Bolagsdata i samarbete med Dun & Bradstreet
Med verifierad affärsdata fattar du smartare beslut. Ta reda på hur.
Bolaget ska direkt eller indirekt genom dotterbolag äga och förvalta fastigheter och därmed bedriva förenlig verksamhet.
| 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* | |
|---|---|---|---|
| Omsättning (tkr) | 20 451 | 39 589 | 14 836 |
| Rörelseresultat, EBIT (tkr) | 12 405 | 31 185 | -53 028 |
| Resultat efter finansnetto (tkr) | 8 592 | 24 930 | -59 758 |
| Årets resultat (tkr) | 1 229 | 18 770 | -27 639 |
| Summa tillgångar (tkr) | 241 357 | 232 566 | 207 589 |
| Antal anställda |
Undvik osäkra affärer – ta reda på företagets kreditvärdighet innan du går vidare. Bara 3 % av Sveriges aktiebolag har högsta kreditvärdighet.
Få tillgång till detaljerade kreditupplysningar som visar betalningsförmåga, riskklass, betalningshistorik och mycket mer. Perfekt för dig som:
Vad du får reda på:
Ta en kreditupplysning på detta företag
Prova Dun & Bradstreets kreditupplysningar gratis i 30 dagar| 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* | |
|---|---|---|---|
| Omsättning (tkr) | 20 451 | 39 589 | 14 836 |
| Rörelseresultat, EBIT (tkr) | 12 405 | 31 185 | -53 028 |
| Resultat efter finansnetto (tkr) | 8 592 | 24 930 | -59 758 |
| Årets resultat (tkr) | 1 229 | 18 770 | -27 639 |
| TILLGÅNGAR | 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* |
|---|---|---|---|
| Anläggningstillgångar (tkr) | 239 725 | 230 850 | 205 588 |
| Omsättningstillgångar (tkr) | 1 632 | 1 716 | 2 001 |
| Tillgångar (tkr) | 241 357 | 232 566 | 207 589 |
| SKULDER, EGET KAPITAL OCH AVSÄTTNINGAR | 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* |
|---|---|---|---|
| Eget kapital (tkr) | 114 705 | 113 476 | 63 510 |
| Obeskattade reserver (tkr) | |||
| Avsättningar (tkr) | 22 380 | 16 111 | 10 857 |
| Långfristiga skulder (tkr) | 99 112 | 98 491 | 128 941 |
| Kortfristiga skulder (tkr) | 5 159 | 4 488 | 4 281 |
| Skulder och eget kapital (tkr) | 241 357 | 232 566 | 207 589 |
| 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* | |
|---|---|---|---|
| Löner till styrelse & VD (tkr) | |||
| Varav tantiem till styrelse & VD (tkr) | |||
| Löner till övriga anställda (tkr) | |||
| Varav resultatlön till övriga anställda (tkr) | |||
| Sociala kostnader (tkr) | |||
| Utdelning till aktieägare (tkr) |
| 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* | |
|---|---|---|---|
| Antal anställda | |||
| Omsättning per anställd (tkr) | |||
| Personalkostnader per anställd (tkr) | |||
| Vinstmarginal | 60.7% | 78.8% | -357.4% |
| Soliditet | 47.5% | 48.8% | 30.6% |
| Kassalikviditet | 31.6% | 38.2% | 46.7% |
Ivarbo Tt AB ingår i en koncern med 22 bolag. Moderbolag är Mofast Invest III AB och koncernmoderbolag är Mofast AB (publ). Koncernstrukturen baseras på uppgifter från 2025-12.
Bolaget ska direkt eller indirekt genom dotterbolag äga och förvalta fastigheter och därmed bedriva förenlig verksamhet.