Bolagsdata i samarbete med Dun & Bradstreet
Med verifierad affärsdata fattar du smartare beslut. Ta reda på hur.
Bolaget har till föremål för sin verksamhet att, direkt eller indirekt, äga och förvalta aktier och andelar i dotterbolag och intressebolag verksamma inom försäkringsförmedling och därmed förenlig verksamhet. Vidare tillhandahåller bolaget övriga bolag i koncernen med tjänster främst avseende administration, styrning och juridisk rådgivning.
| 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* | |
|---|---|---|---|
| Omsättning (tkr) | 2 667 | 9 776 | 11 411 |
| Rörelseresultat, EBIT (tkr) | -2 673 | -6 301 | -3 688 |
| Resultat efter finansnetto (tkr) | 11 287 | -6 334 | -2 864 |
| Årets resultat (tkr) | 14 258 | -320 | -2 417 |
| Summa tillgångar (tkr) | 182 148 | 180 162 | 165 649 |
| Antal anställda | 1 | 3 | 2 |
Undvik osäkra affärer – ta reda på företagets kreditvärdighet innan du går vidare. Bara 3 % av Sveriges aktiebolag har högsta kreditvärdighet.
Få tillgång till detaljerade kreditupplysningar som visar betalningsförmåga, riskklass, betalningshistorik och mycket mer. Perfekt för dig som:
Vad du får reda på:
Ta en kreditupplysning på detta företag
Prova Dun & Bradstreets kreditupplysningar gratis i 30 dagar| 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* | |
|---|---|---|---|
| Omsättning (tkr) | 2 667 | 9 776 | 11 411 |
| Rörelseresultat, EBIT (tkr) | -2 673 | -6 301 | -3 688 |
| Resultat efter finansnetto (tkr) | 11 287 | -6 334 | -2 864 |
| Årets resultat (tkr) | 14 258 | -320 | -2 417 |
| TILLGÅNGAR | 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* |
|---|---|---|---|
| Anläggningstillgångar (tkr) | 155 035 | 155 987 | 155 828 |
| Omsättningstillgångar (tkr) | 27 113 | 24 175 | 9 821 |
| Tillgångar (tkr) | 182 148 | 180 162 | 165 649 |
| SKULDER, EGET KAPITAL OCH AVSÄTTNINGAR | 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* |
|---|---|---|---|
| Eget kapital (tkr) | 71 457 | 81 199 | 81 519 |
| Obeskattade reserver (tkr) | |||
| Avsättningar (tkr) | 579 | ||
| Långfristiga skulder (tkr) | |||
| Kortfristiga skulder (tkr) | 110 691 | 98 384 | 84 130 |
| Skulder och eget kapital (tkr) | 182 148 | 180 162 | 165 649 |
| 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* | |
|---|---|---|---|
| Löner till styrelse & VD (tkr) | 1 497 | 1 704 | 2 969 |
| Varav tantiem till styrelse & VD (tkr) | |||
| Löner till övriga anställda (tkr) | 965 | 3 991 | |
| Varav resultatlön till övriga anställda (tkr) | |||
| Sociala kostnader (tkr) | 1 177 | 3 468 | 1 451 |
| Utdelning till aktieägare (tkr) | 35 | 24 000 |
| 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* | |
|---|---|---|---|
| Antal anställda | 1 | 3 | 2 |
| Omsättning per anställd (tkr) | 2 667 | 3 259 | 5 706 |
| Personalkostnader per anställd (tkr) | 3 639 | 3 054 | 2 210 |
| Vinstmarginal | -100.2% | -64.5% | -32.3% |
| Soliditet | 39.2% | 45.1% | 49.2% |
| Kassalikviditet | 24.5% | 24.6% | 11.7% |
Mysafety First AB ingår i en koncern med 8 bolag. Moderbolag är mySafety Holding AB och koncernmoderbolag är Mysafety Group AB. Koncernstrukturen baseras på uppgifter från 2025-12.
Bolaget har till föremål för sin verksamhet att, direkt eller indirekt, äga och förvalta aktier och andelar i dotterbolag och intressebolag verksamma inom försäkringsförmedling och därmed förenlig verksamhet. Vidare tillhandahåller bolaget övriga bolag i koncernen med tjänster främst avseende administration, styrning och juridisk rådgivning.