Hitta.se

Information

  • Organisationsnummer:

    556033-6389
  • Bolagsform:

    Aktiebolag
  • Moderbolag:

    Flamkontroll Invest AB
  • Bolaget registrerat:

    1972-01-01
  • F-skatt:

    Registrerad
  • Moms:

    Registrerad (SE556033638901)
Okänd kreditvärdighet
Kreditbetyg från Dun & BradstreetOkänd kreditvärdighet. Ta reda på rating här.

Kontaktuppgifter

Nyckeltal

2025-08*2024-08*2023-08*
Omsättning (tkr)12 8509 0859 833
Rörelseresultat, EBIT (tkr)3 7561 4842 212
Resultat efter finansnetto (tkr)3 7781 5212 244
Årets resultat (tkr)2 2411 2001 332
Summa tillgångar (tkr)7 6274 8736 773
Antal anställda
Gå till Dun & Bradstreets informationssida.

Hur kreditvärdigt är bolaget du tittar på?

Undvik osäkra affärer – ta reda på företagets kreditvärdighet innan du går vidare. Bara 3 % av Sveriges aktiebolag har högsta kreditvärdighet.

Få tillgång till detaljerade kreditupplysningar som visar betalningsförmåga, riskklass, betalningshistorik och mycket mer. Perfekt för dig som:

  • Ska inleda ett samarbete eller skriva avtal
  • Ska besluta om en ny eller befintlig kunds kreditvillkor
  • Vill säkerställa att leverantören är stabil
  • Vill fatta automatiserade kreditbeslut

Vad du får reda på:

  • Riskklass, kreditbetyg- och limit
  • Betalningsanmärkningar
  • Styrelse och ägarstruktur
  • Historik och finansiell utveckling

Ta en kreditupplysning på detta företag

Prova Dun & Bradstreets kreditupplysningar gratis i 30 dagar

Årsredovisningar Ses Combustion AB

Årsredovisning 2025-08
Årsredovisning 2024-08
Årsredovisning 2023-08
Årsredovisning 2022-08
Årsredovisning 2021-08
Årsredovisning 2020-08
Årsredovisning 2019-08
Årsredovisning 2018-08
Årsredovisning 2017-08
Årsredovisning 2016-08

Bolagets redovisning

Resultaträkning (TKR)

2025-08*2024-08*2023-08*
Omsättning (tkr)12 8509 0859 833
Rörelseresultat, EBIT (tkr)3 7561 4842 212
Resultat efter finansnetto (tkr)3 7781 5212 244
Årets resultat (tkr)2 2411 2001 332

Balansräkning (TKR)

TILLGÅNGAR2025-08*2024-08*2023-08*
Anläggningstillgångar (tkr)98129
Omsättningstillgångar (tkr)7 6274 7746 644
Tillgångar (tkr)7 6274 8736 773
SKULDER, EGET KAPITAL OCH AVSÄTTNINGAR2025-08*2024-08*2023-08*
Eget kapital (tkr)4 4603 2193 018
Obeskattade reserver (tkr)1 824874874
Avsättningar (tkr)
Långfristiga skulder (tkr)
Kortfristiga skulder (tkr)1 3437802 881
Skulder och eget kapital (tkr)7 6274 8736 773

Löner och utdelningar (TKR)

2025-08*2024-08*2023-08*
Löner till styrelse & VD (tkr)
Varav tantiem till styrelse & VD (tkr)
Löner till övriga anställda (tkr)
Varav resultatlön till övriga anställda (tkr)
Sociala kostnader (tkr)
Utdelning till aktieägare (tkr)2 0001 0001 000

Nyckeltal

2025-08*2024-08*2023-08*
Antal anställda
Omsättning per anställd (tkr)
Personalkostnader per anställd (tkr)
Vinstmarginal29.2%16.3%22.5%
Soliditet75.7%79.0%53.9%
Kassalikviditet447.6%460.0%187.7%

Befattningshavare

Styrelsemedlemmar

Tillsynsbefattningar

Firmatecknare

Firman tecknas av styrelsen.

Styrelser och befattningshavare

Könsfördelning & medelålder i styrelsen

55 år

Koncernstruktur Ses Combustion AB

Ses Combustion AB ingår i en koncern med 3 bolag. Koncernmoderbolag är Flamkontroll Invest AB. Koncernstrukturen baseras på uppgifter från 2025-08.

Karta

Konsul Johnsons Väg 2, 149 45 Nynäshamn

Karta och andra adresser

Konsul Johnsons Väg 2, 149 45 Nynäshamn

Ses Combustion AB har verksamhet på Konsul Johnsons Väg 2, Nynäshamn. 

Ses Combustion AB har 1 annan verksamhet i Sverige. Det som ligger närmast Nynäshamnskontoret är Ses Combustion AB i Nynäshamn.

Svensk Näringsgrensindelning - SNI

Bolaget skall sälja, konstruera och tillverka processprodukter, samt bedriva därmed förenlig verksamhet.

  • 33200 - Installation av industrimaskiner och -utrustning