Bolagsdata i samarbete med Dun & Bradstreet
Med verifierad affärsdata fattar du smartare beslut. Ta reda på hur.
Bolaget ska utföra operationer inom plastikkirurgi och därmed förenlig verksamhet.
| 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* | |
|---|---|---|---|
| Omsättning (tkr) | 18 129 | 13 453 | 14 471 |
| Rörelseresultat, EBIT (tkr) | 3 982 | 1 851 | 1 938 |
| Resultat efter finansnetto (tkr) | 3 993 | 1 866 | 1 947 |
| Årets resultat (tkr) | 3 545 | 1 865 | 1 843 |
| Summa tillgångar (tkr) | 17 596 | 15 859 | 18 060 |
| Antal anställda | 8 | 8 | 9 |
Undvik osäkra affärer – ta reda på företagets kreditvärdighet innan du går vidare. Bara 3 % av Sveriges aktiebolag har högsta kreditvärdighet.
Få tillgång till detaljerade kreditupplysningar som visar betalningsförmåga, riskklass, betalningshistorik och mycket mer. Perfekt för dig som:
Vad du får reda på:
Ta en kreditupplysning på detta företag
Prova Dun & Bradstreets kreditupplysningar gratis i 30 dagar| 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* | |
|---|---|---|---|
| Omsättning (tkr) | 18 129 | 13 453 | 14 471 |
| Rörelseresultat, EBIT (tkr) | 3 982 | 1 851 | 1 938 |
| Resultat efter finansnetto (tkr) | 3 993 | 1 866 | 1 947 |
| Årets resultat (tkr) | 3 545 | 1 865 | 1 843 |
| TILLGÅNGAR | 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* |
|---|---|---|---|
| Anläggningstillgångar (tkr) | 11 827 | 9 905 | 13 259 |
| Omsättningstillgångar (tkr) | 5 769 | 5 954 | 4 801 |
| Tillgångar (tkr) | 17 596 | 15 859 | 18 060 |
| SKULDER, EGET KAPITAL OCH AVSÄTTNINGAR | 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* |
|---|---|---|---|
| Eget kapital (tkr) | 5 523 | 3 978 | 2 113 |
| Obeskattade reserver (tkr) | 9 044 | 9 598 | 10 187 |
| Avsättningar (tkr) | |||
| Långfristiga skulder (tkr) | |||
| Kortfristiga skulder (tkr) | 3 028 | 2 283 | 5 761 |
| Skulder och eget kapital (tkr) | 17 596 | 15 859 | 18 060 |
| 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* | |
|---|---|---|---|
| Löner till styrelse & VD (tkr) | |||
| Varav tantiem till styrelse & VD (tkr) | |||
| Löner till övriga anställda (tkr) | 4 409 | 3 583 | 3 865 |
| Varav resultatlön till övriga anställda (tkr) | |||
| Sociala kostnader (tkr) | 1 597 | 1 426 | 1 468 |
| Utdelning till aktieägare (tkr) | 3 000 | 2 000 |
| 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* | |
|---|---|---|---|
| Antal anställda | 8 | 8 | 9 |
| Omsättning per anställd (tkr) | 2 266 | 1 682 | 1 608 |
| Personalkostnader per anställd (tkr) | 751 | 626 | 593 |
| Vinstmarginal | 22.0% | 13.8% | 13.4% |
| Soliditet | 68.4% | 68.7% | 52.3% |
| Kassalikviditet | 190.5% | 260.8% | 83.3% |
Improva Plastikkirurgi AB ingår i en koncern med 3 bolag. Moderbolag är Hober Medical AB och koncernmoderbolag är Studston Ltd. Koncernstrukturen baseras på uppgifter från 2025-12.
Bolaget ska utföra operationer inom plastikkirurgi och därmed förenlig verksamhet.