Bolagsdata i samarbete med Dun & Bradstreet
Med verifierad affärsdata fattar du smartare beslut. Ta reda på hur.
Bolaget ska, direkt eller indirekt, bedriva verksamhet, för att företrädesvis utveckla och marknadsföra och försälja produkter och tjänster inom mjukvarusektorn och inom IT, samt äga och förvalta värdepapper samt bedriva därmed förenlig verksamhet.
| 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* | |
|---|---|---|---|
| Omsättning (tkr) | 5 017 | 10 010 | 9 458 |
| Rörelseresultat, EBIT (tkr) | -6 853 | -7 896 | -7 961 |
| Resultat efter finansnetto (tkr) | -112 532 | -15 228 | -44 491 |
| Årets resultat (tkr) | -112 532 | -15 228 | -44 491 |
| Summa tillgångar (tkr) | 434 432 | 480 751 | 414 041 |
| Antal anställda |
Undvik osäkra affärer – ta reda på företagets kreditvärdighet innan du går vidare. Bara 3 % av Sveriges aktiebolag har högsta kreditvärdighet.
Få tillgång till detaljerade kreditupplysningar som visar betalningsförmåga, riskklass, betalningshistorik och mycket mer. Perfekt för dig som:
Vad du får reda på:
Ta en kreditupplysning på detta företag
Prova Dun & Bradstreets kreditupplysningar gratis i 30 dagar| 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* | |
|---|---|---|---|
| Omsättning (tkr) | 5 017 | 10 010 | 9 458 |
| Rörelseresultat, EBIT (tkr) | -6 853 | -7 896 | -7 961 |
| Resultat efter finansnetto (tkr) | -112 532 | -15 228 | -44 491 |
| Årets resultat (tkr) | -112 532 | -15 228 | -44 491 |
| TILLGÅNGAR | 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* |
|---|---|---|---|
| Anläggningstillgångar (tkr) | 419 411 | 465 820 | 399 461 |
| Omsättningstillgångar (tkr) | 15 021 | 14 930 | 14 580 |
| Tillgångar (tkr) | 434 432 | 480 751 | 414 041 |
| SKULDER, EGET KAPITAL OCH AVSÄTTNINGAR | 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* |
|---|---|---|---|
| Eget kapital (tkr) | 151 738 | 208 908 | 155 544 |
| Obeskattade reserver (tkr) | |||
| Avsättningar (tkr) | |||
| Långfristiga skulder (tkr) | 264 787 | 250 453 | |
| Kortfristiga skulder (tkr) | 282 695 | 7 054 | 8 043 |
| Skulder och eget kapital (tkr) | 434 432 | 480 751 | 414 041 |
| 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* | |
|---|---|---|---|
| Löner till styrelse & VD (tkr) | |||
| Varav tantiem till styrelse & VD (tkr) | |||
| Löner till övriga anställda (tkr) | |||
| Varav resultatlön till övriga anställda (tkr) | |||
| Sociala kostnader (tkr) | |||
| Utdelning till aktieägare (tkr) |
| 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* | |
|---|---|---|---|
| Antal anställda | |||
| Omsättning per anställd (tkr) | |||
| Personalkostnader per anställd (tkr) | |||
| Vinstmarginal | -136.6% | -78.9% | -84.2% |
| Soliditet | 34.9% | 43.5% | 37.6% |
| Kassalikviditet | 5.3% | 211.7% | 181.3% |
Teneo Ai AB är koncernmoderbolag i en koncern bestående av 7 bolag. Koncernstrukturen baseras på uppgifter från 2025-12.
Bolaget ska, direkt eller indirekt, bedriva verksamhet, för att företrädesvis utveckla och marknadsföra och försälja produkter och tjänster inom mjukvarusektorn och inom IT, samt äga och förvalta värdepapper samt bedriva därmed förenlig verksamhet.