Bolagsdata i samarbete med Dun & Bradstreet
Med verifierad affärsdata fattar du smartare beslut. Ta reda på hur.
Bolaget skall direkt eller indirekt äga och förvalta fastigheter samt därmed sammanhängande eller förenlig verksamhet.
| 2026-06* | 2025-06* | 2024-06* | |
|---|---|---|---|
| Omsättning (tkr) | 1 634 | 3 090 | 2 945 |
| Rörelseresultat, EBIT (tkr) | -3 152 | 1 337 | 1 324 |
| Resultat efter finansnetto (tkr) | -3 966 | 343 | 151 |
| Årets resultat (tkr) | 1 | -252 | 77 |
| Summa tillgångar (tkr) | 25 049 | 23 629 | 24 275 |
| Antal anställda |
Undvik osäkra affärer – ta reda på företagets kreditvärdighet innan du går vidare. Bara 3 % av Sveriges aktiebolag har högsta kreditvärdighet.
Få tillgång till detaljerade kreditupplysningar som visar betalningsförmåga, riskklass, betalningshistorik och mycket mer. Perfekt för dig som:
Vad du får reda på:
Ta en kreditupplysning på detta företag
Prova Dun & Bradstreets kreditupplysningar gratis i 30 dagar| 2026-06* | 2025-06* | 2024-06* | |
|---|---|---|---|
| Omsättning (tkr) | 1 634 | 3 090 | 2 945 |
| Rörelseresultat, EBIT (tkr) | -3 152 | 1 337 | 1 324 |
| Resultat efter finansnetto (tkr) | -3 966 | 343 | 151 |
| Årets resultat (tkr) | 1 | -252 | 77 |
| TILLGÅNGAR | 2026-06* | 2025-06* | 2024-06* |
|---|---|---|---|
| Anläggningstillgångar (tkr) | 22 906 | 22 202 | 22 921 |
| Omsättningstillgångar (tkr) | 2 144 | 1 428 | 1 354 |
| Tillgångar (tkr) | 25 049 | 23 629 | 24 275 |
| SKULDER, EGET KAPITAL OCH AVSÄTTNINGAR | 2026-06* | 2025-06* | 2024-06* |
|---|---|---|---|
| Eget kapital (tkr) | 101 | 100 | 352 |
| Obeskattade reserver (tkr) | |||
| Avsättningar (tkr) | |||
| Långfristiga skulder (tkr) | 22 336 | 22 527 | 22 835 |
| Kortfristiga skulder (tkr) | 2 613 | 1 002 | 1 088 |
| Skulder och eget kapital (tkr) | 25 049 | 23 629 | 24 275 |
| 2026-06* | 2025-06* | 2024-06* | |
|---|---|---|---|
| Löner till styrelse & VD (tkr) | |||
| Varav tantiem till styrelse & VD (tkr) | |||
| Löner till övriga anställda (tkr) | |||
| Varav resultatlön till övriga anställda (tkr) | |||
| Sociala kostnader (tkr) | |||
| Utdelning till aktieägare (tkr) |
| 2026-06* | 2025-06* | 2024-06* | |
|---|---|---|---|
| Antal anställda | |||
| Omsättning per anställd (tkr) | |||
| Personalkostnader per anställd (tkr) | |||
| Vinstmarginal | -192.9% | 43.3% | 45.0% |
| Soliditet | 0.4% | 0.4% | 1.4% |
| Kassalikviditet | 82.0% | 142.5% | 124.5% |
Fagerblads Frank AB ingår i en koncern med 10 bolag. Moderbolag är Arvid Svensson, AB och koncernmoderbolag är Arvid Svensson Invest AB. Koncernstrukturen baseras på uppgifter från 2025-12.
Bolaget skall direkt eller indirekt äga och förvalta fastigheter samt därmed sammanhängande eller förenlig verksamhet.