Bolagsdata i samarbete med Dun & Bradstreet
Med verifierad affärsdata fattar du smartare beslut. Ta reda på hur.
Bolaget ska utreda och genomföra uppgifter på styrelse- och företagsledande nivå, äga och förvalta fastigheter och aktier samt bedriva handel med och uthyrning av fast och lös egendom för byggnads- och byggmaterialindustrin och annan därmed förenlig verksamhet.
| 2026-04* | 2025-04* | 2024-04* | |
|---|---|---|---|
| Omsättning (tkr) | |||
| Rörelseresultat, EBIT (tkr) | -134 | -98 | -150 |
| Resultat efter finansnetto (tkr) | -8 243 | 24 139 | -243 |
| Årets resultat (tkr) | -8 382 | 23 819 | 1 257 |
| Summa tillgångar (tkr) | 98 427 | 108 488 | 113 482 |
| Antal anställda |
Undvik osäkra affärer – ta reda på företagets kreditvärdighet innan du går vidare. Bara 3 % av Sveriges aktiebolag har högsta kreditvärdighet.
Få tillgång till detaljerade kreditupplysningar som visar betalningsförmåga, riskklass, betalningshistorik och mycket mer. Perfekt för dig som:
Vad du får reda på:
Ta en kreditupplysning på detta företag
Prova Dun & Bradstreets kreditupplysningar gratis i 30 dagar| 2026-04* | 2025-04* | 2024-04* | |
|---|---|---|---|
| Omsättning (tkr) | |||
| Rörelseresultat, EBIT (tkr) | -134 | -98 | -150 |
| Resultat efter finansnetto (tkr) | -8 243 | 24 139 | -243 |
| Årets resultat (tkr) | -8 382 | 23 819 | 1 257 |
| TILLGÅNGAR | 2026-04* | 2025-04* | 2024-04* |
|---|---|---|---|
| Anläggningstillgångar (tkr) | 1 218 | 105 846 | 105 846 |
| Omsättningstillgångar (tkr) | 97 210 | 2 641 | 7 636 |
| Tillgångar (tkr) | 98 427 | 108 488 | 113 482 |
| SKULDER, EGET KAPITAL OCH AVSÄTTNINGAR | 2026-04* | 2025-04* | 2024-04* |
|---|---|---|---|
| Eget kapital (tkr) | 80 518 | 88 900 | 103 609 |
| Obeskattade reserver (tkr) | |||
| Avsättningar (tkr) | |||
| Långfristiga skulder (tkr) | |||
| Kortfristiga skulder (tkr) | 17 909 | 19 587 | 9 873 |
| Skulder och eget kapital (tkr) | 98 427 | 108 488 | 113 482 |
| 2026-04* | 2025-04* | 2024-04* | |
|---|---|---|---|
| Löner till styrelse & VD (tkr) | |||
| Varav tantiem till styrelse & VD (tkr) | |||
| Löner till övriga anställda (tkr) | |||
| Varav resultatlön till övriga anställda (tkr) | |||
| Sociala kostnader (tkr) | |||
| Utdelning till aktieägare (tkr) | 77 486 | 38 528 |
| 2026-04* | 2025-04* | 2024-04* | |
|---|---|---|---|
| Antal anställda | |||
| Omsättning per anställd (tkr) | |||
| Personalkostnader per anställd (tkr) | |||
| Vinstmarginal | 0.0% | 0.0% | 0.0% |
| Soliditet | 81.8% | 81.9% | 91.3% |
| Kassalikviditet | 542.8% | 13.5% | 77.3% |
Bladh Management AB är koncernmoderbolag i en koncern bestående av 7 bolag. Koncernstrukturen baseras på uppgifter från 2025-04.
Bolaget ska utreda och genomföra uppgifter på styrelse- och företagsledande nivå, äga och förvalta fastigheter och aktier samt bedriva handel med och uthyrning av fast och lös egendom för byggnads- och byggmaterialindustrin och annan därmed förenlig verksamhet.