Stefan Nero
36 årHabo
Är du verkligen du? I snitt har 33% av svenskarna fått sina uppgifter läckta på nätet i år
I samarbete med SkimSafe erbjuder hitta.se ett tryggt skydd mot bedrägerier på nätet.
Stefan John Lennart Nero bor i Habo. Han bor tillsammans med Elin Stahre. Hans födelsedag är den 10 oktober och han har namnsdag den 26 december.
Mer information
Är du Stefan John Lennart Nero
Ändra information och svara på omdömen
Om Stefan Nero på Domsandsstigen 5
Stefan fyller 37 år om cirka 3 månader
Stefans födelsedag är den 10 oktober. Få en några dagar innan.
Anledningar att fira Stefan:
Födelsedag om 92 dagar (10 oktober)
Namnsdag om 168 dagar (26 december)
Halloween om 113 dagar (31 oktober)
Ge Stefan någonting fint
Stefan bor tillsammans med Elin Stahre
På Domsandsstigen 5 bor även Elin Stahre.
Elin Stahre firar sin 39-årsdag den 29 juli. Skicka en gåva till Elin Stahre!
Mer information om Stefans bostad
Adresslarm
Få reda på om någon skriver sig på din adress – helt gratis!
Stefans tidigare adresser
Han har även bott på Mjälarydsvägen 9 i Tenhult.
Fordonsinnehav för Stefan
Enligt Biluppgifter.se äger Stefan 1 fordon, det senaste köptes 2017-08-03.
Se fordonsinformation och värdering i bilregistret
Vill du sälja din bil? Värdera din bil kostnadsfritt hos Biluppgifter.se.
Stefans lön och inkomster
36-åringar i Habo tjänar 1 000 kr mer än genomsnittet i Sverige. Med Lönekollen kan du få reda på hur mycket Stefan tjänar på sitt jobb och vilka övriga inkomster han har.
Vill du veta vad Stefan tjänar?
Habo vs. Sverige
Spara och placera för Stefan
Att planera för framtiden är avgörande. Om Stefan börjar spara 1000 kr i månaden redan idag, kan det ge honom upp till 4 000 kr extra i månaden i pension när han går i pension vid 68 års ålder. Se hur mycket pension du har idag!
Pension i Habo
36-åringar i Habo har en pension i snitt:
Använd kalkylatorn nedan för att få en uppskattning av hur mycket extra pension du kan få genom ett eget sparande. Beräkningarna presenteras av pensionera.se och baseras på en årlig avkastning på 7% samt en pensionsålder på 68 år.
Stefans jobb & styrelseuppdrag
Stefan sitter i två bolagsstyrelser. Störst är Domsand Bygg AB.
Domsand Bygg AB, omsättning 1 378 tkr, vinst 4 tkr
Elin Stahre Photography AB, omsättning 906 tkr, vinst 42 tkr
Se om Stefan finns på LinkedIn.
Om Stefans bostad på Domsandsstigen 5
Bolån i Habo - räkna på din boendekostnad
Genomsnittlig ränta föregående månad (apr 2025) för ett bolån med 2 års bunden ränta: 3.14%.
Räkna på ditt bolån!Bolåneränta du får hos oss är individuell och kan skilja sig från den genomsnittliga räntan. Din ränta baseras bland annat på storleken på ditt bolån, värdet på din bostad och hur stor del av dina bankaffärer du har hos oss.
Det här räkneexemplet visar den effektiva räntan för ett bolån. Den effektiva räntan är den totala årskostnaden för ditt bolån inklusive amortering, ränta och andra eventuella avgifter. För ett lån på 1 000 000 kronor är den effektiva räntan 3.19% (apr 2025).
Beräkningen är gjord utifrån konsumentverkets riktlinjer och baseras på en 2 år bunden ränta på 3.14% med lånets löptid på 50 år med rak amortering samt e-låneavi. Det totala beloppet som ska återbetalas är 1 786 308 kronor och den första avbetalningen är 4 283 kronor.
Boendemiljön kring Domsandsstigen 5
Domsandsstigen 5 ligger i Habo
I området kring Domsandsstigen 5 bor många i villor som för det mesta är byggda på 1950- och 2000-talet.
I postnumret 566 35 har glada grannar vunnit totalt 1 906 079 kr*
Du kan också vinna tillsammans med dina grannar i ditt område.
Halva priset första månaden! 90 kr (ord. pris 180 kr). Köp din lott!Åldersgräns 18 år. Stödlinjen.se. *Vinstsumman avser vinster utdelat sedan 2005. Gäller t.o.m 31/12-2025
Restauranger
Lockas man av restaurangbesök finns Restaurang Lillgården i närheten.
Drönarfoton över Habo
En drönare har flugit över Habo och tagit drönarbilder med 360° helikopterperspektiv. Se bilder över Habo eller kolla om ditt hus finns med.
Drönarkartan – se fler foton från ovan.
Bostadsmarknaden i området
Se fler objekt till salu i Bankeryd - Backamo
Människorna i kvarteret runt Domsandsstigen 5
Äldre medelinkomsttagarfamiljer utan barn eller med utflugna barn i villa på småorter och i glesbygd
Vanliga intressen är meka med bilar, arbeta i trädgården, antikviteter, trav och galopp, sportfiska, lösa korsord eller sudoku, krukväxter, snickra/måla och bygga, motorsport och energisparande.
Utforska livsstilarna i området i Livsstilskartan.
Livsstilskartan — utforska livsstilarna i området.
Kolla nya grannar nära Domsandsstigen 5
Få koll på alla nyinflyttade och grannar i grannskapet.
I området är medelinkomsten högre
Här är medelinkomsten
Taxeringskalendern — se exakt vad grannar och kollegor tjänar.
Låg medelålder i området
Medelåldern i området är 46 år, vilket är lägre än medelåldern i Habos kommun (48 år) och Sverige (48 år). Jämför man med andra områden i Sverige är sambos med barn, 50-64, överrepresenterade. Andelen pensionärsfamiljer (19%) är lägre än i resten av kommunen.
Kristdemokraterna är ovanligt starka i området
I valdistriktet röstar man borgerligt. Kristdemokraterna får 179% fler röster än riksgenomsnittet. Socialdemokraterna är största parti med 22% av rösterna.
Livsstilskartan visar mer om hur partierna ligger till i området.

I närheten av Domsandsstigen 5
Förskola & Skola i området
2 169 meter från adressen ligger Björkängens förskola.
Matbutiker
Närmsta livsmedelsbutik är Coop Konsum på Postgatan 1.