Bolagsdata i samarbete med Dun & Bradstreet
Med verifierad affärsdata fattar du smartare beslut. Ta reda på hur.
Bolaget bedriver entreprenad inom plåt, tak, snickeri och allmän byggverksamhet.
| 2026-02* | 2025-02* | 2024-02* | |
|---|---|---|---|
| Omsättning (tkr) | 16 589 | 14 639 | 14 429 |
| Rörelseresultat, EBIT (tkr) | 2 812 | -746 | 2 118 |
| Resultat efter finansnetto (tkr) | 2 812 | -742 | 2 117 |
| Årets resultat (tkr) | 1 673 | 218 | 1 241 |
| Summa tillgångar (tkr) | 11 912 | 10 406 | 11 174 |
| Antal anställda | 8 | 8 | 8 |
Undvik osäkra affärer – ta reda på företagets kreditvärdighet innan du går vidare. Bara 3 % av Sveriges aktiebolag har högsta kreditvärdighet.
Få tillgång till detaljerade kreditupplysningar som visar betalningsförmåga, riskklass, betalningshistorik och mycket mer. Perfekt för dig som:
Vad du får reda på:
Ta en kreditupplysning på detta företag
Prova Dun & Bradstreets kreditupplysningar gratis i 30 dagar| 2026-02* | 2025-02* | 2024-02* | |
|---|---|---|---|
| Omsättning (tkr) | 16 589 | 14 639 | 14 429 |
| Rörelseresultat, EBIT (tkr) | 2 812 | -746 | 2 118 |
| Resultat efter finansnetto (tkr) | 2 812 | -742 | 2 117 |
| Årets resultat (tkr) | 1 673 | 218 | 1 241 |
| TILLGÅNGAR | 2026-02* | 2025-02* | 2024-02* |
|---|---|---|---|
| Anläggningstillgångar (tkr) | 6 841 | 6 758 | 6 637 |
| Omsättningstillgångar (tkr) | 5 071 | 3 648 | 4 537 |
| Tillgångar (tkr) | 11 912 | 10 406 | 11 174 |
| SKULDER, EGET KAPITAL OCH AVSÄTTNINGAR | 2026-02* | 2025-02* | 2024-02* |
|---|---|---|---|
| Eget kapital (tkr) | 5 625 | 3 952 | 4 034 |
| Obeskattade reserver (tkr) | 1 240 | 540 | 1 566 |
| Avsättningar (tkr) | |||
| Långfristiga skulder (tkr) | 3 001 | 3 001 | 3 001 |
| Kortfristiga skulder (tkr) | 2 046 | 2 913 | 2 573 |
| Skulder och eget kapital (tkr) | 11 912 | 10 406 | 11 174 |
| 2026-02* | 2025-02* | 2024-02* | |
|---|---|---|---|
| Löner till styrelse & VD (tkr) | |||
| Varav tantiem till styrelse & VD (tkr) | |||
| Löner till övriga anställda (tkr) | |||
| Varav resultatlön till övriga anställda (tkr) | |||
| Sociala kostnader (tkr) | |||
| Utdelning till aktieägare (tkr) | 250 | 200 | 300 |
| 2026-02* | 2025-02* | 2024-02* | |
|---|---|---|---|
| Antal anställda | 8 | 8 | 8 |
| Omsättning per anställd (tkr) | 2 074 | 1 830 | 1 804 |
| Personalkostnader per anställd (tkr) | |||
| Vinstmarginal | 16.9% | -5.1% | 14.7% |
| Soliditet | 54.7% | 41.7% | 46.2% |
| Kassalikviditet | 245.8% | 125.2% | 176.3% |
Bemrek AB är koncernmoderbolag i en koncern bestående av 2 bolag. Koncernstrukturen baseras på uppgifter från 2025-02.
Bolaget bedriver entreprenad inom plåt, tak, snickeri och allmän byggverksamhet.