Bolagsdata i samarbete med Dun & Bradstreet
Med verifierad affärsdata fattar du smartare beslut. Ta reda på hur.
Bolaget skall bedriva plåtslagerirörelse, tillverkning, installation och service av solvärmeanläggningar, handel med värdepapper, samt därmed förenlig verksamhet.
| 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* | |
|---|---|---|---|
| Omsättning (tkr) | 12 735 | 20 882 | 14 108 |
| Rörelseresultat, EBIT (tkr) | -3 780 | 528 | -128 |
| Resultat efter finansnetto (tkr) | -3 691 | 536 | -125 |
| Årets resultat (tkr) | -2 623 | 456 | 105 |
| Summa tillgångar (tkr) | 6 888 | 8 972 | 9 366 |
| Antal anställda | 12 | 14 | 12 |
Undvik osäkra affärer – ta reda på företagets kreditvärdighet innan du går vidare. Bara 3 % av Sveriges aktiebolag har högsta kreditvärdighet.
Få tillgång till detaljerade kreditupplysningar som visar betalningsförmåga, riskklass, betalningshistorik och mycket mer. Perfekt för dig som:
Vad du får reda på:
Ta en kreditupplysning på detta företag
Prova Dun & Bradstreets kreditupplysningar gratis i 30 dagar| 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* | |
|---|---|---|---|
| Omsättning (tkr) | 12 735 | 20 882 | 14 108 |
| Rörelseresultat, EBIT (tkr) | -3 780 | 528 | -128 |
| Resultat efter finansnetto (tkr) | -3 691 | 536 | -125 |
| Årets resultat (tkr) | -2 623 | 456 | 105 |
| TILLGÅNGAR | 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* |
|---|---|---|---|
| Anläggningstillgångar (tkr) | 157 | 253 | 741 |
| Omsättningstillgångar (tkr) | 6 731 | 8 719 | 8 624 |
| Tillgångar (tkr) | 6 888 | 8 972 | 9 366 |
| SKULDER, EGET KAPITAL OCH AVSÄTTNINGAR | 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* |
|---|---|---|---|
| Eget kapital (tkr) | 1 697 | 4 320 | 4 164 |
| Obeskattade reserver (tkr) | 1 068 | 1 156 | |
| Avsättningar (tkr) | |||
| Långfristiga skulder (tkr) | 500 | ||
| Kortfristiga skulder (tkr) | 4 692 | 3 584 | 4 046 |
| Skulder och eget kapital (tkr) | 6 888 | 8 972 | 9 366 |
| 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* | |
|---|---|---|---|
| Löner till styrelse & VD (tkr) | |||
| Varav tantiem till styrelse & VD (tkr) | |||
| Löner till övriga anställda (tkr) | |||
| Varav resultatlön till övriga anställda (tkr) | |||
| Sociala kostnader (tkr) | |||
| Utdelning till aktieägare (tkr) |
| 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* | |
|---|---|---|---|
| Antal anställda | 12 | 14 | 12 |
| Omsättning per anställd (tkr) | 1 061 | 1 492 | 1 176 |
| Personalkostnader per anställd (tkr) | |||
| Vinstmarginal | -29.7% | 2.5% | -0.9% |
| Soliditet | 24.6% | 56.7% | 53.4% |
| Kassalikviditet | 101.7% | 168.8% | 142.7% |
Aquasol AB ingår i en koncern med 9 bolag. Koncernmoderbolag är Thiink Sverige AB. Koncernstrukturen baseras på uppgifter från 2025-12.
Bolaget skall bedriva plåtslagerirörelse, tillverkning, installation och service av solvärmeanläggningar, handel med värdepapper, samt därmed förenlig verksamhet.