Bolagsdata i samarbete med Dun & Bradstreet
Med verifierad affärsdata fattar du smartare beslut. Ta reda på hur.
Bolaget ska ha som föremål för sin verksamhet att, direkt eller indirekt, investera i, äga och förvalta fast och lös egendom (inklusive värdepapper) samt bedriva annan därmed förenlig verksamhet.
| 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* | |
|---|---|---|---|
| Omsättning (tkr) | 1 200 | ||
| Rörelseresultat, EBIT (tkr) | -300 | 1 200 | -4 300 |
| Resultat efter finansnetto (tkr) | -500 | -2 792 800 | -5 003 100 |
| Årets resultat (tkr) | -500 | -2 792 800 | -5 004 200 |
| Summa tillgångar (tkr) | 23 086 200 | 23 088 800 | 25 894 500 |
| Antal anställda |
Undvik osäkra affärer – ta reda på företagets kreditvärdighet innan du går vidare. Bara 3 % av Sveriges aktiebolag har högsta kreditvärdighet.
Få tillgång till detaljerade kreditupplysningar som visar betalningsförmåga, riskklass, betalningshistorik och mycket mer. Perfekt för dig som:
Vad du får reda på:
Ta en kreditupplysning på detta företag
Prova Dun & Bradstreets kreditupplysningar gratis i 30 dagar| 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* | |
|---|---|---|---|
| Omsättning (tkr) | 1 200 | ||
| Rörelseresultat, EBIT (tkr) | -300 | 1 200 | -4 300 |
| Resultat efter finansnetto (tkr) | -500 | -2 792 800 | -5 003 100 |
| Årets resultat (tkr) | -500 | -2 792 800 | -5 004 200 |
| TILLGÅNGAR | 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* |
|---|---|---|---|
| Anläggningstillgångar (tkr) | 23 086 000 | 23 086 000 | 25 879 900 |
| Omsättningstillgångar (tkr) | 200 | 2 800 | 14 600 |
| Tillgångar (tkr) | 23 086 200 | 23 088 800 | 25 894 500 |
| SKULDER, EGET KAPITAL OCH AVSÄTTNINGAR | 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* |
|---|---|---|---|
| Eget kapital (tkr) | 23 035 300 | 23 035 800 | 25 828 600 |
| Obeskattade reserver (tkr) | |||
| Avsättningar (tkr) | |||
| Långfristiga skulder (tkr) | |||
| Kortfristiga skulder (tkr) | 50 900 | 53 000 | 65 900 |
| Skulder och eget kapital (tkr) | 23 086 200 | 23 088 800 | 25 894 500 |
| 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* | |
|---|---|---|---|
| Löner till styrelse & VD (tkr) | |||
| Varav tantiem till styrelse & VD (tkr) | |||
| Löner till övriga anställda (tkr) | |||
| Varav resultatlön till övriga anställda (tkr) | |||
| Sociala kostnader (tkr) | |||
| Utdelning till aktieägare (tkr) |
| 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* | |
|---|---|---|---|
| Antal anställda | |||
| Omsättning per anställd (tkr) | |||
| Personalkostnader per anställd (tkr) | |||
| Vinstmarginal | 0.0% | 100.0% | 0.0% |
| Soliditet | 99.8% | 99.8% | 99.8% |
| Kassalikviditet | 0.4% | 5.3% | 22.1% |
Roar Holdco AB är koncernmoderbolag i en koncern bestående av 71 bolag. Koncernstrukturen baseras på uppgifter från 2025-12.
Bolaget ska ha som föremål för sin verksamhet att, direkt eller indirekt, investera i, äga och förvalta fast och lös egendom (inklusive värdepapper) samt bedriva annan därmed förenlig verksamhet.