
Män:
29 000 kr i mån
Kvinnor:
24 000 kr i mån
65-åringar i Sverige tjänar i snitt:
Män:
34 000 kr i mån
Kvinnor:
27 000 kr i mån

Spara och placera för Henrik

Att planera för framtiden är avgörande. Om Henrik börjar spara 1000 kr i månaden redan idag, kan det ge honom upp till 4 000 kr extra i månaden i pension när han går i pension vid 68 års ålder. Se hur mycket pension du har idag!

Pension i Malmö

65-åringar i Malmö har en pension i snitt:

Män:3 597 857i pension
Kvinnor:3 093 427i pension

Räkna på din pension!

Använd kalkylatorn nedan för att få en uppskattning av hur mycket extra pension du kan få genom ett eget sparande. Beräkningarna presenteras av pensionera.se och baseras på en årlig avkastning på 7% samt en pensionsålder på 67 år.

Din ålder idag32 år
Spara per månad3000 kr

Vill du veta var Henrik jobbar?

Sök efter Henrik Leubes profil på LinkedIn.

Om Henriks bostad på Sundskajen 2A

En lägenhet på 130 m2

Henrik bor i en lägenhet med fyra rum på 130 m2. Den är större än de flesta av grannarnas lägenheter i fastigheten. Fastighetens byggår är 2007.

HusTa reda på värdet av din bostad – få en gratis värdeindikation på Hemnet

Publicerade uppgifter tillhandahålls av Valueguard Index Sweden AB, som i sin tur får sina uppgifter från Lantmäteriet. Behöver du rätta eventuellt felaktiga uppgifter om din bostad? Kontakta din kommun.

Skydda din bostad på 130 m²

8 inbrott har skett nära dig de senaste 6 månaderna. Ditt hem på 130 m² förtjänar trygghet. Lämna ditt nummer – vi ger dig en kostnadsfri säkerhetsanalys från Verisure.

Verisure background
Annons

Lägenheten ligger på tredje våningen

Tredje våningen, 2:a dörren fr. vänster (Lgh 1302).

Lägenhetens värdeindikation är mellan 4 400 000 kr och 5 900 000 kr

I Malmö kommun är det just nu 928 lägenheter ute till försäljning på Hemnet. Deras medianpris baserat på utropspris uppgår till 1 495 000 kr med ett kvadratmeterpris om 32 300 kr/m².

Hemnet anger att tillförlitligheten i denna värdeindikation är Mellanhög. Det betyder att beräkningen stöds av ett visst antal datapunkter och historiska försäljningar, men att det finns lite mindre underlag än vid en hög tillförlitlighet. Värderingsdata för fritidshus är begränsad.

Hemnet Värderingsförtroendeindikator, diagram

Solläget på Sundskajen 2 A

Hur mycket sol får bostaden? I vår tomtrapport hittar du en solkarta som visar solens rörelser över Sundskajen 2 A – timme för timme. Det kan vara värdefullt vid exempelvis flytt, renovering eller planering av uteplats

Bolån i Limhamn - räkna på din boendekostnad

Genomsnittlig ränta föregående månad (sep 2026) för ett bolån med 3 månaders bunden ränta: 2,75 %.

Räkna på ditt bolån!

Bolåneräntan du får hos oss är individuell och kan skilja sig från den genomsnittliga räntan. Din ränta baseras bland annat på storleken på ditt bolån, värdet på din bostad och hur stor del av dina bankaffärer du har hos oss. Det här räkneexemplet visar den effektiva räntan för ett bolån. Den effektiva räntan är den totala årskostnaden för ditt bolån inklusive amortering, ränta och andra eventuella avgifter. För ett lån på 1 000 000 kronor är den effektiva räntan 2,78 % (sep 2026). Beräkningen är gjord utifrån konsumentverkets riktlinjer och baseras på en 3 mån bunden ränta på 2,75 % med lånets löptid på 50 år med rak amortering samt e-låneavi. Det totala beloppet som ska återbetalas är 1 688 646 kronor och den första avbetalningen är 3 958 kronor.

Nordea Logo
Bolån i Limhamn

Boendemiljön kring Sundskajen 2A

Sundskajen 2 ligger i Malmö

I området kring Sundskajen 2 bor många i flerbostadshus och kedjehus som för det mesta är byggda på 1990- och 2000-talet.

Fakta om postnummret

Postnumret 216 43 täcker en yta på 0,26 kvadratkilometer och ligger i Malmö. Här bor 500 personer, fördelade på cirka 309 hushåll med en genomsnittlig hushållsstorlek på 1,6 personer. Med en befolkningstäthet på 1 951 personer per kvadratkilometer är området relativt tätbebyggt jämfört med genomsnittet i Sverige.

Detta är ett område där grannarna känner varandra - inte minst eftersom flera av dem haft turen på sin sida. Invånare i postummer 216 43 har nämligen tillsammans delat på över 404 000 kronor i vinster från Postkodlotteriet, vilket har bidragit till extra glädje i kvarteren.

Postkodlotteriets topplista i Malmö

Nedan postnummer i Malmö har vunnit mest hos Postkodlotteriet sedan 2005. Vill du också ha chans att vinna tillsammans med dina grannar? Köp din lott här.

PostnummerVinstsumma
1.Postnummer 217 7510 724 976 kr
2.Postnummer 216 227 150 338 kr
3.Postnummer 218 314 789 250 kr
Tävla i roligt quiz!
Utlottning av presentkort från Ving (2500 kr) och presentkort på Åhléns (150 kr).
Starta quizet!
Presentkort Ving 2 500 kr och Åhléns 150 kr

Restauranger

Lockas man av restaurangbesök finns Restaurang Dragörkajen och Wong's Restaurang i närheten.

Boendemiljön kring Sundskajen 2A

Drönarfoton över Limhamn

En drönare har flugit över Limhamn och tagit drönarbilder med 360° helikopterperspektiv. Se bilder över Limhamn eller kolla om ditt hus finns med.

Drönarkartan – se fler foton från ovan.

Bostadsmarknaden i Malmö kommun

Bostäder till salu i Malmö kommun

Logo url

Se fler bostäder till salu i Malmö kommun

Vill du bo i detta område? Skapa en bevakning på Hemnet och få nya bostäder direkt via e-post!

Köp bostad på Sundskajen 2A

Räkna på ditt bolån

Nordea logo
Köp bostad på Sundholmsgatan 12A

Räkna på ditt bolån

Nordea logo
MaxKöp bostad på Lotshusgatan 2b

Räkna på ditt bolån

Nordea logo
Köp bostad på Lotshusgatan 4A

Räkna på ditt bolån

Nordea logo
Köp bostad på Skvatterevsgatan 54

Räkna på ditt bolån

Nordea logo

Om Hemnet Max rekommendationerOm bostäder är märkta med "Max" betyder det att de har annonspaketet Hemnet Max som ger extra synlighet.

Nyproduktion i området

Logo url

I området byggs och planeras totalt 64 nya lägenheter. Se alla på Hemnet!

Köp bostad på Brf Sjöstjärnan
Köp bostad på Kv. Vattnet på Limhamn
Köp bostad på Krita
Köp bostad på Brf Bruka
Köp bostad på Brf Elineläge

Händelser och brott i området

Presenterat avVerisure logo

I området kring Sundskajen 2A har det skett följande polisära ingripande och händelser de senaste 6 månaderna. Datan hämtas från polisens öppna databas och visar ärenden som skett i Malmö.

Inbrott
8 st
Trafikolyckor
101 st
Bränder
35 st
Stöld
12 st
Inbrott
8 st
Trafikolyckor
101 st
Bränder
35 st
Stöld
12 st

Ovan information presenteras av hitta.se i samarbete med Verisure.

I ditt hem finns allt du vill skydda. När 8 inbrott skett nära dig är trygghet viktigare än någonsin.
Verisure erbjuder helhetslösningar för att säkra ditt hem.

Camera icon

Med ett hemlarm från Verisure sänks risken för inbrott.

Lämna ditt nummer – vi visar hur.

Inkomna ärenden i Malmö

Igår, 21:22Kollsion mellan flera personbilar, Lockarp.
Igår, 09:02Larm om trafikolycka
Igår, 06:36Larm om krossad ruta
07:04, 21 oktoberLarm om trafikolycka, Limhamn

Människorna i kvarteret runt Sundskajen 2A

Människorna i kvarteret runt Sundskajen 2A

Medelinkomsttagare i bostadsrätt i multikulturella etablerade förortsområden utanför storstad

Vanliga intressen är alternativ hälsovård, skönhetsvård, astrologi, datorer, prova nya produkter, följa populära tv-serier, bantningstips, spela dataspel/tv-spel, hårvård och film.

Utforska livsstilarna i området i Livsstilskartan.

Livsstilskartan — utforska livsstilarna i området.

Kolla nya grannar nära Sundskajen 2A

Få koll på alla nyinflyttade och grannar i grannskapet.

I området är medelinkomsten lägre

Här är medelinkomsten 25 355 kr, vilket är -7% lägre än snittlönen i Sverige. Personerna i området har i snitt 3 167 325 kr i lån.

Taxeringskalendern — se exakt vad grannar och kollegor tjänar.

Hög medelålder i området

Medelåldern i området är 54 år, vilket är högre än medelåldern i Malmös kommun (45 år) och Sverige (48 år). Jämför man med andra områden i Sverige är singelhushåll och sambor, 50-64, överrepresenterade. Andelen pensionärsfamiljer (43%) är högre än i resten av kommunen.

Liberalerna är ovanligt starka i området

I valdistriktet röstar man borgerligt. Liberalerna får 65% fler röster än riksgenomsnittet. Moderaterna är största parti med 29.3% av rösterna.

Livsstilskartan visar mer om hur partierna ligger till i området.

L+65%

I närheten av Sundskajen 2A

I närheten av Sundskajen 2A

Vill du få en bättre bild av området kring Sundskajen 2A?

Här visar vi några av de vanligaste platserna i närheten – som förskolor, matbutiker, parker och träningsanläggningar.

Totalt finns det:

16 antal förskolor inom 3 km

1 matbutiker inom 3 km

Ett flertal grönområden att upptäcka.

Visa alla förskolor i området

Se matbutiker i området

Utforska parker och fritidsområden

Informationen baseras på hur långt det är från adressen till olika verksamheter och servicepunkter – perfekt för dig som är nyfiken på området, planerar flytt eller bara vill jämföra olika bostadsområden.

I närheten av Sundskajen 2A

Förskola & Skola i området

1 137 meter från adressen ligger Karl Johans Fritidshem.

Friskis&Svettis

Träning och fritid

För den träningsintresserade ligger närmsta träningsanläggning, Friskis&Svettis, en minuts promenad från adressen.

Friluftskartan – utforska naturen i området.

Andra format av 070-626 06 28

Andra format av 040-26 06 08