Hitta.se
Peter Stened

Peter Stened

55 årGetinge

Bo Christer Peter Stened bor i ett hus i Getinge med telefonnummer 035-660 XX. Han bor tillsammans med bland annat Tilde Stened. Hans födelsedag är den 29 april och han har namnsdag den 29 juni. undefineds värde är mellan 1 000 000 – 4 000 000 kr enligt Hemnets värdeindikation. Vill du också värdera din bostad? Få en gratis värdeindikation på Hemnet.

  • Telefonnummer
    Landline Icon035-660 XXVisa numret

Är du Bo Christer Peter Stened

Om Peter Stened på Folkastad 196

Peter fyller 56 år om cirka 6 månader

Peters födelsedag är den 29 april. Få en några dagar innan.

EurofloristSkicka blommor med Euroflorist

Anledningar att fira Peter:

Födelsedag

Födelsedag om 192 dagar (29 april)

Namnsdag

Namnsdag om 252 dagar (29 juni)

Halloween om 12 dagar (31 oktober)

Om namnet Peter Stened

I vår databas finns det 100688 personer med namnet Peter och 4 personer med efternamnet Stened.

Statistiken uppdateras löpande och bygger på offentliga register.

skimsafe img

68 067 svenskar som heter Peter finns i läckor på Darknet.

Finns du där?

skimsafe logo

Peter bor tillsammans med Tilde Stened

I huset på Folkastad 196 bor även Tilde Stened, Helen Stened.

Mer information om Peters bostad

Skydda din hemadress

Få reda på om någon skriver sig på din adress – helt gratis!

Peters tidigare adresser

Tidigare adresser för Peter Stened saknas.

Peters lön och inkomster

55-åringar i Halmstad tjänar 0 kr mer än genomsnittet i Sverige. Med Lönekollen kan du få reda på hur mycket Peter tjänar på sitt jobb och vilka övriga inkomster han har.

Vill du veta vad Peter tjänar?

Ta reda på det här!

Halmstad vs. Sverige

55-åringar i Halmstad tjänar i snitt:
Män:
39 000 kr i mån
Kvinnor:
30 000 kr i mån
55-åringar i Sverige tjänar i snitt:
Män:
39 000 kr i mån
Kvinnor:
32 000 kr i mån

Spara och placera för Peter

Att planera för framtiden är avgörande. Om Peter börjar spara 1000 kr i månaden redan idag, kan det ge honom upp till 4 000 kr extra i månaden i pension när han går i pension vid 68 års ålder. En 55-årig man i Halmstad har i snitt 2 723 814 kr sparat. Se hur mycket pension du har idag!

Spara effektivare

I Halmstad har pensionera.se räddat 474 808 036 kr genom att lyfta bort onödiga avgifter och satsa på att låta större del av inbetalningar gå till pensionssparande. Detta gör stor skillnad på pensionens storlek.

Vill du också spara effektivare till pensionen? - Läs mer här

Räkna på din pension!

Använd kalkylatorn nedan för att få en uppskattning av hur mycket extra pension du kan få genom ett eget sparande. Beräkningarna presenteras av pensionera.se och baseras på en årlig avkastning på 7% samt en pensionsålder på 67 år.

Din ålder idag32 år
Spara per månad3000 kr

Vill du veta var Peter jobbar?

Sök efter Peter Steneds profil på LinkedIn.

Om Peters bostad på Folkastad 196

Om Peters bostad på Folkastad 196

Tomt på ca 5852 kvadratmeter

Tomten, FOLKASTAD 6:4, är mindre än andra tomter i området.

Se karta med tomtgränser och hur solen rör sig över fastigheten FOLKASTAD 6:4 vid olika klockslag och årstider.

Kolla om någon byggt för nära tomtgränsen.

Tomt/Fastighetsrapport med taxeringsuppgifter, detaljplans- och lagfartsinfo, översiktskarta, tomtkarta mm.

Köp tomtrapport

Husets värdeindikation är mellan 1 000 000 kr och 4 000 000 kr

I Halmstads kommun är det just nu 128 villor ute till försäljning på Hemnet. Deras medianpris baserat på utropspris uppgår till 4 122 500 kr med ett kvadratmeterpris om 33 516 kr/m².

Bolån i Getinge - räkna på din boendekostnad

Genomsnittlig ränta föregående månad (sep 2026) för ett bolån med 3 månaders bunden ränta: 2,75 %.

Räkna på ditt bolån!

Bolåneräntan du får hos oss är individuell och kan skilja sig från den genomsnittliga räntan. Din ränta baseras bland annat på storleken på ditt bolån, värdet på din bostad och hur stor del av dina bankaffärer du har hos oss. Det här räkneexemplet visar den effektiva räntan för ett bolån. Den effektiva räntan är den totala årskostnaden för ditt bolån inklusive amortering, ränta och andra eventuella avgifter. För ett lån på 1 000 000 kronor är den effektiva räntan 2,78 % (sep 2026). Beräkningen är gjord utifrån konsumentverkets riktlinjer och baseras på en 3 mån bunden ränta på 2,75 % med lånets löptid på 50 år med rak amortering samt e-låneavi. Det totala beloppet som ska återbetalas är 1 688 646 kronor och den första avbetalningen är 3 958 kronor.

Nordea Logo
Bolån i Getinge

Boendemiljön kring Folkastad 196

Folkastad 196 ligger i Halmstad

I området kring Folkastad 196 bor många i lantbruk och villor som för det mesta är byggda på 1920-talet.

Fakta om postnummret

Postnumret 305 77 täcker en yta på 76,85 kvadratkilometer och ligger i Halmstad. Här bor 491 personer, fördelade på cirka 254 hushåll med en genomsnittlig hushållsstorlek på 1,9 personer. Med en befolkningstäthet på 6,4 personer per kvadratkilometer är området relativt glesbebyggt jämfört med genomsnittet i Sverige.

Detta är ett område där grannarna känner varandra - inte minst eftersom flera av dem haft turen på sin sida. Invånare i postummer 305 77 har nämligen tillsammans delat på över 843 000 kronor i vinster från Postkodlotteriet, vilket har bidragit till extra glädje i kvarteren.

Postkodlotteriets topplista i Halmstad

Nedan postnummer i Halmstad har vunnit mest hos Postkodlotteriet sedan 2005. Vill du också ha chans att vinna tillsammans med dina grannar? Köp din lott här.

PostnummerVinstsumma
1.Postnummer 302 4860 963 580 kr
2.Postnummer 302 5826 327 867 kr
3.Postnummer 302 617 409 937 kr
Tävla i roligt quiz!
Utlottning av presentkort från Ving (2500 kr) och presentkort på Åhléns (150 kr).
Starta quizet!
Presentkort Ving 2 500 kr och Åhléns 150 kr
Boendemiljön kring Folkastad 196

Drönarfoton över Rävinge

En drönare har flugit över Rävinge och tagit drönarbilder med 360° helikopterperspektiv. Se bilder över Rävinge eller kolla om ditt hus finns med.

Drönarkartan – se fler foton från ovan.

Bostadsmarknaden i Getinge, Halmstads kommun

Bostäder till salu i Getinge, Halmstads kommun

Logo url

Se fler bostäder till salu i Getinge, Halmstads kommun

Vill du bo i detta område? Skapa en bevakning på Hemnet och få nya bostäder direkt via e-post!

Köp bostad på Ryd 1:26

Räkna på bolån

Nordea logo
Köp bostad på Östra Järnvägsgatan 64

Räkna på bolån

Nordea logo
Köp bostad på Eskilstorpsgatan 9

Räkna på bolån

Nordea logo
Köp bostad på Eskilstorpsgatan 2

Räkna på bolån

Nordea logo
Köp bostad på Maskinvägen 5E

Räkna på bolån

Nordea logo

Nyproduktion i området

Logo url

I området byggs och planeras totalt 43 nya lägenheter. Se alla på Hemnet!

Köp bostad på Ranagårds Allé
Köp bostad på Generösa och välplanerade radhus på Ranagård!
Köp bostad på Brf Livsglädjen
Köp bostad på BRF Havsvyn
Köp bostad på Nybyggnation BRF Kornetten i Falkenberg

Händelser och brott i området

Presenterat avVerisure logo

I området kring Folkastad 196 har det skett följande polisära ingripande och händelser de senaste 6 månaderna. Datan hämtas från polisens öppna databas och visar ärenden som skett i Halmstad.

Inbrott
0 st
Trafikolyckor
16 st
Bränder
4 st
Stöld
1 st
Inbrott
st
Trafikolyckor
16 st
Bränder
4 st
Stöld
1 st

Ovan information presenteras av hitta.se i samarbete med Verisure.

I ditt hem finns allt du vill skydda. När inbrott skett nära dig är trygghet viktigare än någonsin.
Verisure erbjuder helhetslösningar för att säkra ditt hem.

Camera icon

Med ett hemlarm från Verisure sänks risken för inbrott.

Lämna ditt nummer – vi visar hur.

Inkomna ärenden i Halmstad

14:19, 11 oktoberLarm kommer in till SOS om en trafikolycka där en personbil kört in i en vägskylt på E6, vid Holm, södergående riktning.
07:34, 23 septemberLarm inkommer om brinnande bilar på en parkeringsplats i Bäckagård.
08:35, 17 septemberLarm om påkörd cyklist, Sannarp.
09:50, 28 augustiTvå lastbilar och en personbil involverade i olycka på riksväg 25.

Människorna i kvarteret runt Folkastad 196

Människorna i kvarteret runt Folkastad 196

Unga medelinkomsttagarfamiljer med barn i villa på småorter eller i glesbygd

Vanliga intressen är motorcyklar, meka med bilar, motorsport, arbeta i trädgården, trav och galopp, energisparande, sportfiska, snickra/måla och bygga, rida och bild-/ljudanläggningar.

Utforska livsstilarna i området i Livsstilskartan.

Livsstilskartan — utforska livsstilarna i området.

Kolla nya grannar nära Folkastad 196

Få koll på alla nyinflyttade och grannar i grannskapet.

I området är medelinkomsten lägre

Här är medelinkomsten 23 018 kr, vilket är -16% lägre än snittlönen i Sverige. Personerna i området har i snitt 2 811 251 kr i lån.

Taxeringskalendern — se exakt vad grannar och kollegor tjänar.

Hög medelålder i området

Medelåldern i området är 56 år, vilket är högre än medelåldern i Halmstads kommun (48 år) och Sverige (48 år). Jämför man med andra områden i Sverige är gifta par utan barn, 50-64, överrepresenterade. Andelen pensionärsfamiljer (30%) är högre än i resten av kommunen.

Centerpartiet är ovanligt starka i området

I valdistriktet röstar man borgerligt. Centerpartiet får 96% fler röster än riksgenomsnittet. Moderaterna är största parti med 25.8% av rösterna.

Livsstilskartan visar mer om hur partierna ligger till i området.

C+96%

I närheten av Folkastad 196

I närheten av Folkastad 196

Vill du få en bättre bild av området kring Folkastad 196?

Här visar vi några av de vanligaste platserna i närheten – som förskolor, matbutiker, parker och träningsanläggningar.

Totalt finns det:

5 antal förskolor inom 5 km

12 matbutiker i Halmstad

Ett flertal grönområden att upptäcka.

Visa alla förskolor i området

Utforska parker och fritidsområden

Informationen baseras på hur långt det är från adressen till olika verksamheter och servicepunkter – perfekt för dig som är nyfiken på området, planerar flytt eller bara vill jämföra olika bostadsområden.

I närheten av Folkastad 196

Förskola & Skola i området

3 582 meter från adressen ligger Haspungens Förskola.

AB Fröjden Honung

Matbutiker

I Halmstad ligger bland annat AB Fröjden Honung.

Andra format av 035-660 16