Bolagsdata i samarbete med Dun & Bradstreet
Med verifierad affärsdata fattar du smartare beslut. Ta reda på hur.
Bolaget skall äga och förvalta värdepapper, fastigheter, ävensom idka därmed förenlig verksamhet. Bedriva handel med fordon.
| 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* | |
|---|---|---|---|
| Omsättning (tkr) | 8 230 | 2 128 | 1 283 |
| Rörelseresultat, EBIT (tkr) | -769 | -1 192 | -1 313 |
| Resultat efter finansnetto (tkr) | 1 783 | 1 830 | -267 |
| Årets resultat (tkr) | 859 | 3 917 | 1 563 |
| Summa tillgångar (tkr) | 90 401 | 90 241 | 86 582 |
| Antal anställda | 4 | 4 | 4 |
Undvik osäkra affärer – ta reda på företagets kreditvärdighet innan du går vidare. Bara 3 % av Sveriges aktiebolag har högsta kreditvärdighet.
Få tillgång till detaljerade kreditupplysningar som visar betalningsförmåga, riskklass, betalningshistorik och mycket mer. Perfekt för dig som:
Vad du får reda på:
Ta en kreditupplysning på detta företag
Prova Dun & Bradstreets kreditupplysningar gratis i 30 dagar| 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* | |
|---|---|---|---|
| Omsättning (tkr) | 8 230 | 2 128 | 1 283 |
| Rörelseresultat, EBIT (tkr) | -769 | -1 192 | -1 313 |
| Resultat efter finansnetto (tkr) | 1 783 | 1 830 | -267 |
| Årets resultat (tkr) | 859 | 3 917 | 1 563 |
| TILLGÅNGAR | 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* |
|---|---|---|---|
| Anläggningstillgångar (tkr) | 84 638 | 74 952 | 67 576 |
| Omsättningstillgångar (tkr) | 5 763 | 15 289 | 19 006 |
| Tillgångar (tkr) | 90 401 | 90 241 | 86 582 |
| SKULDER, EGET KAPITAL OCH AVSÄTTNINGAR | 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* |
|---|---|---|---|
| Eget kapital (tkr) | 88 731 | 88 672 | 85 755 |
| Obeskattade reserver (tkr) | |||
| Avsättningar (tkr) | |||
| Långfristiga skulder (tkr) | |||
| Kortfristiga skulder (tkr) | 1 669 | 1 569 | 826 |
| Skulder och eget kapital (tkr) | 90 401 | 90 241 | 86 582 |
| 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* | |
|---|---|---|---|
| Löner till styrelse & VD (tkr) | |||
| Varav tantiem till styrelse & VD (tkr) | |||
| Löner till övriga anställda (tkr) | |||
| Varav resultatlön till övriga anställda (tkr) | |||
| Sociala kostnader (tkr) | |||
| Utdelning till aktieägare (tkr) | 800 | 1 000 |
| 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* | |
|---|---|---|---|
| Antal anställda | 4 | 4 | 4 |
| Omsättning per anställd (tkr) | 2 058 | 532 | 321 |
| Personalkostnader per anställd (tkr) | |||
| Vinstmarginal | -9.3% | -56.0% | -102.3% |
| Soliditet | 98.2% | 98.3% | 99.0% |
| Kassalikviditet | 160.5% | 825.6% | 2125.4% |
Kiar Holding AB är koncernmoderbolag i en koncern bestående av 5 bolag. Koncernstrukturen baseras på uppgifter från 2025-12.
Bolaget skall äga och förvalta värdepapper, fastigheter, ävensom idka därmed förenlig verksamhet. Bedriva handel med fordon.