Bolagsdata i samarbete med Dun & Bradstreet
Med verifierad affärsdata fattar du smartare beslut. Ta reda på hur.
Bolaget skall bedriva ventilationsarbeten, industri- och fastighetsunderhåll, mark- och plattsättning samt därmed förenlig verksamhet.
| 2026-04* | 2025-04* | 2024-04* | |
|---|---|---|---|
| Omsättning (tkr) | 50 433 | 51 408 | 61 125 |
| Rörelseresultat, EBIT (tkr) | 3 403 | 4 602 | 5 788 |
| Resultat efter finansnetto (tkr) | 3 418 | 4 720 | 5 856 |
| Årets resultat (tkr) | 3 400 | 2 645 | 3 386 |
| Summa tillgångar (tkr) | 26 213 | 22 222 | 21 950 |
| Antal anställda | 18 | 18 | 17 |
Undvik osäkra affärer – ta reda på företagets kreditvärdighet innan du går vidare. Bara 3 % av Sveriges aktiebolag har högsta kreditvärdighet.
Få tillgång till detaljerade kreditupplysningar som visar betalningsförmåga, riskklass, betalningshistorik och mycket mer. Perfekt för dig som:
Vad du får reda på:
Ta en kreditupplysning på detta företag
Prova Dun & Bradstreets kreditupplysningar gratis i 30 dagar| 2026-04* | 2025-04* | 2024-04* | |
|---|---|---|---|
| Omsättning (tkr) | 50 433 | 51 408 | 61 125 |
| Rörelseresultat, EBIT (tkr) | 3 403 | 4 602 | 5 788 |
| Resultat efter finansnetto (tkr) | 3 418 | 4 720 | 5 856 |
| Årets resultat (tkr) | 3 400 | 2 645 | 3 386 |
| TILLGÅNGAR | 2026-04* | 2025-04* | 2024-04* |
|---|---|---|---|
| Anläggningstillgångar (tkr) | 824 | 861 | 104 |
| Omsättningstillgångar (tkr) | 25 390 | 21 362 | 21 845 |
| Tillgångar (tkr) | 26 213 | 22 222 | 21 950 |
| SKULDER, EGET KAPITAL OCH AVSÄTTNINGAR | 2026-04* | 2025-04* | 2024-04* |
|---|---|---|---|
| Eget kapital (tkr) | 11 118 | 10 718 | 8 073 |
| Obeskattade reserver (tkr) | 3 988 | 4 930 | 3 586 |
| Avsättningar (tkr) | 260 | 260 | 260 |
| Långfristiga skulder (tkr) | 2 563 | ||
| Kortfristiga skulder (tkr) | 10 848 | 6 314 | 7 468 |
| Skulder och eget kapital (tkr) | 26 213 | 22 222 | 21 950 |
| 2026-04* | 2025-04* | 2024-04* | |
|---|---|---|---|
| Löner till styrelse & VD (tkr) | |||
| Varav tantiem till styrelse & VD (tkr) | |||
| Löner till övriga anställda (tkr) | |||
| Varav resultatlön till övriga anställda (tkr) | |||
| Sociala kostnader (tkr) | |||
| Utdelning till aktieägare (tkr) | 3 000 |
| 2026-04* | 2025-04* | 2024-04* | |
|---|---|---|---|
| Antal anställda | 18 | 18 | 17 |
| Omsättning per anställd (tkr) | 2 802 | 2 856 | 3 596 |
| Personalkostnader per anställd (tkr) | |||
| Vinstmarginal | 6.8% | 8.9% | 9.5% |
| Soliditet | 53.4% | 64.2% | 48.5% |
| Kassalikviditet | 226.6% | 332.4% | 287.5% |
Fs Service AB ingår i en koncern med 4 bolag. Moderbolag är FS Service Holding AB och koncernmoderbolag är Kiva AB. Koncernstrukturen baseras på uppgifter från 2026-04.
Bolaget skall bedriva ventilationsarbeten, industri- och fastighetsunderhåll, mark- och plattsättning samt därmed förenlig verksamhet.