Bolagsdata i samarbete med Dun & Bradstreet
Med verifierad affärsdata fattar du smartare beslut. Ta reda på hur.
Bolaget skall bedriva kurs-, konferans- och mässverksamhet, producera handböcker, tidningar i Norden samt samarbeta med internationella organisationer inom schaktfritt ledningsbyggande ävensom idka därmed förenlig verksamhet.
| 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* | |
|---|---|---|---|
| Omsättning (tkr) | 7 331 | 6 718 | 6 723 |
| Rörelseresultat, EBIT (tkr) | 34 | 293 | 594 |
| Resultat efter finansnetto (tkr) | 48 | 367 | 623 |
| Årets resultat (tkr) | 38 | 218 | 372 |
| Summa tillgångar (tkr) | 5 344 | 4 647 | 4 928 |
| Antal anställda |
Undvik osäkra affärer – ta reda på företagets kreditvärdighet innan du går vidare. Bara 3 % av Sveriges aktiebolag har högsta kreditvärdighet.
Få tillgång till detaljerade kreditupplysningar som visar betalningsförmåga, riskklass, betalningshistorik och mycket mer. Perfekt för dig som:
Vad du får reda på:
Ta en kreditupplysning på detta företag
Prova Dun & Bradstreets kreditupplysningar gratis i 30 dagar| 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* | |
|---|---|---|---|
| Omsättning (tkr) | 7 331 | 6 718 | 6 723 |
| Rörelseresultat, EBIT (tkr) | 34 | 293 | 594 |
| Resultat efter finansnetto (tkr) | 48 | 367 | 623 |
| Årets resultat (tkr) | 38 | 218 | 372 |
| TILLGÅNGAR | 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* |
|---|---|---|---|
| Anläggningstillgångar (tkr) | 57 | 57 | 57 |
| Omsättningstillgångar (tkr) | 5 287 | 4 589 | 4 870 |
| Tillgångar (tkr) | 5 344 | 4 647 | 4 928 |
| SKULDER, EGET KAPITAL OCH AVSÄTTNINGAR | 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* |
|---|---|---|---|
| Eget kapital (tkr) | 2 296 | 2 258 | 2 040 |
| Obeskattade reserver (tkr) | 247 | 247 | 155 |
| Avsättningar (tkr) | |||
| Långfristiga skulder (tkr) | 1 685 | 1 660 | 1 625 |
| Kortfristiga skulder (tkr) | 1 116 | 482 | 1 107 |
| Skulder och eget kapital (tkr) | 5 344 | 4 647 | 4 928 |
| 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* | |
|---|---|---|---|
| Löner till styrelse & VD (tkr) | |||
| Varav tantiem till styrelse & VD (tkr) | |||
| Löner till övriga anställda (tkr) | |||
| Varav resultatlön till övriga anställda (tkr) | |||
| Sociala kostnader (tkr) | |||
| Utdelning till aktieägare (tkr) |
| 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* | |
|---|---|---|---|
| Antal anställda | |||
| Omsättning per anställd (tkr) | |||
| Personalkostnader per anställd (tkr) | |||
| Vinstmarginal | 0.5% | 4.4% | 8.8% |
| Soliditet | 46.3% | 52.4% | 43.7% |
| Kassalikviditet | 473.8% | 952.1% | 439.9% |
Sstt Service AB ingår i en koncern med 2 bolag. Koncernmoderbolag är Scandinavian Society For Trenchless Technology. Koncernstrukturen baseras på uppgifter från 2025-12.
Bolaget skall bedriva kurs-, konferans- och mässverksamhet, producera handböcker, tidningar i Norden samt samarbeta med internationella organisationer inom schaktfritt ledningsbyggande ävensom idka därmed förenlig verksamhet.