Bolagsdata i samarbete med Dun & Bradstreet
Med verifierad affärsdata fattar du smartare beslut. Ta reda på hur.
Föremålet för bolagets verksamhet är att idka tillverkning och försäljning av terapi- och hobbymaterial samt därmed förenlig verksamhet.
| 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* | |
|---|---|---|---|
| Omsättning (tkr) | 3 590 | 5 366 | 4 869 |
| Rörelseresultat, EBIT (tkr) | -4 405 | -6 475 | -4 791 |
| Resultat efter finansnetto (tkr) | -5 573 | 124 794 | -4 771 |
| Årets resultat (tkr) | 144 | 130 910 | -385 |
| Summa tillgångar (tkr) | 133 785 | 264 990 | 200 178 |
| Antal anställda | 2 | 4 | 4 |
Undvik osäkra affärer – ta reda på företagets kreditvärdighet innan du går vidare. Bara 3 % av Sveriges aktiebolag har högsta kreditvärdighet.
Få tillgång till detaljerade kreditupplysningar som visar betalningsförmåga, riskklass, betalningshistorik och mycket mer. Perfekt för dig som:
Vad du får reda på:
Ta en kreditupplysning på detta företag
Prova Dun & Bradstreets kreditupplysningar gratis i 30 dagar| 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* | |
|---|---|---|---|
| Omsättning (tkr) | 3 590 | 5 366 | 4 869 |
| Rörelseresultat, EBIT (tkr) | -4 405 | -6 475 | -4 791 |
| Resultat efter finansnetto (tkr) | -5 573 | 124 794 | -4 771 |
| Årets resultat (tkr) | 144 | 130 910 | -385 |
| TILLGÅNGAR | 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* |
|---|---|---|---|
| Anläggningstillgångar (tkr) | 132 210 | 132 220 | 135 910 |
| Omsättningstillgångar (tkr) | 1 574 | 132 771 | 64 268 |
| Tillgångar (tkr) | 133 785 | 264 990 | 200 178 |
| SKULDER, EGET KAPITAL OCH AVSÄTTNINGAR | 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* |
|---|---|---|---|
| Eget kapital (tkr) | 85 526 | 155 382 | 70 447 |
| Obeskattade reserver (tkr) | |||
| Avsättningar (tkr) | 1 598 | 1 585 | 1 265 |
| Långfristiga skulder (tkr) | |||
| Kortfristiga skulder (tkr) | 46 661 | 108 024 | 128 466 |
| Skulder och eget kapital (tkr) | 133 785 | 264 990 | 200 178 |
| 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* | |
|---|---|---|---|
| Löner till styrelse & VD (tkr) | 2 486 | 3 707 | 2 295 |
| Varav tantiem till styrelse & VD (tkr) | |||
| Löner till övriga anställda (tkr) | 2 075 | 2 867 | 2 646 |
| Varav resultatlön till övriga anställda (tkr) | |||
| Sociala kostnader (tkr) | 2 608 | 4 272 | 3 567 |
| Utdelning till aktieägare (tkr) | 70 000 |
| 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* | |
|---|---|---|---|
| Antal anställda | 2 | 4 | 4 |
| Omsättning per anställd (tkr) | 1 795 | 1 342 | 1 217 |
| Personalkostnader per anställd (tkr) | 3 585 | 2 712 | 2 127 |
| Vinstmarginal | -122.7% | -120.7% | -98.4% |
| Soliditet | 63.9% | 58.6% | 35.2% |
| Kassalikviditet | 3.4% | 122.9% | 50.0% |
Panduro Trading AB ingår i en koncern med 257 bolag. Moderbolag är Panduro Förvaltning AB och koncernmoderbolag är Interogo Holding AG. Koncernstrukturen baseras på uppgifter från 2025-12.
Föremålet för bolagets verksamhet är att idka tillverkning och försäljning av terapi- och hobbymaterial samt därmed förenlig verksamhet.