Bolagsdata i samarbete med Dun & Bradstreet
Med verifierad affärsdata fattar du smartare beslut. Ta reda på hur.
Bolaget ska direkt eller indirekt via bolag finansiera fast och lös egendom. Bolaget ska även tillhandahålla konsulttjäster inom företagsorganisation, förvärv och investeringar i företag. Bolaget ska bedriva annan verksamhet som är förenlig med ovanstående.
| 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* | |
|---|---|---|---|
| Omsättning (tkr) | 16 925 | 18 311 | 20 093 |
| Rörelseresultat, EBIT (tkr) | 8 057 | 5 950 | 7 428 |
| Resultat efter finansnetto (tkr) | 8 051 | 5 929 | 7 451 |
| Årets resultat (tkr) | 6 388 | 4 690 | 5 415 |
| Summa tillgångar (tkr) | 172 732 | 340 991 | 391 765 |
| Antal anställda | 2 |
Undvik osäkra affärer – ta reda på företagets kreditvärdighet innan du går vidare. Bara 3 % av Sveriges aktiebolag har högsta kreditvärdighet.
Få tillgång till detaljerade kreditupplysningar som visar betalningsförmåga, riskklass, betalningshistorik och mycket mer. Perfekt för dig som:
Vad du får reda på:
Ta en kreditupplysning på detta företag
Prova Dun & Bradstreets kreditupplysningar gratis i 30 dagar| 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* | |
|---|---|---|---|
| Omsättning (tkr) | 16 925 | 18 311 | 20 093 |
| Rörelseresultat, EBIT (tkr) | 8 057 | 5 950 | 7 428 |
| Resultat efter finansnetto (tkr) | 8 051 | 5 929 | 7 451 |
| Årets resultat (tkr) | 6 388 | 4 690 | 5 415 |
| TILLGÅNGAR | 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* |
|---|---|---|---|
| Anläggningstillgångar (tkr) | 116 557 | 17 290 | 264 747 |
| Omsättningstillgångar (tkr) | 56 175 | 323 701 | 127 019 |
| Tillgångar (tkr) | 172 732 | 340 991 | 391 765 |
| SKULDER, EGET KAPITAL OCH AVSÄTTNINGAR | 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* |
|---|---|---|---|
| Eget kapital (tkr) | 9 817 | 11 428 | 16 738 |
| Obeskattade reserver (tkr) | |||
| Avsättningar (tkr) | 1 575 | ||
| Långfristiga skulder (tkr) | 161 509 | 167 505 | |
| Kortfristiga skulder (tkr) | 1 406 | 329 563 | 205 947 |
| Skulder och eget kapital (tkr) | 172 732 | 340 991 | 391 765 |
| 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* | |
|---|---|---|---|
| Löner till styrelse & VD (tkr) | |||
| Varav tantiem till styrelse & VD (tkr) | |||
| Löner till övriga anställda (tkr) | |||
| Varav resultatlön till övriga anställda (tkr) | |||
| Sociala kostnader (tkr) | |||
| Utdelning till aktieägare (tkr) |
| 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* | |
|---|---|---|---|
| Antal anställda | 2 | ||
| Omsättning per anställd (tkr) | 8 463 | ||
| Personalkostnader per anställd (tkr) | |||
| Vinstmarginal | 47.6% | 32.5% | 37.0% |
| Soliditet | 5.7% | 3.4% | 4.3% |
| Kassalikviditet | 3995.4% | 98.2% | 61.7% |
Fastum Finans AB ingår i en koncern med 4 bolag. Koncernmoderbolag är Åre Sportshop Labs AB. Koncernstrukturen baseras på uppgifter från 2025-08.
Bolaget ska direkt eller indirekt via bolag finansiera fast och lös egendom. Bolaget ska även tillhandahålla konsulttjäster inom företagsorganisation, förvärv och investeringar i företag. Bolaget ska bedriva annan verksamhet som är förenlig med ovanstående.