Bolagsdata i samarbete med Dun & Bradstreet
Med verifierad affärsdata fattar du smartare beslut. Ta reda på hur.
Bolaget ska bedriva forskning och utveckling inom hjärt- och kärlsjukdomar och därmed förenlig verksamhet.
| 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* | |
|---|---|---|---|
| Omsättning (tkr) | 25 585 | 42 661 | 17 382 |
| Rörelseresultat, EBIT (tkr) | -16 257 | -39 019 | -22 021 |
| Resultat efter finansnetto (tkr) | -16 187 | -38 977 | -22 511 |
| Årets resultat (tkr) | -16 187 | -38 977 | -22 511 |
| Summa tillgångar (tkr) | 57 887 | 66 826 | 69 783 |
| Antal anställda | 7 | 12 | 7 |
Undvik osäkra affärer – ta reda på företagets kreditvärdighet innan du går vidare. Bara 3 % av Sveriges aktiebolag har högsta kreditvärdighet.
Få tillgång till detaljerade kreditupplysningar som visar betalningsförmåga, riskklass, betalningshistorik och mycket mer. Perfekt för dig som:
Vad du får reda på:
Ta en kreditupplysning på detta företag
Prova Dun & Bradstreets kreditupplysningar gratis i 30 dagar| 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* | |
|---|---|---|---|
| Omsättning (tkr) | 25 585 | 42 661 | 17 382 |
| Rörelseresultat, EBIT (tkr) | -16 257 | -39 019 | -22 021 |
| Resultat efter finansnetto (tkr) | -16 187 | -38 977 | -22 511 |
| Årets resultat (tkr) | -16 187 | -38 977 | -22 511 |
| TILLGÅNGAR | 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* |
|---|---|---|---|
| Anläggningstillgångar (tkr) | 53 015 | 36 627 | 25 915 |
| Omsättningstillgångar (tkr) | 4 872 | 30 199 | 19 316 |
| Tillgångar (tkr) | 57 887 | 66 826 | 69 783 |
| SKULDER, EGET KAPITAL OCH AVSÄTTNINGAR | 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* |
|---|---|---|---|
| Eget kapital (tkr) | 39 492 | 55 673 | 48 231 |
| Obeskattade reserver (tkr) | |||
| Avsättningar (tkr) | |||
| Långfristiga skulder (tkr) | 10 966 | 1 242 | 1 333 |
| Kortfristiga skulder (tkr) | 7 429 | 9 911 | 20 218 |
| Skulder och eget kapital (tkr) | 57 887 | 66 826 | 69 783 |
| 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* | |
|---|---|---|---|
| Löner till styrelse & VD (tkr) | |||
| Varav tantiem till styrelse & VD (tkr) | |||
| Löner till övriga anställda (tkr) | |||
| Varav resultatlön till övriga anställda (tkr) | |||
| Sociala kostnader (tkr) | |||
| Utdelning till aktieägare (tkr) |
| 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* | |
|---|---|---|---|
| Antal anställda | 7 | 12 | 7 |
| Omsättning per anställd (tkr) | 3 655 | 3 555 | 2 483 |
| Personalkostnader per anställd (tkr) | |||
| Vinstmarginal | -63.5% | -91.5% | -126.7% |
| Soliditet | 68.2% | 83.3% | 69.1% |
| Kassalikviditet | 65.1% | 304.7% | 95.5% |
Iaroca AB ingår i en koncern med 2 bolag. Koncernmoderbolag är Fitzcarraldo AB. Koncernstrukturen baseras på uppgifter från 2025-12.
Bolaget ska bedriva forskning och utveckling inom hjärt- och kärlsjukdomar och därmed förenlig verksamhet.