Bolagsdata i samarbete med Dun & Bradstreet
Med verifierad affärsdata fattar du smartare beslut. Ta reda på hur.
Föremålet för bolagets verksamhet är att äga och förvalta aktier i industri och fastighetsbolag samt bedriva konsultationer inom industri och fastigheter och därmed förenlig verksamhet.
| 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* | |
|---|---|---|---|
| Omsättning (tkr) | 1 735 | 1 783 | 1 614 |
| Rörelseresultat, EBIT (tkr) | 342 | -2 371 | -624 |
| Resultat efter finansnetto (tkr) | 708 | -1 935 | 22 639 |
| Årets resultat (tkr) | 708 | -1 935 | 22 605 |
| Summa tillgångar (tkr) | 102 543 | 114 752 | 156 368 |
| Antal anställda | 1 | 1 | 1 |
Undvik osäkra affärer – ta reda på företagets kreditvärdighet innan du går vidare. Bara 3 % av Sveriges aktiebolag har högsta kreditvärdighet.
Få tillgång till detaljerade kreditupplysningar som visar betalningsförmåga, riskklass, betalningshistorik och mycket mer. Perfekt för dig som:
Vad du får reda på:
Ta en kreditupplysning på detta företag
Prova Dun & Bradstreets kreditupplysningar gratis i 30 dagar| 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* | |
|---|---|---|---|
| Omsättning (tkr) | 1 735 | 1 783 | 1 614 |
| Rörelseresultat, EBIT (tkr) | 342 | -2 371 | -624 |
| Resultat efter finansnetto (tkr) | 708 | -1 935 | 22 639 |
| Årets resultat (tkr) | 708 | -1 935 | 22 605 |
| TILLGÅNGAR | 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* |
|---|---|---|---|
| Anläggningstillgångar (tkr) | 33 517 | 26 517 | 25 580 |
| Omsättningstillgångar (tkr) | 69 026 | 88 235 | 130 788 |
| Tillgångar (tkr) | 102 543 | 114 752 | 156 368 |
| SKULDER, EGET KAPITAL OCH AVSÄTTNINGAR | 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* |
|---|---|---|---|
| Eget kapital (tkr) | 48 835 | 69 585 | 108 520 |
| Obeskattade reserver (tkr) | |||
| Avsättningar (tkr) | |||
| Långfristiga skulder (tkr) | 40 000 | 42 500 | |
| Kortfristiga skulder (tkr) | 13 708 | 2 667 | 47 848 |
| Skulder och eget kapital (tkr) | 102 543 | 114 752 | 156 368 |
| 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* | |
|---|---|---|---|
| Löner till styrelse & VD (tkr) | 774 | 732 | 772 |
| Varav tantiem till styrelse & VD (tkr) | |||
| Löner till övriga anställda (tkr) | |||
| Varav resultatlön till övriga anställda (tkr) | |||
| Sociala kostnader (tkr) | 88 | 85 | 87 |
| Utdelning till aktieägare (tkr) |
| 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* | |
|---|---|---|---|
| Antal anställda | 1 | 1 | 1 |
| Omsättning per anställd (tkr) | 1 735 | 1 783 | 1 614 |
| Personalkostnader per anställd (tkr) | 862 | 817 | 859 |
| Vinstmarginal | 19.7% | -133.0% | -38.7% |
| Soliditet | 47.6% | 60.6% | 69.4% |
| Kassalikviditet | 503.6% | 3308.4% | 273.3% |
Remi AB är koncernmoderbolag i en koncern bestående av 9 bolag. Koncernstrukturen baseras på uppgifter från 2025-12.
Föremålet för bolagets verksamhet är att äga och förvalta aktier i industri och fastighetsbolag samt bedriva konsultationer inom industri och fastigheter och därmed förenlig verksamhet.