Hooks Herrgård Hotell AB

Hooks Herrgård Hotell AB

KonferenshotellHotell med restaurangiHok

3.0(2)
·
Tre mil söder om Jönköping ligger Hooks Herrgård och speglar sig i Hokasjöns vatten. Härlig 1700-tals miljö blandas med moderna konferenslokaler och skapar Smålands trevligaste konferensmiljö. Intill herrgården finns ett underbart spa på 1300 kvm med härlig arkitektur. Här kan du simma i en swimmingpool längs sjökanten, ta ett avkopplande bad i varma & kalla källor. Njut av sköna behandlingar, träna eller bara koppla av i härlig miljö. På anläggningen finns två golfbanor med gott rykte bland Sveriges golfare, så det finns många möjligheter för att aktivera sig. I herrgårdens kök tillagas gourmetmat av högsta k och efter en natts sömn serveras en kravmärkt frukost med hänförande utsikt över sjön.
Hooks Herrgård 1

Telefonnummer

0393
-210

Öppet till 05:30

3.0

2 omdömen

I
Ingwor B.
för mer än ett år sedan

Det var min födelsedag och hade längtat många år att få komma dit, men Herrgården var stängd och vi fick söka oss till golfrestaurangen, som var nästan fullsatt. jag åt Flundran och njöt av god middag. Tack.

Fordon registrerade

Presenterat avBiluppgifter

Senaste införskaffat

Audi Q5 Sportback 55 Tfsi E
Audi

Totalt antal

20 fordon
Visa alla

Bilder

Användarbild 1Användarbild 2Användarbild 3

Ladda upp bilder

(Maximal storlek: 20MB)

Finansiell info

Omsättning

155 485 tkr

Rörelseresultat

14 298 tkr

Vinstmarginal

9.2%

F-skatt

Ja

Momsregistrering

Ja

Antal anställda

104

Org.nr.

556238-6705

Juridiskt namn

Hooks Herrgård Hotell AB

Parent company

Edbergs Hotell och Golf AB

Moms nummer

SE556238670501

VD

Hans Stefan Edberg

Registreringsdatum

1984-01-08

Bolagsform

Aktiebolag

SNI-bransch:

55101

Hotellverksamhet med restaurangrörelse

55102

Drift av konferensanläggningar

Källor
Kontaktinformationen är regelbundet importerad från Skatteverkets register, Dun & Bradstreet, Value8 och Bolagsverket av hitta.se. Annan information har företaget själv möjligheten att registrera på sin sida.

Olika telefonformat