Bolagsdata i samarbete med Dun & Bradstreet
Med verifierad affärsdata fattar du smartare beslut. Ta reda på hur.
Bolaget skall äga och förvalta fast egendom, bedriva konferensverksamhet, idka jord- och skogsbruk inkluderande vilt- och tamdjursförvaltning samt därmed förenlig verksamhet.
| 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* | |
|---|---|---|---|
| Omsättning (tkr) | 2 530 | 2 411 | 2 548 |
| Rörelseresultat, EBIT (tkr) | -4 125 | -2 881 | -2 468 |
| Resultat efter finansnetto (tkr) | -4 611 | -2 860 | -2 452 |
| Årets resultat (tkr) | -4 611 | -2 860 | -2 452 |
| Summa tillgångar (tkr) | 208 728 | 197 095 | 191 834 |
| Antal anställda |
Undvik osäkra affärer – ta reda på företagets kreditvärdighet innan du går vidare. Bara 3 % av Sveriges aktiebolag har högsta kreditvärdighet.
Få tillgång till detaljerade kreditupplysningar som visar betalningsförmåga, riskklass, betalningshistorik och mycket mer. Perfekt för dig som:
Vad du får reda på:
Ta en kreditupplysning på detta företag
Prova Dun & Bradstreets kreditupplysningar gratis i 30 dagar| 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* | |
|---|---|---|---|
| Omsättning (tkr) | 2 530 | 2 411 | 2 548 |
| Rörelseresultat, EBIT (tkr) | -4 125 | -2 881 | -2 468 |
| Resultat efter finansnetto (tkr) | -4 611 | -2 860 | -2 452 |
| Årets resultat (tkr) | -4 611 | -2 860 | -2 452 |
| TILLGÅNGAR | 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* |
|---|---|---|---|
| Anläggningstillgångar (tkr) | 206 343 | 196 618 | 190 901 |
| Omsättningstillgångar (tkr) | 2 385 | 477 | 933 |
| Tillgångar (tkr) | 208 728 | 197 095 | 191 834 |
| SKULDER, EGET KAPITAL OCH AVSÄTTNINGAR | 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* |
|---|---|---|---|
| Eget kapital (tkr) | 207 199 | 196 210 | 181 370 |
| Obeskattade reserver (tkr) | |||
| Avsättningar (tkr) | |||
| Långfristiga skulder (tkr) | |||
| Kortfristiga skulder (tkr) | 1 528 | 885 | 10 464 |
| Skulder och eget kapital (tkr) | 208 728 | 197 095 | 191 834 |
| 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* | |
|---|---|---|---|
| Löner till styrelse & VD (tkr) | |||
| Varav tantiem till styrelse & VD (tkr) | |||
| Löner till övriga anställda (tkr) | |||
| Varav resultatlön till övriga anställda (tkr) | |||
| Sociala kostnader (tkr) | |||
| Utdelning till aktieägare (tkr) |
| 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* | |
|---|---|---|---|
| Antal anställda | |||
| Omsättning per anställd (tkr) | |||
| Personalkostnader per anställd (tkr) | |||
| Vinstmarginal | -163.0% | -119.5% | -96.9% |
| Soliditet | 99.3% | 99.5% | 94.5% |
| Kassalikviditet | 156.1% | 53.9% | 8.9% |
Arildtuvan AB ingår i en koncern med 3 bolag. Koncernmoderbolag är Douvelle AB. Koncernstrukturen baseras på uppgifter från 2025-12.
Bolaget skall äga och förvalta fast egendom, bedriva konferensverksamhet, idka jord- och skogsbruk inkluderande vilt- och tamdjursförvaltning samt därmed förenlig verksamhet.