Bolagsdata i samarbete med Dun & Bradstreet
Med verifierad affärsdata fattar du smartare beslut. Ta reda på hur.
Bolaget skall bedriva försäljning och service av system samt delar för ventilation'/mekaniska konstruktioner'/el'/tele'/dataartiklar, utföra installationsarbeten av ventilation'/mekaniska konstruktioner'/el'/tele'/datamaterial, import, export, försäljning, design, konstruktion, projektering, projektledning av system samt delar och tjänster till system för datautrustning, elektriska system, mekaniska system, hydrauliska system, pneumatiska system samt därmed förenlig verksamhet. Fastighets- och markförvaltning samt därmed förenlig verksamhet. Handel och uthyrning av fridluftsmateriel samt därmed förenlig verksamhet.
| 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* | |
|---|---|---|---|
| Omsättning (tkr) | 3 401 | 5 822 | 1 162 |
| Rörelseresultat, EBIT (tkr) | 642 | 2 044 | -809 |
| Resultat efter finansnetto (tkr) | 630 | 2 042 | -808 |
| Årets resultat (tkr) | 500 | 1 357 | -448 |
| Summa tillgångar (tkr) | 5 575 | 5 725 | 5 291 |
| Antal anställda | 1 | 1 | 1 |
Undvik osäkra affärer – ta reda på företagets kreditvärdighet innan du går vidare. Bara 3 % av Sveriges aktiebolag har högsta kreditvärdighet.
Få tillgång till detaljerade kreditupplysningar som visar betalningsförmåga, riskklass, betalningshistorik och mycket mer. Perfekt för dig som:
Vad du får reda på:
Ta en kreditupplysning på detta företag
Prova Dun & Bradstreets kreditupplysningar gratis i 30 dagar| 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* | |
|---|---|---|---|
| Omsättning (tkr) | 3 401 | 5 822 | 1 162 |
| Rörelseresultat, EBIT (tkr) | 642 | 2 044 | -809 |
| Resultat efter finansnetto (tkr) | 630 | 2 042 | -808 |
| Årets resultat (tkr) | 500 | 1 357 | -448 |
| TILLGÅNGAR | 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* |
|---|---|---|---|
| Anläggningstillgångar (tkr) | 2 120 | 2 535 | 2 283 |
| Omsättningstillgångar (tkr) | 3 455 | 3 190 | 3 007 |
| Tillgångar (tkr) | 5 575 | 5 725 | 5 291 |
| SKULDER, EGET KAPITAL OCH AVSÄTTNINGAR | 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* |
|---|---|---|---|
| Eget kapital (tkr) | 4 576 | 4 426 | 3 470 |
| Obeskattade reserver (tkr) | 443 | 443 | |
| Avsättningar (tkr) | |||
| Långfristiga skulder (tkr) | 80 | ||
| Kortfristiga skulder (tkr) | 555 | 775 | 1 821 |
| Skulder och eget kapital (tkr) | 5 575 | 5 725 | 5 291 |
| 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* | |
|---|---|---|---|
| Löner till styrelse & VD (tkr) | |||
| Varav tantiem till styrelse & VD (tkr) | |||
| Löner till övriga anställda (tkr) | |||
| Varav resultatlön till övriga anställda (tkr) | |||
| Sociala kostnader (tkr) | |||
| Utdelning till aktieägare (tkr) | 350 |
| 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* | |
|---|---|---|---|
| Antal anställda | 1 | 1 | 1 |
| Omsättning per anställd (tkr) | 3 401 | 5 822 | 1 162 |
| Personalkostnader per anställd (tkr) | |||
| Vinstmarginal | 18.9% | 35.1% | -69.6% |
| Soliditet | 87.8% | 82.9% | 65.6% |
| Kassalikviditet | 622.5% | 411.6% | 165.1% |
7 Way AB är koncernmoderbolag i en koncern bestående av 2 bolag. Koncernstrukturen baseras på uppgifter från 2025-12.
Bolaget skall bedriva försäljning och service av system samt delar för ventilation'/mekaniska konstruktioner'/el'/tele'/dataartiklar, utföra installationsarbeten av ventilation'/mekaniska konstruktioner'/el'/tele'/datamaterial, import, export, försäljning, design, konstruktion, projektering, projektledning av system samt delar och tjänster till system för datautrustning, elektriska system, mekaniska system, hydrauliska system, pneumatiska system samt därmed förenlig verksamhet. Fastighets- och markförvaltning samt därmed förenlig verksamhet. Handel och uthyrning av fridluftsmateriel samt därmed förenlig verksamhet.