Bolagsdata i samarbete med Dun & Bradstreet
Med verifierad affärsdata fattar du smartare beslut. Ta reda på hur.
Bolaget ska bedriva inredningssnickeri samt därmed förenlig verksamhet.
| 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* | |
|---|---|---|---|
| Omsättning (tkr) | 32 472 | 30 237 | 37 081 |
| Rörelseresultat, EBIT (tkr) | -851 | -668 | 2 742 |
| Resultat efter finansnetto (tkr) | -1 074 | -998 | 2 706 |
| Årets resultat (tkr) | -1 072 | -957 | 2 171 |
| Summa tillgångar (tkr) | 11 411 | 10 900 | 16 488 |
| Antal anställda | 10 | 10 | 12 |
Undvik osäkra affärer – ta reda på företagets kreditvärdighet innan du går vidare. Bara 3 % av Sveriges aktiebolag har högsta kreditvärdighet.
Få tillgång till detaljerade kreditupplysningar som visar betalningsförmåga, riskklass, betalningshistorik och mycket mer. Perfekt för dig som:
Vad du får reda på:
Ta en kreditupplysning på detta företag
Prova Dun & Bradstreets kreditupplysningar gratis i 30 dagar| 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* | |
|---|---|---|---|
| Omsättning (tkr) | 32 472 | 30 237 | 37 081 |
| Rörelseresultat, EBIT (tkr) | -851 | -668 | 2 742 |
| Resultat efter finansnetto (tkr) | -1 074 | -998 | 2 706 |
| Årets resultat (tkr) | -1 072 | -957 | 2 171 |
| TILLGÅNGAR | 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* |
|---|---|---|---|
| Anläggningstillgångar (tkr) | 4 568 | 4 119 | 5 205 |
| Omsättningstillgångar (tkr) | 6 843 | 6 782 | 11 283 |
| Tillgångar (tkr) | 11 411 | 10 900 | 16 488 |
| SKULDER, EGET KAPITAL OCH AVSÄTTNINGAR | 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* |
|---|---|---|---|
| Eget kapital (tkr) | 569 | 1 141 | 4 348 |
| Obeskattade reserver (tkr) | |||
| Avsättningar (tkr) | |||
| Långfristiga skulder (tkr) | 1 153 | 500 | 1 263 |
| Kortfristiga skulder (tkr) | 9 688 | 9 259 | 10 876 |
| Skulder och eget kapital (tkr) | 11 411 | 10 900 | 16 488 |
| 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* | |
|---|---|---|---|
| Löner till styrelse & VD (tkr) | |||
| Varav tantiem till styrelse & VD (tkr) | |||
| Löner till övriga anställda (tkr) | |||
| Varav resultatlön till övriga anställda (tkr) | |||
| Sociala kostnader (tkr) | |||
| Utdelning till aktieägare (tkr) | 750 |
| 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* | |
|---|---|---|---|
| Antal anställda | 10 | 10 | 12 |
| Omsättning per anställd (tkr) | 3 247 | 3 024 | 3 090 |
| Personalkostnader per anställd (tkr) | |||
| Vinstmarginal | -2.6% | -2.2% | 7.4% |
| Soliditet | 5.0% | 10.5% | 26.4% |
| Kassalikviditet | 57.7% | 62.0% | 93.5% |
Onsala Snickeri AB ingår i en koncern med 3 bolag. Koncernmoderbolag är Coolsbo AB. Koncernstrukturen baseras på uppgifter från 2025-12.
Bolaget ska bedriva inredningssnickeri samt därmed förenlig verksamhet.