Hitta.se
Peter Fridh

Peter Fridh

61 årEldsberga

Mats Ola Peter Fridh bor i en villa i Eldsberga. Han bor tillsammans med Anna Malmberg. Hans födelsedag är den 12 juni och han har namnsdag den 29 juni. Villans värde är mellan 3 100 000 – 3 900 000 kr enligt Hemnets värdeindikation. Vill du också värdera din bostad? Få en gratis värdeindikation på Hemnet.


Är du Mats Ola Peter Fridh

Om Peter Fridh på Senapsvägen 32

Peter fyller 62 år om cirka 11 månader

Peters födelsedag är den 12 juni. Få en några dagar innan.

InterfloraSkicka blommor med Interflora

Anledningar att fira Peter:

Födelsedag

Födelsedag om 348 dagar (12 juni)

Namnsdag

Namnsdag om 364 dagar (29 juni)

Halloween om 124 dagar (31 oktober)

Om namnet Peter Fridh

I vår databas finns det 101868 personer med namnet Peter och 889 personer med efternamnet Fridh.

Statistiken uppdateras löpande och bygger på offentliga register.

skimsafe img

I Eldsberga har invånarna i snitt 9 läckta uppgifter på DarkWeb.

Just nu sker det mycket kapningar – hur säker är du?

skimsafe logo

Peter bor tillsammans med Anna Malmberg

I villan på Senapsvägen 32 bor även Anna Malmberg.

Mer information om Peters bostad

Skydda din hemadress

Få reda på om någon skriver sig på din adress – helt gratis!

Peters tidigare adresser

Peter Fridh bodde tidigare på Ellinge gård 4 i Eslöv.

Peters lön och inkomster

61-åringar i Halmstad tjänar 3 000 kr mindre än genomsnittet i Sverige. Med Lönekollen kan du få reda på hur mycket Peter tjänar på sitt jobb och vilka övriga inkomster han har.

Vill du veta vad Peter tjänar?

Ta reda på det här!

Halmstad vs. Sverige

61-åringar i Halmstad tjänar i snitt:
Män:
33 000 kr i mån
Kvinnor:
28 000 kr i mån
61-åringar i Sverige tjänar i snitt:
Män:
36 000 kr i mån
Kvinnor:
30 000 kr i mån

Spara och placera för Peter

Att planera för framtiden är avgörande. Om Peter börjar spara 1000 kr i månaden redan idag, kan det ge honom upp till 4 000 kr extra i månaden i pension när han går i pension vid 68 års ålder. En 61-årig man i Halmstad har i snitt 2 975 423 kr sparat. Se hur mycket pension du har idag!

Spara effektivare

I Halmstad har pensionera.se räddat 474 808 036 kr genom att lyfta bort onödiga avgifter och satsa på att låta större del av inbetalningar gå till pensionssparande. Detta gör stor skillnad på pensionens storlek.

Vill du också spara effektivare till pensionen? - Läs mer här

Räkna på din pension!

Använd kalkylatorn nedan för att få en uppskattning av hur mycket extra pension du kan få genom ett eget sparande. Beräkningarna presenteras av pensionera.se och baseras på en årlig avkastning på 7% samt en pensionsålder på 67 år.

Din ålder idag32 år
Spara per månad3000 kr

Vill du veta var Peter jobbar?

Sök efter Peter Fridhs profil på LinkedIn.

Om Peters bostad på Senapsvägen 32

En villa på 160 m2

Peter bor i en villa på 160 m2 (ej inräknat biytor såsom garage, källarutrymmen etc.), vilket är större än de flesta av grannhusen i området. Husets byggår är 1981.

HusTa reda på värdet av din bostad – få en gratis värdeindikation på Hemnet

Publicerade uppgifter tillhandahålls av Valueguard Index Sweden AB, som i sin tur får sina uppgifter från Lantmäteriet. Behöver du rätta eventuellt felaktiga uppgifter om din bostad? Kontakta din kommun.

Skydda din bostad på 160 m²

6 inbrott har skett nära dig de senaste 6 månaderna. Ditt hem på 160 m² förtjänar trygghet. Lämna ditt nummer – vi ger dig en kostnadsfri säkerhetsanalys från Verisure.

Verisure background
Annons
Om Peters bostad på Senapsvägen 32

Tomt på ca 998 kvadratmeter

Tomten, GULLBRANNA 8:15, är större än andra tomter i området.

Se karta med tomtgränser och hur solen rör sig över fastigheten GULLBRANNA 8:15 vid olika klockslag och årstider.

Kolla om någon byggt för nära tomtgränsen.

Tomt/Fastighetsrapport med taxeringsuppgifter, detaljplans- och lagfartsinfo, översiktskarta, tomtkarta mm.

Köp tomtrapport

Husets värdeindikation är mellan 3 100 000 kr och 3 900 000 kr

I Halmstads kommun är det just nu 1 villor ute till försäljning på Hemnet. Deras medianpris baserat på utropspris uppgår till 995 000 kr med ett kvadratmeterpris om 9 950 kr/m².

Hemnet anger att tillförlitligheten i denna värdeindikation är Mellanhög. Det betyder att beräkningen stöds av ett visst antal datapunkter och historiska försäljningar, men att det finns lite mindre underlag än vid en hög tillförlitlighet. Värderingsdata för fritidshus är begränsad.

Hemnet Värderingsförtroendeindikator, diagram

Bolån i Eldsberga - räkna på din boendekostnad

Genomsnittlig ränta föregående månad (maj 2026) för ett bolån med 3 månaders bunden ränta: 2,82 %.

Räkna på ditt bolån!

Bolåneräntan du får hos oss är individuell och kan skilja sig från den genomsnittliga räntan. Din ränta baseras bland annat på storleken på ditt bolån, värdet på din bostad och hur stor del av dina bankaffärer du har hos oss. Det här räkneexemplet visar den effektiva räntan för ett bolån. Den effektiva räntan är den totala årskostnaden för ditt bolån inklusive amortering, ränta och andra eventuella avgifter. För ett lån på 1 000 000 kronor är den effektiva räntan 2,86 % (maj 2026). Beräkningen är gjord utifrån konsumentverkets riktlinjer och baseras på en 3 mån bunden ränta på 2,82 % med lånets löptid på 50 år med rak amortering samt e-låneavi. Det totala beloppet som ska återbetalas är 1 706 175 kronor och den första avbetalningen är 4 017 kronor.

Nordea Logo
Bolån i Eldsberga

Boendemiljön kring Senapsvägen 32

Senapsvägen 32 ligger i Halmstad

I området kring Senapsvägen 32 bor många i villor som för det mesta är byggda på 1970- och 1980-talet.

Fakta om postnummret

Postnumret 305 96 täcker en yta på 21,12 kvadratkilometer och ligger i Halmstad. Här bor 703 personer, fördelade på cirka 361 hushåll med en genomsnittlig hushållsstorlek på 1,9 personer. Med en befolkningstäthet på 33 personer per kvadratkilometer är området relativt tätbebyggt jämfört med genomsnittet i Sverige.

Detta är ett område där grannarna känner varandra - inte minst eftersom flera av dem haft turen på sin sida. Invånare i postummer 305 96 har nämligen tillsammans delat på över 1,6 miljoner kronor i vinster från Postkodlotteriet, vilket har bidragit till extra glädje i kvarteren.

Postkodlotteriets topplista i Halmstad

Nedan postnummer i Halmstad har vunnit mest hos Postkodlotteriet sedan 2005. Vill du också ha chans att vinna tillsammans med dina grannar? Köp din lott här.

PostnummerVinstsumma
1.Postnummer 302 4860 963 580 kr
2.Postnummer 302 5826 327 867 kr
3.Postnummer 302 617 409 937 kr

I postnummer 305 96 har glada grannar delat på vinster för 1 612 935 kr

8 av 10 kunder vann i Postkodlotteriet förra året. Ta chansen att vinna du också!

Få första månaden för halva priset! (ord. lottpris 188 kr/mån). Köp din lott!

Åldersgräns 18 år. Stödlinjen.se. *Vinstsumman avser vinster utdelat sedan 2005. Gäller t.o.m 31/12-2026

Postkodlotteriet Logo
Postkodlotteriet
Boendemiljön kring Senapsvägen 32

Drönarfoton över Eldsberga

En drönare har flugit över Eldsberga och tagit drönarbilder med 360° helikopterperspektiv. Se bilder över Eldsberga eller kolla om ditt hus finns med.

Drönarkartan – se fler foton från ovan.

Bostadsmarknaden i Halmstads kommun

Bostäder till salu i Halmstads kommun

Logo url

Se fler bostäder till salu i Halmstads kommun

Vill du bo i detta område? Skapa en bevakning på Hemnet och få nya bostäder direkt via e-post!

Köp bostad på Halmstadvägen 12

Räkna på bolån

Nordea logo
Köp bostad på Tönnersa strandby 27

Räkna på bolån

Nordea logo
Köp bostad på Järnvägsgatan 1

Räkna på bolån

Nordea logo
Köp bostad på Fornminnesvägen 9

Räkna på bolån

Nordea logo
Köp bostad på Toftenvägen 9

Räkna på bolån

Nordea logo

Nyproduktion i området

Logo url

I området byggs och planeras totalt 32 nya lägenheter. Se alla på Hemnet!

Köp bostad på Mariaängen
Köp bostad på Brf Romberg Väst
Köp bostad på Brf Livsglädjen
Köp bostad på Ranagårds Allé
Köp bostad på Brf Midgård

Händelser och brott i området

Presenterat avVerisure logo

I området kring Senapsvägen 32 har det skett följande polisära ingripande och händelser de senaste 6 månaderna. Datan hämtas från polisens öppna databas och visar ärenden som skett i en 50 km radie kring adressen.

Inbrott
6 st
Trafikolyckor
49 st
Bränder
16 st
Stöld
12 st
Inbrott
6 st
Trafikolyckor
49 st
Bränder
16 st
Stöld
12 st

Ovan information presenteras av hitta.se i samarbete med Verisure.

I ditt hem finns allt du vill skydda. När 6 inbrott skett nära dig är trygghet viktigare än någonsin.
Verisure erbjuder helhetslösningar för att säkra ditt hem.

Camera icon

Med ett hemlarm från Verisure sänks risken för inbrott.

Lämna ditt nummer – vi visar hur.

Inkomna ärenden i Hallands län

16:56, 22 juniVia SOS kommer larm om en singelolycka på länsväg 934 strax öster om Sundsjön.
11:33, 8 juniLarm inkommer via SOS om en singelolycka på länsväg 150 i Årstad. Det ska vara en personbil som kört i diket.
08:59, 6 juniVia SOS inkommer larm om en bilbrand i Fammarp. Bilen ska ha stått parkerad och brinna med öppna lågor.
15:56, 4 juniFotgängare och elspark i kollision.

Människorna i kvarteret runt Senapsvägen 32

Människorna i kvarteret runt Senapsvägen 32

Äldre medelinkomsttagarfamiljer utan barn eller med utflugna barn i villa på småorter och i glesbygd

Vanliga intressen är jakt, motorcyklar, meka med bilar, motorsport, sportfiska, snickra/måla och bygga, rida, utförsåkning, föreningsverksamhet och ishockey.

Utforska livsstilarna i området i Livsstilskartan.

Livsstilskartan — utforska livsstilarna i området.

Kolla nya grannar nära Senapsvägen 32

Få koll på alla nyinflyttade och grannar i grannskapet.

I området är medelinkomsten lägre

Här är medelinkomsten 26 995 kr, vilket är -1% lägre än snittlönen i Sverige. Personerna i området har i snitt 1 543 902 kr i lån.

Taxeringskalendern — se exakt vad grannar och kollegor tjänar.

Låg medelålder i området

Medelåldern i området är 44 år, vilket är lägre än medelåldern i Halmstads kommun (48 år) och Sverige (48 år). Jämför man med andra områden i Sverige är gifta par med barn, 20-34, överrepresenterade. Andelen pensionärsfamiljer (29%) är högre än i resten av kommunen.

Sverigedemokraterna är ovanligt starka i området

I valdistriktet röstar man borgerligt. Sverigedemokraterna får 44% fler röster än riksgenomsnittet. Sverigedemokraterna är största parti med 25.3% av rösterna.

Livsstilskartan visar mer om hur partierna ligger till i området.

SD+44%

I närheten av Senapsvägen 32

I närheten av Senapsvägen 32

Vill du få en bättre bild av området kring Senapsvägen 32?

Här visar vi några av de vanligaste platserna i närheten – som förskolor, matbutiker, parker och träningsanläggningar.

Totalt finns det:

4 antal förskolor inom 3 km

1 matbutiker inom 5 km

Ett flertal grönområden att upptäcka.

Visa alla förskolor i området

Se matbutiker i området

Utforska parker och fritidsområden

Informationen baseras på hur långt det är från adressen till olika verksamheter och servicepunkter – perfekt för dig som är nyfiken på området, planerar flytt eller bara vill jämföra olika bostadsområden.

I närheten av Senapsvägen 32

Förskola & Skola i området

215 meter från adressen ligger Gullbranna Förskola Hajen.

AutoMat Trönninge

Matbutiker

5 km från adressen finns AutoMat Trönninge på Trönningevägen 9.