Bolagsdata i samarbete med Dun & Bradstreet
Med verifierad affärsdata fattar du smartare beslut. Ta reda på hur.
Bolaget ska investera i och utveckla företag i syfte att skapa värdetillväxt för bolagets aktieägare samt tillhandahålla administrativa tjänster för de bolag där bolaget äger aktier eller andelar samt idka därmed förenlig verksamhet.
| 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* | |
|---|---|---|---|
| Omsättning (tkr) | 2 400 | 1 569 | 6 030 |
| Rörelseresultat, EBIT (tkr) | -5 614 | -8 368 | -3 736 |
| Resultat efter finansnetto (tkr) | -11 271 | -30 869 | -12 335 |
| Årets resultat (tkr) | -11 271 | -30 869 | -12 335 |
| Summa tillgångar (tkr) | 19 850 | 29 585 | 60 975 |
| Antal anställda |
Undvik osäkra affärer – ta reda på företagets kreditvärdighet innan du går vidare. Bara 3 % av Sveriges aktiebolag har högsta kreditvärdighet.
Få tillgång till detaljerade kreditupplysningar som visar betalningsförmåga, riskklass, betalningshistorik och mycket mer. Perfekt för dig som:
Vad du får reda på:
Ta en kreditupplysning på detta företag
Prova Dun & Bradstreets kreditupplysningar gratis i 30 dagar| 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* | |
|---|---|---|---|
| Omsättning (tkr) | 2 400 | 1 569 | 6 030 |
| Rörelseresultat, EBIT (tkr) | -5 614 | -8 368 | -3 736 |
| Resultat efter finansnetto (tkr) | -11 271 | -30 869 | -12 335 |
| Årets resultat (tkr) | -11 271 | -30 869 | -12 335 |
| TILLGÅNGAR | 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* |
|---|---|---|---|
| Anläggningstillgångar (tkr) | 11 039 | 18 237 | 36 533 |
| Omsättningstillgångar (tkr) | 8 811 | 11 348 | 24 442 |
| Tillgångar (tkr) | 19 850 | 29 585 | 60 975 |
| SKULDER, EGET KAPITAL OCH AVSÄTTNINGAR | 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* |
|---|---|---|---|
| Eget kapital (tkr) | -3 319 | -8 670 | 16 105 |
| Obeskattade reserver (tkr) | |||
| Avsättningar (tkr) | |||
| Långfristiga skulder (tkr) | |||
| Kortfristiga skulder (tkr) | 23 170 | 38 254 | 44 869 |
| Skulder och eget kapital (tkr) | 19 850 | 29 585 | 60 975 |
| 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* | |
|---|---|---|---|
| Löner till styrelse & VD (tkr) | |||
| Varav tantiem till styrelse & VD (tkr) | |||
| Löner till övriga anställda (tkr) | 1 269 | ||
| Varav resultatlön till övriga anställda (tkr) | |||
| Sociala kostnader (tkr) | 126 | ||
| Utdelning till aktieägare (tkr) |
| 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* | |
|---|---|---|---|
| Antal anställda | |||
| Omsättning per anställd (tkr) | |||
| Personalkostnader per anställd (tkr) | |||
| Vinstmarginal | -233.9% | -533.3% | -62.0% |
| Soliditet | -16.7% | -29.3% | 26.4% |
| Kassalikviditet | 38.0% | 29.7% | 54.5% |
Mavshack AB (publ) är koncernmoderbolag i en koncern bestående av 7 bolag. Koncernstrukturen baseras på uppgifter från 2025-12.
Bolaget ska investera i och utveckla företag i syfte att skapa värdetillväxt för bolagets aktieägare samt tillhandahålla administrativa tjänster för de bolag där bolaget äger aktier eller andelar samt idka därmed förenlig verksamhet.