Ateljéns Livs

SaluhallarRestaurangeriEnskede

4.0(4)
·
Webbsida Årsredovisningar VägbeskrivningRapportera
Ateljéns Livs är verksam inom restaurangverksamhet och hade totalt 15 anställda 2023. Antalet anställda är oförändrat sedan året innan. Bolaget är ett aktiebolag som varit aktivt sedan 2016. Ateljéns Livs omsatte 15 280 000,00 kr senaste räkenskapsåret (2023).
4.0

4 omdömen

K
Karin
för mer än ett år sedan

Vi hade bokat bord, blir ombedda att sitta inne och vänta på bordet ute. Det är mycket varmt, vi väntar ca 15 min, ingen frågar om vi vill beställa dricka. Vi får bordet o beställer vin. Servitören kommer fram med en öppnad flaska, vänder, säger att det är fel flaska för att sedan komma tillbaka med samma flaska (?!). Vi hör hur servitören berättar för bordet bredvid att man kan dela på rätterna. När vi efter väntan får beställa frågar min väninna om det går att dela på rätterna och får ett bryskt svar att det inte riktigt är så. Vi väljer ändå dela på rätterna. När vi efter 3 rätter ber att få rena asietter blir servitören uppenbart irriterad. Han kommer tillbaka med en hög på sex tallrikar vilka han bokstavligen slår på bordet och går därifrån. Därefter kommer han om en stund, lyfter upp en skål med mkt mat kvar i o frågar om vi är färdiga med rätten trots att det finns andra tomma fat på bordet. Vi säger nej och han vänder på klacken. En väninna ber att få titta på efterrättsmeny, ingen följer upp och frågar om hon vill beställa något. Slutligen, plötsligt slår servitören kortläsaren med inknappad belopp på rutan på bordet och går. Jag går då in och ber att få notan delad på tre. Då kommer en annan servitör till bordet och talar om att han inte uppskattade detta. När jag påpekar att det är ett och annat med servicen som vi inte uppskattar verkan han ointresserad och frågar inte vad som varit dåligt. Alltså bland det sämsta servicen jag varit med om i Sthlm. Blir definitivt inga återbesök. Maten inte mer än ok.

Fordon registrerade

Presenterat avBiluppgifter

Senaste införskaffat

Tesla Model Y
Tesla

Totalt antal

1 fordon
Visa alla

Bilder

Användarbild 1

Ladda upp bilder

(Maximal storlek: 20MB)

Finansiell info

Omsättning

15 280 tkr

Rörelseresultat

768 tkr

Vinstmarginal

5.0%

F-skatt

Ja

Momsregistrering

Ja

Antal anställda

15

Org.nr.

559062-2402

Juridiskt namn

Enskede Matateljé AB

Parent company

Klyvare & Sauer Holding AB

Moms nummer

SE559062240201

VD

Karl Gustav Henrik Sauer

Registreringsdatum

2016-05-12

Bolagsform

Aktiebolag

SNI-bransch

56100·Restaurangverksamhet
47112·Livsmedelshandel med brett sortiment, ej varuhus eller stormarknad
Källor
Kontaktinformationen är regelbundet importerad från Skatteverkets register, Dun & Bradstreet, Value8 och Bolagsverket av hitta.se. Annan information har företaget själv möjligheten att registrera på sin sida.

Olika telefonformat

Branscher