KollektivtrafikTågtrafik och tågresoriHässleholm
Telefonnummer
Öppet till 16:00
Verifiera idag
Ta kontroll över ditt företag och nå fler potentiella kunder
7 omdömen
ibland får jag åka i taxin över 1 timme och får åka till andra platser som ligger längre ifrån där jag bor dom kan köra från ystad till rydsgård och skivarp när jag skulle blivit lämnad då jag bor närme ystad
Kan man få betyg -0? Bussar kör ej på trettondagen och afton, men ingen information om det, någonstans. Mycket dåligt och respektlöst mot de som betalar era löner!
DISKRIMINERING av äldre i regionbussarna. Mats Karlsson Landskrona
Skånetrafiken har dåligt utbildade tågvärdar. Alla lämnar olika besked om viktig information. T ex vad som gäller biljett för resa över kommun/regiongränser. Ofta saknas tågvärd ombord, på såväl Öresundståg som Pågatåg, vilket är förbundet med olika risker för de resande. Hemsidan är knepig att navigera i. Svårt att få kontakt med kundtjänst. Skåneappen har allvarliga systemfel. Vid resa från Malmö till Landskrona den 4/8, avgång 17.38, hade man placerat biljettkontrollant/tågvärd uppe vid rulltrappan ner till perrongen. Hon insisterade på kontroll då det endast var två till en minuter kvar till avgång. Stress, stress. Dåligt omdöme. Inte hennes fel, men uppdragsgivarens. Bättre och mänskligare instruktioner vore bra. Jag hann knappt med tåget. Så korkat. Tågvärdar borde förses med namnbricka så man vet vem man talar med. Christina W.
Besviken då man i sista stund får veta att ett tåg är inställt. Vidare har jag inte hunnit ut förrän dörren stängts och fått ta taxi tillbaka för det sista tåget tillbaka hade gått. Ingen värd tycktes finnas på tåget..
Ladda upp bilder
(Maximal storlek: 20MB)
Org.nr.
232100-0255
Juridiskt namn
Region Skåne
Moms nummer
SE232100025501
Registreringsdatum
1998-12-10
Bolagsform
Landsting
SNI-bransch