Svensk Elbilsutveckling AB

BilförsäljningTillverkare av bilar och lätta motorfordon

5.0(1)
·
Svensk Elbilsutveckling AB är verksam inom tillverkning av personbilar och andra lätta motorfordon och hade totalt 7 anställda 2020. Antalet anställda har ökat med 1 person sedan 2019 då det jobbade 6 personer på företaget. Bolaget är ett aktiebolag som varit aktivt sedan 2015. Svensk Elbilsutveckling AB omsatte 3 456 000,00 kr senaste räkenskapsåret (2020).
5.0

1 omdömen

J
Jan C.
för mer än ett år sedan

Som ägare till en av de första ”mopederna” Kan jag säga att det är en helt fantastisk skapelse . Den fungerar otroligt bra på golfbanan och väcker stor uppmärksamhet för sitt tuffa utseende och fantastiska egenskaper Detta är framtiden för att göra en golfrunda snabb och bekväm och kommer säkert att locka många till ägande eller möjlighet att hyra Inte minst äldre spelare och handicapade Säkert kan den komma till användning inom en mängd andra områden där man behöver motoriserad transport Jag rekommenderar den på det varmaste!!!

Bilder

Ladda upp bilder

(Maximal storlek: 20MB)

Finansiell info

Omsättning

3 456 tkr

Rörelseresultat

−3 227 tkr

Vinstmarginal

-93.4%

F-skatt

Nej

Momsregistrering

Nej

Antal anställda

7

Org.nr.

559005-6338

Juridiskt namn

Svensk Elbilsutveckling AB

Moms nummer

SE559005633801

Registreringsdatum

2015-07-14

Bolagsform

Aktiebolag

SNI-bransch

29101·Tillverkning av personbilar och andra lätta motorfordon
45110·Handel med personbilar och lätta motorfordon
Källor
Kontaktinformationen är regelbundet importerad från Skatteverkets register, Dun & Bradstreet, Value8 och Bolagsverket av hitta.se. Annan information har företaget själv möjligheten att registrera på sin sida.

Branscher